adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
Uszkodzona lampa (YN-460II)
Podczas mojej ostatniej sesji lampa gdy była ustawiona na statywie niestety zleciała. Błyskanie odbywa się bezproblemowo, lecz mam jeden problem - ułamał mi się dzyndzelek z koszyczka na baterie, miał ktoś z was kiedykolwiek podobny problem?

http://www.flickr.com/photos/adeer-nx/6400080485/

Tak to wygląda, posiadam ułamaną część - skleić to? Wytrzyma taką siłę nacisku? (Bo dosyć mocno trzeba docisnąć, żeby zamknąć klapkę. Jeżeli macie jakieś pomysły byłbym wdzięczny, na razie działa tylko taśma klejąca ... a to dosyć prowizoryczne rozwiązanie
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
sprawdź takie gumowe/silikonowe opaski na rękę (jak "live strong") ja mam takie dwie - bardzo ładnie ciasno opasają lampę (ja używam do mocowania karteczek odbijających/zasłaniających światło z lampy) - dwie powinny utrzymać taką klapkę i jednocześnie nie będą świnić jak taśma izolacyjna, łatwo będzie wymienić baterie i ponownie zamocować
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
@pyciar i to jest myśl ! :) Jak tylko dostanę coś takiego w swoje ręce sprawdzę :)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
adeer, popytaj w kioskach - był okres że do któryś papierosów dodawali - moze im cos zostało....
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
albo przyklej sobie rzepy, i zapinając rzep będziesz blokować nim klapkę..
 

adeer  Dołączył: 01 Wrz 2011
Rzepy myślę, że nie wytrzymałyby raczej..

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach