BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Nóż czyli morderca
Przypadkowo trafiłem na to to -bo nie wiem jak to nazwać:
Polskie przepisy dotyczące posiadania broni białej należą do najbardziej liberalnych w Europie. Pomimo, że co roku dochodzi w Polsce do wielu tysięcy przestępstw z użyciem noży, czy innych niebezpiecznych narzędzi w których giną i odnoszą rany tysiące osób.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości uznali, że broń biała w miejscach publicznych może stanowić duże zagrożenie i postanowili zaproponować projekt ustawy zaostrzający zasady jej posiadania własnie w miejscach publicznych.

Jak mówił na konferencji prasowej poseł Arkadiusz Mularczyk, z analizy przeprowadzonej przez klub PiS wynika, że w Europie są tylko trzy kraje gdzie nie obowiązują żadne regulacje dotyczące posiadania noży, maczet, czy mieczy samurajskich w miejscach publicznych Polska, Czechy i Bułgaria.

Zdaniem projektodawców nie można zgadzać się nadal na taki stan swobody. Statystyki przestępczości w tym zakresie są zatrważające. Tylko w samym 2009 roku w przestępstwach z użyciem niebezpiecznych narzędzi, wśród których zdecydowanie największą część stanowiły noże, zginęły 404 osoby. Dla porównania ofiarami śmiertelnymi broni palnej zostało 36 osób. W tym samym roku w trakcie popełniania przestępstw broń palną użyto 621 razy natomiast, niebezpiecznymi narzędziami przestępcy posłużyli się aż 3620 razy. Ta statystyka pokazuje skalę zagrożenia.

Autorzy projektu w pierwszej kolejności proponują rozszerzenie definicji broni po poprzez dodanie do kategorii broni białej wszelkich innych przedmiotów mających charakter broni ofensywnej, z wyjątkiem noży o jednej krawędzi roboczej i długości ostrza poniżej 8 centymetrów. Konieczność wprowadzenia progu długości ostrza wynika z przyczyn praktycznych – niecelowe byłoby bowiem zaliczanie do kategorii broni bardzo małych noży, którymi wyrządzenie poważnej krzywdy człowiekowi jest w zasadzie niemożliwe.


czyli nadchodzi:

koniec ze struganiem patyków,filetowaniem ryby czy krojeniem kotletów :-/
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
Re: Nóż czyli morderca
zamach napisał/a:
Przypadkowo trafiłem na to to -bo nie wiem jak to nazwać:

Ale to info sprzed roku prawie. A co do idei to nie wyobrażam sobie nie chodzić ze swoim czerwonym <lokowanie produktu>scyzorykiem</lokowanie produktu>.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Fakt: nie zadałem sobie trudu sprawdzenia ,kiedy to było publikowane.Megabzurność wypowiedzi je powalająca: w każdej Biedronce można kupić zestaw noży od 20-30 cm w promocji za 19,99.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Gdzieś tak 20 lat temu przed Jastrzębską halą stało kilka tysiecy ludzi , koncert już sie zaczął a w środku było dopiero kilkaset ludzi , ci przed zaczęli sie denerwować i krzyczeć na ludzi wpuszczajacych by nie robili szopki tylko zrezygnowali z rewizji wchodzacych , na to jeden z "bramkarzy " wyszedł na jakieś podwyzszenie i wyciagnał ~40 cm scyzoryk pytajac czy włascicieli tego sprzetu też ma ominąć przyjemność macanka . gdy po kilkudziesieciu minutach byłem juz w drzwiach zobaczyłem kopczyk scyzorykow . Być może dziś młodzież nie nosi takich sprzętów na stadiony/koncerty i faktycznie nie potrzeba już ograniczać posiadania w miejscu publicznym bo chyba o to chodziło a nie o zakaz sprzedazy .
Ufam też ze nikt nie chodziłby nad stawami czy rzekami rewidujac wedkarzy czy ludzi przy ognisku ;)
 

drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
zamach napisał/a:
w każdej Biedronce można kupić zestaw noży od 20-30 cm w promocji za 19,99.
zgoda i niech ten zestaw służy w domu ale nóz trzeba mieć chodżby http://forum.kajak.org.pl...y---jaki-wybrać
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zamykam - pkt. 1 Regulaminu - unikamy tematów polityczno-zapalnych. zamach nie mógł się powstrzymać już w pierwszym poście cytując polityków - nie to forum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach