tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Serce dla Nikoniarza
Pentaksiarze!
W ramach międzysystemowego poparcia i ludzkiej wrażliwości informuję, że administrator forum nikoniarze.pl potrzebuje pomocy. My - kolorowi P@PL, chcąc wesprzeć Piotra Mileckiego, przekazujemy Wam poniższą wiadomość.

Treść ogłoszenia umieszczonego u Nikoniarzy: (kliknij)
Nikoniarze.pl napisał/a:
Koleżanki i Koledzy!
Jak zapewne przynajmniej część z Was wie, Admin Nikoniarze.pl - Piotr znajduje się ponownie w szpitalu kardiologicznym w podłódzkim Tuszynie.

Niestety nie jest to pobyt kontrolny ale sprawa ma sie naprawdę powaznie

"Masa badań, testów, kontroli i innych procedur. Wszystko się potwierdziło. Serce a właściwie moje żyły wymagają ostrego tuningu, dla jednych lekarzy wymiany, dla innych oczekiwania na dalszy obieg zewnętrzny. Mój organizm wytworzył siebie właśnie taki obieg i tylko dzięki niemu jeszcze żyję. Niestety sprawa jest krótkotrwała bo małe naczynia zapychają się w zastraszającym tempie. Wszystko co zrobili, by-pass'y i stenty to koniec drogi. Operacji ponownych by-pass nie będzie, przynajmniej w Łodzi. Może u prof. Bochenka w Katowicach bo on jako jedyny podejmuje ryzyko ponownego otwarcia klatki w stanie jaki jest u mnie. Tylko to mogłoby wykluczyć przeszczep który niektórzy lekarze i tak uważają za bzdurę bo problem tkwi w żyłach. Przy tej okazji dowiedziałem się o nowej (w Polsce) technice udrażniania naczyń, chelatacji. Jest o niej cicho bo "przemysł" wszczepiania by-pass jest ogromny i nie muszę mówić jakie korzyści przynosi klinikom. W USA zastąpił on by-pass w większości przypadków. Zainteresujcie się tym. Widziałem wyniki na papierze u jednego z pacjentów. Nie do wiary"

Co do chelatacji. Zabieg kosztuje 120 złotych. Skuteczność dostrzegalna jest już po 10 choć pełna kuracja to 30/50 wlewów. Daje to kwotę mimimum 3600 PLN. Biorąc pod uwagę naszą służbę zdrowie raczej na tych kwotach sie nie skończy

Panie i Panowie !!!
Tyle razy spełnialiśmy marzenia chorych dzieciaków w bardzo podobnych kwotach bez problemów. Tyle razy juz pokazywalismy jakie mamy Wiekie Serca!
Teraz możemy pomóc jednemu z nas, temu dzieki którego wielkiej pasji mamy to FORUM!!!

Pomożemy??? Wierzę, a wręcz jestem przekonany, ze podołamy tej VI Edycji - Mam Marzenie - SERCE!

Piotra wielu z nas zna i ceni i taka forma spełnienia marzenia, jak ratowanie czyjegoś życia, jest BEZCENNA!!!

Małgorzata Przybylska (żona)
92-547 Łódź, Beli Bartoka 7 m. 47
14 2490 0005 0000 4000 9244 8937

Z dopiskiem: "serce admina"

Jeśli macie ochotę pomóc via paypal, zapraszam do linku poniżej. W dole strony jest link do dotacji/pomocy via paypal http://nikoniarze.pl/dotacje/
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Re: Serce dla Nikoniarza
Nikoniarze.pl napisał/a:

[i]"Masa badań, testów, kontroli i innych procedur. Wszystko się potwierdziło. Serce a właściwie moje żyły wymagają ostrego tuningu, dla jednych lekarzy wymiany, dla innych oczekiwania na dalszy obieg zewnętrzny. Mój organizm wytworzył siebie właśnie taki obieg i tylko dzięki niemu jeszcze żyję. Niestety sprawa jest krótkotrwała bo małe naczynia zapychają się w zastraszającym tempie. Wszystko co zrobili, by-pass'y i stenty to koniec drogi. Operacji ponownych by-pass nie będzie, przynajmniej w Łodzi. Może u prof. Bochenka w Katowicach bo on jako jedyny podejmuje ryzyko ponownego otwarcia klatki w stanie jaki jest u mnie. Tylko to mogłoby wykluczyć przeszczep który niektórzy lekarze i tak uważają za bzdurę bo problem tkwi w żyłach.


Ja może trochę naprostuję, bo to niestety dla p.Piotra nie wygląda.... Sprawa niestety tyczy się szybkiego i nadmiernego odkładania się złogów cholesterolu w jego organizmie - jako że miażdżyca tętnic jest niestety procesem ogólnoustrojowym, choć nie rozkłada się w sposób równomierny. Przy zaawansowanej chorobie wieńcowej planowo lub przy świeżym zawale serca (w ramach dyżurów oddziałów kardiologii interwencyjnej) w ramach dyżuru, przy zwężeniach krótkoodcinkowych aplikuje się stenty - jest to po prostu siateczka metalowa, okrągła, zapobiegająca zwężeniu naczynia - gdyż miejsce zwężone początkowo poszerza się techniką angioplastyki (tzw."balonikowanie"), wkłada się stent, a następnie dopręża się ponownie balonem. Jeżeli zwężenia są wieloodcinkowe (po naszemu - rozsiane) zachodzi konieczność założenia by-passu - czyli "objazdu" z własnej żyły (najczęściej odpiszczelowej). Jeżeli dochodzi do szybkiego zarośnięcia się stentu lub by-passu - to jest to duży problem - i nie chodzi o ryzyko otwarcia klatki piersiowej - chodzi o to, że prawdopodobnie nie ma do czego tego by-passu podczepić - gdyż prawdopodobnie naczynia wieńcowe są tak zmienione że nie ma jak tego zrobić. Stąd także myślę dyskwalifikacja z zabiegu przeszczepu.

Nikoniarze.pl napisał/a:

Co do chelatacji. Zabieg kosztuje 120 złotych. Skuteczność dostrzegalna jest już po 10 choć pełna kuracja to 30/50 wlewów. Daje to kwotę minimum 3600 PLN. Biorąc pod uwagę naszą służbę zdrowie raczej na tych kwotach sie nie skończy


Tu też trochę naprostuję: zabiegi chelatacji są znane od ponad 20 lat. Niestety, z ich skutecznością też jest różnie: zdarzają się wspaniałe rezultaty już po kilkunastu wlewach, ale także zdarza się brak rezultatów po blisko 100 wlewach. Akurat na ten temat mogę coś powiedzieć, zajmuję się m.in. diagnostyką naczyniową (nie serca, a obwodową), ale miażdżyca kończyn dolnych (pewnie znany jest zesp.Lericha, choroba Bergera, czy pojęcie chromania przestankowego), i badam pacjentów przed i po wlewach na przestrzeni lat.

Ja wiem, że każdy chory stara sie łapać każdej szansy - i jest to zrozumiałe, natomiast do pojedynczych epizodów - w pełni nie przedstawionych - należy podchodzić odrobine sceptycznie - audycja "Nie Do Wiary" jest tego przykładem. Wierz mi, gdyby istniała taka cudowna procedura - była by używana - a jej wynalazca byłby bogaczem po wieki. Były przedstawiane próby nawet dowieńcowego podawania związków chelatujących - i niestety, ale rezultaty były zgoła odmienne od założeń.

Wierz mi, kardiochirurgia ma tyle różnych procedur, że bez wykonywania by-passów też przeżyje, gdyż by-pass jest procedurą z największym ryzykiem okołooperacyjnym...a nikt, podkreślam - nikt nie lubi "przypadków trudnych - w każdym zawodzie.

Życze Panu Piotrowi - mam nadzieję - powrotu do zdrowia...tyle ode mnie.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Niezależnie od tego jak jest - trzeba pomóc - kasa na zabieg poszła
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Fafniak napisał/a:
Niezależnie od tego jak jest - trzeba pomóc

Zgadzam się, ja chciałem trochę naświetlić szerzej sprawę - bo apel miał trochę wydźwięk "bo przecież można leczyć a się tego nie robi". Tylko chciałem "wyjaśnić sytuację", podkreślam, nie neguję intencji apelu, też się pewnie przyłączę.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
Poszło,życzę zdrowia.
 

Jacek_Z  Dołączył: 25 Lis 2009
Bardzo dziękuję w imieniu admina bratniego wsparcia :)
 
Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
Ode mnie też, w ramach bratniego wsparcia narodów :)
Życzę zdrowia!
 

michalwochna  Dołączył: 31 Sty 2007
Zdrowia Koledze życzę i przyłączam się do akcji.
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Przyłączając się do akcji, życzę bardzo dużo zdrowia i wytrwałości.
 

DarekK  Dołączył: 05 Lut 2008
Życzę dużo zdrowia, przelew poszedł.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Faktycznie Lem miał rację.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Benek napisał/a:
Faktycznie Lem miał rację.

A teraz ładnie wytłumaczysz co miałeś na myśli odnosząc się do tego wątku przy pomocy tego sformułowania

...
 
katwolf  Dołączył: 11 Gru 2010
Bardzo dobrze rozumiem co znaczy stracić zdrowie i jeszcze jeździć po szpitalach dokładam i swoją cegiełkę.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Opiszon, szkoda atramentu
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon, ja też chyba nie jestem ciekawy tego wyjaśnienia...
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
Poszlo via PayPal , zdrowia zycze wszystkim ...
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
Poszło i ode nie via PayPal.. zdrowia chłopaku..
 
mecius  Dołączył: 01 Sie 2008
Cegiełka dołożona, zdrowia życzę!
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
I ode mnie - dużo zdrowia.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
No, to jestem lżejszy o jedną cegiełkę - życzę powrotu zdrowia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach