wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Dzieci jak zwykle przyszły i zarządziły :)


Więcej tutaj: http://platformarownychsz...aszaPragaPrace/

Polecam - pozbawione ograniczeń i uprzedzeń narzuconych przez edukację fotograficzną dzieci zrobiły kupę świetnych fot. Nie dziwota.

Za Fotopolis:

Cytat
Przypomnijmy, że głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja fotografii wśród wychowanków domów dziecka, ognisk wychowawczych i rodzin dysfunkcyjnych. Mamy nadzieję, że dzieci odkryją swoją nową pasję, poznają nową metodę ekspresji swoich uczuć i emocji. [...] Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem społeczny, jakim jest sytuacja dzieci żyjących na warszawskiej Pradze.


Dobre!
 

maxbreak  Dołączył: 09 Cze 2009
Dla mnie fantastyczne ! Większość jako jednostkowe super, a już jako cały zbiór to miazga!
Można by spokojnie podpisać jakimś znanym nazwiskiem i sprzedać z zyskiem ;)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
Kurcze ja również jestem pod ogromnym wrażeniem, choć całości ze strony podanej przez Wojtka nie widziałem ze wzdleu na internetowe ograniczenia w robocie, ale te parę zdjęć z fotopolis bardzo mi się podobały :-D
W domu zajrzę do reszty
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jak uwolnić umysł od tych wszystkich śmieci, które nagromadził się w głowie i wrócić do takiego spojrzenia?
 

edghaar  Dołączył: 10 Lut 2011
Świetna inicjatywa, to po pierwsze. A ładunek emocjonalny zdjęć powala. Chyba czas przerzucić się na szydełkowanie...
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Niestety nie przyłączam się do chóru, ja tego nie kumam i nie kupuje. Rozumiem, ze świetna inicjatywa i uczy wiele, ale nie szalałbym aż tak na d tymi zdjęciami.

Myślę, tak trochę wyjaśniając mój dystans, że to wina tego całego "blogowo-krzakowego" trendu od kilku lat promowanego przez nawet najpopularniejszych fotografów. "Byle jak, byle z lampą" i zawsze można napisać, że jest w tym kupa treści, bo pies jest na focie... Że to taka pierwotna fotografia. Eee tam... naciąganie teorii.
Różnica jest taka, że "uznani" fotografowie muszą silić się na takie foty i aranżować, a dzieciaki robią to z czapki, naturalnie. Niestety oba efekty dla mnie nie przemawiają.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tym razem akurat całkowicie zgadzam się z Iczkiem.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
iczek napisał/a:

Różnica jest taka, że "uznani" fotografowie muszą silić się na takie foty i aranżować, a dzieciaki robią to z czapki, naturalnie.


Z tym zdaniem się zgadzam.
Z resztą nie. To zawsze będą zdjęcia na które patrzy się poprzez szerszy kontekst, nie tylko samej fotografii.
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
<sarkazm>
Myślę, że te dzieciaki z czystym sumieniem mogły by dostać dyplomy ASP. Żeby nie być gołosłownym:
NIEantropocentryczne fotografie
Marta Sinior "Nieprzeżyte" - wystawa w Galerii Ateneum Młodych
<koniec sarkazmu>
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Do mnie przemawiają efekty pracy tych dzieci. Tak samo jak prace wymienione przez Sebastiana. :)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Pomysł nie jest nowy i oryginalny. Na polskim gruncie również: na początku lat 80.-ych (bodajże w 1983/4) z okazji rozpoczęcia budowy warszawskiego metra zrobiono coś podobnego. Zebrano chętnych dzieciaków, dano im Smieny czy jakieś inne Certa i ukierunkowano na fotografowanie wszystkiego, co związane z budową. Potem była wystawa i "ochy i achy".
Nie jestem "za" ani "przeciw" takim działaniom. Tu chodzi przede wszystkim o
Cytat
Przypomnijmy, że głównym założeniem przedsięwzięcia jest popularyzacja fotografii wśród wychowanków domów dziecka, ognisk wychowawczych i rodzin dysfunkcyjnych. Mamy nadzieję, że dzieci odkryją swoją nową pasję, poznają nową metodę ekspresji swoich uczuć i emocji. [...] Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem społeczny, jakim jest sytuacja dzieci żyjących na warszawskiej Pradze.
a nie jakieś działania quasi artystyczne.
Zacytuję Kosidowskiego, co powiedziano mu podczas nauki w szkole fotograficznej:
Cytat
"Pierwszego dnia oświadczono nam z powagą, że po paru minutach instrukcji dziecko, najtańszym aparatem fotograficznym trzymanym w ręku, ma szanse zrobienia lepszego zdjęcia niż zawodowy fotograf. Różnica między nimi polega na tym, że zawodowy fotograf zawsze wykona przynajmniej dobre zdjęcie, a u dziecka jest to przypadek"
Jan Kosidowski "Fotoreporterzy"

Dlatego myślę, że nie ma się czym rajcować - normalna rzecz.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
technik219 napisał/a:
Cytat
Różnica między nimi polega na tym, że zawodowy fotograf zawsze wykona przynajmniej dobre zdjęcie, a u dziecka jest to przypadek"
Jan Kosidowski "Fotoreporterzy"

Dlatego myślę, że nie ma się czym rajcować - normalna rzecz.


To w przypadku rzemieślnika. W przypadku artysty dochodzi jeszcze teoria i historia sztuki, aby wiedzieć co już zrobili inni.
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Fajny pomysl, takie zdjecia oglada sie przez kontekst. Kto tu mowi o sztuce?

Ja za gowniarza robilem gorsze.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
przypomniał mi się inny projekt, dzieci z Jasionki i Krzywej
http://www.fotomaniak.pl/...minaja-dorosli/
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Zdjęcia z linku pszczołowatego wydają mi się o wiele lepsze. Szczególnie ten "napchany" maluch, pięciu Budrysów przed sklepem... trudno mi się zdecydować które mi się nie podoba.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
pszczołowaty napisał/a:
przypomniał mi się inny projekt, dzieci z Jasionki i Krzywej
http://www.fotomaniak.pl/...minaja-dorosli/


Dzieki za linka, dobre zdjecia.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
ukazał się nawet album :-)
zdjęcie z okładki
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Kurde, prawdziwa, piękna fotografia - narzędzie rejestracji rzeczywistości, bez pretensjonalnej otoczki sztuki, nie wiadomo czego, uniesień... Cudowne.

Jak to mawiał jeden typek z książeczki o Tytusie De Zoo, "aż się nie chce krępować jeńców!" :D

[ Dodano: 2011-12-13, 19:29 ]
Nosz w pytę!













Cholera, co jedno to lepsze! :) Grubo.
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
pszczołowaty, czemuż tak późno przysłałeś odnośnik ?
Mocarny materiał.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
wojtekk, przypomniał mi o nim, a dzieciaki postarały się już aby te zdjęcia zostały w pamięci na długo :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach