xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
soligor 42da lcd - błyska zawsze 1/1
czołem

zakupiłem ową lampę ze stopką nikona (obecnie to bez różnicy, bo mam Chinony, na Pentaxa dopiero się przesiądę i wtedy na takową zapoluję).
problem polega na tym, że lampa niezależnie od ustawienia (próbowałem dosłownie wszystkich), zawsze błyska z pełną mocą, nawet jeśli ustawione jest 1/2 - 1/16. przestawiałem wszystko co się da. coś jest skopconego na amen czy może warto naprawiać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prawidłowo poprzełączałeś wszystko?
Np. dolny przełącznik pośrodku, górny lewy w lewej pozycji, przyciskiem F ustawić jakąś wartość przysłony i taką samą na obiektywie i powinna pracować w automatyce własnej.
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
dolny przełącznik ma opcję m i opcję ttl, nie ma trzech. jak mówię, sprawdziłem już różne kombinacje, ani ttl, ani full m, ani ułamkowa moc niczym się nie różni. po każdym błysk jest tak samo mocny i długo (ok. 5s) się ładuje. na lampie revue 3600 ca/mi-z mam możliwość ustawienia 1/8 i ładuje się momentalnie, a sam błysk jest dużo mniejszy. testowane i na sucho i z aparatem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
xneon napisał/a:
dolny przełącznik ma opcję m i opcję ttl

Sugerowałem się zdjęciem tej lampy w wersji dla Olympusa.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
xneon, przypuszczam, że jednak stopka Nikona nie bangla z Chinonami .. ale pewności nie mam 100%
 

xneon  Dołączył: 11 Gru 2009
bangla nie bangla, ten revue ma stopkę canona i na chinonach wyzwala 1/8. a tego soligora testowałem też na canonie. poza tym - dlaczego ręczne zmniejszenie mocy miałoby być zablokowane, skoro błyska full?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach