mlody125  Dołączył: 26 Mar 2012
Sigma 50-200 APO 1:3.5-4.5 z grzybem
Witam!! Obiektyw jak w temacie. Mam mozliwosc kupienia tego obiektywu z dwoma zrodlami grzyba jedno ok 2mm a drugie ok 5mm. Moje pytanie to: czy jest sens sie pchac w ten obiektyw?? Ciezko cokolwiek znalezc o nim w google albo slepy jestem :D jest mozliwosc wyczyszczenia grzyba w domowym zaciszu?
A o to zdjecie tego obiektywu:
 
azael13  Dołączył: 26 Lut 2010
....
Skoro szkło Ci odpowiada co do parametrów, cena jest ok, to czemu nie.
Trochę zdolności manualnych, czasu i spokoju :) i sam usuniesz te pajączki bez problemu. Zazwyczaj nie pozostaje najmniejszy ślad, no chyba że grzyb kwitnie po całości. Prawdę mówiąc nigdy nie widziałem przypadku aby uszkodził powłoki,czy szkło. Choć o takich słyszałem. Jeśli jest na przedniej ,tylnej lub pod nimi na drugiej soczewce np, to operacja banalna. Nie taki grzyb straszny jak go malują :):)
 
mlody125  Dołączył: 26 Mar 2012
Re: ....
azael13 napisał/a:
Nie taki grzyb straszny jak go malują :):)

No, masz racje, tylko ze ja totalnie zielony jestem, zwlaszcza w takim czyms :D Nawet nie mam mozliwosci zobaczyc gdzie ten grzyb jest ( aukcja ) Widzialem pare samplowych fotek z tego obiektywu, ladnie maluje :) ale jeszcze wchodzi w gre cena :/ okolo 500 pln Warto? Myslalem tez nad sigma 50-200mm F4.5-5.6 DC OS HSM ale po tescie z optyczne chyba jednak sobie odpuszcze ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
mlody125 napisał/a:
wchodzi w gre cena :/ okolo 500 pln
Bardzo drogi grzybek. Za tyle to nawet by mi się nie chciało oglądać. Mniej więcej tyle samo dasz za F-70-210 bez grzybów i innych roślinek.
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
IMHO Dada ma w zupełności rację - za 500zł to poszukaj jakiegoś starszego tele Pentaksa z AF i jeszcze może Ci zostanie trochę dutków jak dobrze trafisz. A na grzyby to do lasu, jeszcze za tyle kasy - ktoś chyba na głowę upadł, albo wierzy za bardzo w "magię" tej "jasności" f/3.5-4.5, gdzie typowe amatorskie tele ma f/4-5.6
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Re: ....
mlody125 napisał/a:
ale jeszcze wchodzi w gre cena :/ okolo 500 pln Warto? Myslalem tez nad sigma 50-200mm F4.5-5.6 DC OS HSM ale po tescie z optyczne chyba jednak sobie odpuszcze ;)


Na twoim miejscu kupiłbym pentax'a FA 80-320 - na allgierze stoi za 480 zł. Chyba, że potrzebujesz szerszego końca, wtedy również wspomniane sigmy bym wykluczył i wybrał coś innego.
 
mlody125  Dołączył: 26 Mar 2012
Dziekuje za szybkie odpowiedzi :-B Jeszcze jedno takie male pytanie, narazie mam jeszcze da-l 50-200 kitowe szklo z k-m ale musze sprzedac i wole oddac caly komplet. Co polecacie jako zamiennik w tej cenie do K-7 i focenia ptaszkow i takich tam "latadel" :)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
... ale zamiennik czego, DAL 50-200? Prawie wszystko będzie lepsze.
 
mlody125  Dołączył: 26 Mar 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Prawie wszystko będzie lepsze
Jakies propozycje do 500pln albo 100gbp? Nie mialem w lapach nic innego w tym zakresie, poza tym szklem
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Patrz: post wyżej.
[edycja]
DA L 50-200 też. Chyba że do analoga.

 
mlody125  Dołączył: 26 Mar 2012
Kuba Nowak napisał/a:
Na twoim miejscu kupiłbym pentax'a FA 80-320

znaczy sie ten obiektyw?!

[ Dodano: 2013-01-22, 20:48 ]
Kuba Nowak, Dzieki za link do aukcji :-B

[ Dodano: 2013-01-23, 13:28 ]
Mam nadzieje ze to juz bedzie ostatnie pytanie, troszke z innej "beczki" ale nie bede zasmiecal forum nowymi postami.
Ostatnio znajomy z forum pentaxa na uk zaoferowal mi obiektyw macro Takumar 100/4 na m42 z adaptorem asahi pokrowcem i capslami za 90f to jakies okolo 450pln.
Jak myslicie dobra cena/jakosc. Poki co do trenowania macro mam pierscienie vivitara i pentax M 50/1.7

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach