bzita  Dołączył: 21 Wrz 2011
Problem z dźwignia naciagu migawki w ME Super
Hej.

Pojawił się u mnie problem z dźwignia naciagu migawki/transportu filmu, mianowicie odpadła :mrgreen:
Udało mi się ja znaleźć, ale nie mam już nakrętki i nakładki, które przymocowywały dźwignię do śruby połaczonej z mechanizmem naciagu migawki i transportu filmu. Próbowałem dopasować zwykła "chamska" nakrętkę, ale nie pasuje - pentax stosuje jakiś drobnozwojowy gwint, stad nie da się na śrubkę w pentaxie wkręcić zwykłej nakrętki. Macie może jakiś pomysł, jak sobie poradzić z tym problemem, może gdzieś sprzedaja nakrętki z drobnozwojowym gwintem, który będzie pasował? Póki co nakładam dźwignię, naciagam i chowam do kieszeni, robię zdjęcie i tak w koło Macieju :-/
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bzita, popatrzę w domu czy gdzieś nie mam oryginału, ale to dopiero po powrocie z pracy czyli jutro. Tam jest chyba lewy gwint. Dam znać czy coś znajdę. Pzdr.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
powalos napisał/a:
jest chyba lewy gwint.
Nawet na pewno.
 
bzita  Dołączył: 21 Wrz 2011
Jeszcze raz dzięki wielkie Powalos nakrętka dotarła dzisiaj, mogę przywrócić dawna świetność mojemu ulubionemu aparatowi :)
Trochę obawiam się tego lakieru, czy nakrętkę będzie potem można w ogóle odkręcić. Tak czy inaczaj wielkie dzięksy!!!
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
bzita, tę kropelkę lakieru nanieś dopiero po dokręceniu nakrętki. Z ewentualnym odkręceniem nie powinno być kłopotu. Cieszę się, że ogłem pomóc. Pzdr

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach