superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Telekonwerter a AF
Jak w temacie. Nie znam się na takich wynalazkach, więc wolę zapytać was- jaki kupic telekonwerter, aby móc pracować na AF. Chcę używać czegoś takiego z DA 50-200. Z góry dzięki :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Są Soligory na bagnet K z przeniesieniem AF, jest Tamron 1.4x AF Teleconverter i Tamron Tele-Converter AF 2X oraz Sigma 2x EX DG APO Tele-Converter AF.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Sigma 1.4x EX DG APO Tele-Converter AF
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
milo, tref- dzięki :)
 

noel  Dołączył: 15 Wrz 2006
Mała uwaga, TC Sigmy pracuje tylko z wybranymi modelami Sigmy (i to tylko wersji EX) dostępnymi na stronie producenta lub polskiego przedstawiciela w tabeli zgodności. Założenie do innego szkiełka może je uszkodzić w najgorszym wypadku a w najlepszym poprostu nie zadziałać.

Osobiście polecam Kenko 1.4PRO. Jest jednym z lepszych TC i śmiga właściwie ze wszystkim. Pamiętaj, ze założenie TC bardzo spowolni pracę AFa ze względu na utratę światła (np. z f/4 zrobi się f/5.6). Jeśli masz światło powyżej f/4 to AF w ogóle może nie działać. Jakość obrazu nieznacznie spadnie w przypadku TC 1.4 a zupełnie się pogorszy przy TC 2.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
To może jednak zostane przy długim manualnym szkle :roll:

Precelki w lustrzanych słoikach są naprawdę takie straszne?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
superkomornik, możesz Pentaksa kupić, albo Soligora poszukaj. a może tu popatrz LINK, coś co do głowy przyjdzie.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Muszę się rozejrzeć gdzieś po giełdach czy innych miejsca.. na alledrogo Sigm z bagnetem brakuje, a inne TC są tylko MF. Ale trudno, nie spieszy mi się. I tak na ptaszki wybiorę się dopiero jak się cieplej zrobi :roll:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
no widzisz, a ja uzywam TC-AF ze szkłami serii M. Lekki dysonans :-P (na niekorzyść M)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
tref, nie martw się. Mogę Ci pomóc

Ile za niego chcesz?
:-P :-P :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Nie sprzedaję, rzadko, ale się przydaje. Targam go w góry jak i statyw biorę to i jego.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
noel napisał/a:
Jeśli masz światło powyżej f/4 to AF w ogóle może nie działać.
Jak załatwiałem Michowi Tamrona TC 1.4, to przestrzeliłem go z Pentaxem 300/4.5, nie było problemów, trochę wolniejszy AF, ale ten komplet ostrzył zawsze. A napisane w instrukcji było, że do szkieł 2.8 :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
tref, a ten Twój telekonwerter to nie jest przypadkiem x1.7 AF Pentaksa?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zdano, nie ja mam Sakar'a 2x, a czemu pytasz?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Tak przez ciekawość, chciałem go zobaczyć czy jest sens szukać. Jak by tak spiąć z 50/1.4 to prawie 77 Ltd by wyszedł ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
50*1.7 = 85 (ale nie dorówna temu FA*, a poza ty, min byłoby f=2.4)
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
A korzystał ktoś z was z wynalazków nakręcanych na obiektyw? Na allegro sa takie cudaki Olympusa w niezłych cenach. Znalazłem taki x1.7 za chyba 150zł. Ciekawi mnie jakość tego szkła (ile światła pochłania, aberacje, itd).
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mam w chwili obecnej podpięty ów TC x1.4 do Tamrona 90-300/4.5-5.6. Na długim końcu - mimo światła ciemnego jak w lochach Pałacu Kultury - ostrzy. Fakt, że rzeźbi całą długość czasami i potrafi to trwać, ale raz że zoom ów już sam w sobie lubił podczas pracy delektować się okolicznościami przyrody, dwa, że to DL ze swoim AFem z serii: Szybcy i wściekli. Tym niemniej da się. Zastrzeżenie w intrukcji bogato inkrustowanej jest jedynie, by podpinać szkła o ogniskowych od 50 do 300mm.
Nie mam pojęcia na czym to polega, ale szybkość ostrzenia spada. I to zarówno z 50/1.4 jak i 80-200/2.8, więc nie winiłbym tu jedynie spadku światła (wstępne podejrzenia padają na Argawena, który prawdopodobnie wydłubał za pomocą młotka i przecinaka ze środka mini-mini silniczki turbinowe wbudowane w styki napędu lub perfidnie za pomocą pasztetu zajęczego wytruł połowę obsługi telekonwertera). Cieszą też styki do Power zooma - będzie więc toto działało z Kadyszką i szkłami z SDMem.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu, czy to jest ten telekonwerter http://www.adorama.com/TM14XPXAF.html ?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak, to jest dokładnie ten telekonwerter.
Tu trochę w innej cenie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach