plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Nie będzie działał...
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
To teraz tylko trzeba czekać na pierwsze foty wyplute przez ta szkaradę :D
 

edredon  Dołączył: 21 Kwi 2010
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
kasza napisał/a:
Tylko Pen mniejszy, lżejszy i ładniejszy. No i tańszy...

Tylko bez lampy i bagnetu K. Co komu trzeba

O i akumulator od K-7/K-5 pasuje
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Aparat dedykowany zwłaszcza kręcicielom filmów. Szkoda tylko, że nie wprowadzili AF w trybie filmowania. Specjalnie nie jest to pomocne (zwłaszcza w wypadku bzyczących i wolnych obiektywów), ale marketingowo dobrze brzmi.

Powoli zmieniam zdanie co do modelu yellow-black. Z góry nawet śmiesznie wygląda...
:->
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Benek napisał/a:
Powoli zmieniam zdanie co do modelu yellow-black. Z góry nawet śmiesznie wygląda...

"Musztardówka" wymiata 8-)

Jeszcze tylko wizjer VF-1 od Olka, jak się pentaks nie postara
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
To plastikowe srebro mi się bardzo nie podoba. :-/
Nie ma wersji z czarną górą?
W tej srebrnej wersji dali czarną. Mogli połączyć czarne z czarnym, a nie szokować mój wzrok.

 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
Aparat dedykowany zwłaszcza kręcicielom filmów.
Niekoniecznie... Póki co nic ciekawego w tej kwestii nie widzę... AVCHD mnie nie rusza, dedykowany przycisk nagrywania też...
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
A tak się nakręciłem: modułowa budowa, świetny evf, magiczny System Af który ustawia ostrość do manuali.... Nie siedzę już na zagranicznych forach :-/

A tu nic, okrojona k-5.

Jakby chociaż był EVF, to jeszcze.... Jakoś nie wyobrażam sobie robić komfortowo zdjęcia większym obiektywem z wyciągniętymi rękami przed siebie i spoglądając w ekranik (nie mówiąć już o ręcznym nastawianiu ostrości).
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Motyl napisał/a:
Jakoś nie wyobrażam sobie robić komfortowo zdjęcia większym obiektywem z wyciągniętymi rękami przed siebie i spoglądając w ekranik (nie mówiąć już o ręcznym nastawianiu ostrości)

Cóż, najwidoczniej nie jest to aparat do tego :-)
 

bartwaw  Dołączył: 28 Paź 2009
WuWu84 napisał/a:
Motyl napisał/a:
Jakoś nie wyobrażam sobie robić komfortowo zdjęcia większym obiektywem z wyciągniętymi rękami przed siebie i spoglądając w ekranik (nie mówiąć już o ręcznym nastawianiu ostrości)

Cóż, najwidoczniej nie jest to aparat do tego :-)


Do tego mamy już aparat - K5 :)
 

Motyl  Dołączył: 05 Paź 2010
bartwaw napisał/a:


Do tego mamy już aparat - K5 :)


To po co to to?
 

Sebastian  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

afuszejk  Dołączył: 28 Maj 2008
brzydal oraz moim skromnym zdaniem zapowiedź dalszych niekorzystnych zmian w systemie. a ja nie marzę o cudach na kiju, tylko małym apdejcie szklarni.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
hipsterski niczym lomo sardina :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widać, że projektowany był tak aby wykorzystać maksymalnie dużo istniejących elementów.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Przynajmniej jest pełen manual w trybie video... Jeden plus...
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Motyl napisał/a:
bartwaw napisał/a:


Do tego mamy już aparat - K5 :)


To po co to to?

to pytanie do marketingu i inżynierów PRI :-) na oko nie wygląda aż tak źle - zarówiasty żółty pasuje jak ulał do tego mikroszaleństwa - wróżę mu na pewno większą karierę jak Q, którego z opisów znają tylko ludzie interesujący się foto... jeżeli matryca okazę się niegorsza (a może i lepsza = soft) od K-5 to może być ciekawa alternatywa dla K-r... tylko liczyłem po ciągu na odrobinę większy grip, tak + 0.5 cm... ale to może w K-02 :-D
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wywiad z projektantem brzydala:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Sebastian, dzięki - dopiero na filmiku w czyiś dłoniach i obok K-5 widać o ile jest mniejszy. Nie mogę się doczekać kiedy będę miał go w swoich łapkach :-D

arQ, to nie następca K-5, ani też K-r, ba nie jestem pewny czy K-01 będzie miał w ogóle następce, ale może być fajnym wyborem do limitedów itp :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach