M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
POSTDOKUMENT
Cytat

Blue Box, fot. Mariusz Forecki


Świat, fot. Piotr Janowski

Dokumentalizm należy z pewnością do najbardziej inspirujących i aktualnych postaw artystów wobec rzeczywistości. Nawet jeśli w ostatnich dwudziestu latach ogłaszano wielokrotnie nadejście epoki rzeczywistości wirtualnej, trudno nie zauważyć, że to właśnie zainteresowanie politycznym, społecznym, ekonomicznym wymiarem życia rozwija się najbardziej dynamicznie w sztuce współczesnej, nie tylko tej deklarującej się jako zaangażowana. Jednocześnie w polskich badaniach nad sztuką współczesną i kulturą wizualną wyraźnie brak jest dogłębnej analizy kategorii dokumentu (dobrze rozpoznanej swoją drogą w obszarze nauk historycznych).

Wystawa jest próbą połączenia wybranych wątków z niezwykle intensywnego dla medium fotograficznego okresu i stworzenia innego niż dotychczas obrazu rzeczywistości Polski po 1989 roku. Jeśli wymienione wyżej debaty potwierdziły, że współcześnie ani literatura, ani film fabularny, ani sztuki plastyczne nie stworzyły dzieł na miarę minionego dwudziestolecia, to właśnie dokument otaczający nas świat przedstawia i pozwala lepiej go zrozumieć.
http://wydarzenia.o.pl/20...owski-warszawa/


Cytat
W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie otwarto prezentację zdjęć ponad dwudziestu najsłynniejszych fotografów i reporterów polskich i zagranicznych, takich jak Anna Beata Bohdziewicz, Chris Niedentahl, Tomasz Tomaszewski, Wojciech Wieteska, Carl de Keyzer, Allan Sekula, Mark Power, Rineke Dijkstra, Zoe Leonard. Na wystawę "Postdokument", ukazującą w innym świetle polski przełom lat 80. i 90. XX wieku, zapraszał Adam Mazur, kurator wystawy.
http://www.polskieradio.p...ka-w-obiektywie

Rozmowa z kuratorem wystawy "Post Dokument" w CSW Zamek Ujazdowski Adam Mazur 9`11

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach