Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
a może z fc nikona?
Wydaje mi się, że największym problemem Nikona jest brak obiektywów z pierścieniem przysłony. Ciekaw jestem, czy jak wejdą w bagnet Z Sigmy, to będzie można używać pierścienia na obiektywie.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
Wydaje mi się, że największym problemem Nikona jest brak obiektywów z pierścieniem przysłony.

Maatko, już zapomniałem, że był taki pierścień.

Michu napisał/a:
Ciekaw jestem, czy jak wejdą w bagnet Z Sigmy, to będzie można używać pierścienia na obiektywie.

Nie wydaje mi się, żeby miały pierścień. A nawet jeśli to raczej będzie blokada na jakiejś wartości przysłony tak jak mam np. w 85/1.8D
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
Nie wydaje mi się, żeby miały pierścień.
Pobudka! Jest cała seria na razie pod bagnety E i L, zapewne niedługo pod Z i R. Nie budżetowe Fuji też mają, serie szkieł G Sony również. Wiele bym dał, by wszystkie moje szkła miały ów pierścień...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Michu napisał/a:
Wiele bym dał, by wszystkie moje szkła miały ów pierścień...

Te 6 kg makulatury i 9 słoików po ogórkach może nie wystarczyć na przeprojektowanie całej linii.

Skoro to wątek o Fuji i doszliśmy do biżuterii, to może by go profilaktycznie scalić z zegarkami?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W napisał/a:
Mirek dobrze ci doradził jorge.martinez. Kupujesz i za taką samą cenę sprzedajesz albo jeszcze drożej
No nie wiem, czytam sobie oferty stareńkich M9 i co rusz widzę - po wymianie matrycy. WTF?

No ale fakt, za 12-15k można mieć m240 z jakimiś szkłem nawet ze stajni L.

Enzo napisał/a:
Skoro to wątek o Fuji i doszliśmy do biżuterii, to może by go profilaktycznie scalić z zegarkami?

Z tanimi oponami do intensywnej eksploatacji na wietrze.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
jorge.martinez napisał/a:
No nie wiem, czytam sobie oferty stareńkich M9 i co rusz widzę - po wymianie matrycy.

W tym modelu była wpadka producenta. Na matrycy (a w ślad za tym na zdjęciach) pojawiały się plamy. Określono je mianem rdzy. Problem dotyczył chyba wszystkich egz. tego modelu. Leica zrobiła dużą akcję serwisową i do jakiegoś czasu wymieniała matryce bez żadnych opłat. Ponoć nowe (wymienione) matryce są pozbawione tej wady. Jeśli byś się decydował na M9 to wyłącznie ze zmienioną matrycą. Bez tej operacji - za duże ryzyko.
Matryca w tym modelu (CCD) ma wielu zwolenników ze względu na ładne kolory. Do tej pory są osoby, które nie chcą kupować nowszych M-ek.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
No ale fakt, za 12-15k można mieć m240 z jakimiś szkłem nawet ze stajni L.
Aaa, ty piszesz Jorge o cyfrze a ja pisałem pod kontem analoga (Leica M6/Leica M7). Zdjęć na filmie już nie robisz :?: Skąd u ciebie to zainteresowanie cyfrą :?:

W 2006 roku kupiłem sobie nowego nikona d200 (korpus), dałem za niego 5800zł. Kilka lat temu wymieniłem go na Mamiye RB 67 Pro SD (z obiektywem 90mm/komis Interfoto) która kosztowała wtedy 1500zł :!: Na obecną chwile wartość tego zestawu to 4-5 tyś. zł. natomiast cena nikona d200 spadła do 500zł :shock: Powiedziałem sobie "nigdy więcej". Nie kupię już nowej cyfrowej puszki :evil:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cytat
Aaa, ty piszesz Jorge o cyfrze a ja pisałem pod kontem analoga (Leica M6/Leica M7). Zdjęć na filmie już nie robisz Skąd u ciebie to zainteresowanie cyfrą
Robię. Ale to proteza jeśli nie robisz odbitek tylko skanujesz. Poza tym TX400 nie lubi się z moim portfelem.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
No ale fakt, za 12-15k można mieć m240 z jakimiś szkłem nawet ze stajni L.

Jorge, napisz do Iczka (Piotr Biegaj) czy jest zadowolony z m240. Keek też chyba robi zdjęcia cyfrowym dalmierzem :?:
Cytat
Poza tym TX400 nie lubi się z moim portfelem.

Będzie coraz drożej :-/
https://www.fotopolis.pl/...acznie-zdrozeja
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
M.W napisał/a:
Keek też chyba robi zdjęcia cyfrowym dalmierzem
Wcześniej M9 a teraz M10, z tego co widziałem na IG.

M.W napisał/a:
Będzie coraz drożej
Piszą o kolorze, może BW tak mocno nie skoczy.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
jorge.martinez napisał/a:
Piszą o kolorze, może BW tak mocno nie skoczy.

Obawiam się, że jednak. Od dłuższego czasu obserwuję ceny i nie widzę taniości. Jeśli się pojawia monochrom to jest droższa od wersji kolorowej.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Cały świat czeka na x-pro4, sam też jestem ciekaw, ale nie łudzę się, że będę miał na to hajsiwo. Już jakieś ploteczki się pojawiają i spekulacje, że jeśli x-pro sobie wyjdzie, bo nie wiadomo przeca, to będzie to segment luksuwowy i będzie nadal nawiązywać do leiki, ale nie tylko wyglądem, ale też ceną.

Mam jeszcze 2 premiery, na które czekam. Kolejny x100 i GR4. Jeśli ten ostatni wyjdzie to pewnie też będzie luxury.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Ja się z X-Pro pożegnałem jeszcze zanim udało się nam przywitać. Właśnie przez cenę.
Są jakieś przecieki co ma sobą reprezentować GR4? Dadzą w końcu 35mm (ekwiwalent)?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Wątpię by zrobili FF. Prędzej będą udoskonalać, to co mają, czyli jak będzie lepsza matryca APS-C pod ręką, to tam ją wsadzą, jakąś lepszą powłoczkę, a potem będą tłukli różne wersje: titan, crypto, monochrome, vegan.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
jorge.martinez, miałem na myśli ekwiwalent kąta obiektywu 35mm, nie fullfrejma. Nawet nie chcę większej matrycy - niech rozmiar dalej będzie mikry.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej napisał/a:
jorge.martinez, miałem na myśli ekwiwalent kąta obiektywu 35mm, nie fullfrejma. Nawet nie chcę większej matrycy - niech rozmiar dalej będzie mikry.
A widzisz, zdradziłem swoje żądze. No to jeszcze bardziej wątpię. Na co im produkować nowe szkło, jak masz cropa w GRIII lub niewiele węższy GRIIIx?

A żeby było tylko w połowie OT. Popatrzyłem używki xpro2 lub 3 (raczej 2, bo mało kto sprzedaje 3) oraz x100v, to tak sobie myślę, że chyba jednak będę czekał na GRIV i/lub nabędę używkę GRIII(x).

Szaleństwo.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
oraz x100v

Sam Abell, piękna historia i zdjęcia. A w tle Fujifilm X100VI
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Fujifilm X100VI

Ojojoj :oops: za takie pieniążki (8 499,00 zł), to ja mam taki aparat.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Przecież to zupełnie inne aparaty - i gabarytowo i funkcjonalnie. Jakie ma znaczenie, że w tej cenie można mieć coś innego?
Wątek o X100 jest obok w tym dziale.

A wiecie co, kupiłem właśnie X-Pro3, będzie jakoś po weekendzie pewnie. Teraz szukam obiektywu. Dam znać czy da się tego używać.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bbartlomiej, może spróbujesz jakiego pentaxa podpiąć? Mają wszak przejściówkę ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach