Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
test kita (DA 18-55/3.5-5.6) na PhotoZone
http://www.photozone.de/8..._3556/index.htm

i dla leniwych podsumowanie:

Verdict
The Pentax SMC DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL is a surprisingly good kit zoom although it has its weaknesses specifically at 18mm. The center and border performance is fine here but the extreme corners are somewhat soft. Pronounced vignetting and reduced contrast are also present at f/3.5. At 35mm and 55mm the situation is much better. CAs are very well controlled. The build quality is good for a kit zoom and a level up from the rest of the gang such as the Canon EF 18-55mm f/3.5-5.6 or Nikkor AF-S 18-55mm f/3.5-5.6 ED. All-in-all a good offer from a price/value perspective but naturally there're better lenses out there ... with a much higher price tag.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Super, dzięki za info :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
To zapodaj jeszcze jakąś translację, bo sam to przetłumaczę.
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Jednak ja proponowałbym jeśli chodzi o K10d jednak jako kit'owy obiektyw 16-45/4 zamiast 18-55/3.5-5.6 8-)
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
zenza napisał/a:
Jednak ja proponowałbym jeśli chodzi o K10d jednak jako kit'owy obiektyw 16-45/4 zamiast 18-55/3.5-5.6 8-)


Witaj! Jak się nie ma tego, co się lubi, to się lubi to, co się ma!
Dla tego taniego kita zdecydowałem się na zmianę systemu i zakup
cyfrowego Pentaksa. Szkiełka uzupełniłem stałymi manualami PK-A.
I to jest tak naprawdę to, za co kocham Pentaksa, bo cała reszta
tak nie do końca mnie satysfakcjonuje ( z wyjątkiem bitów generowanych
w puszce).
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Lenin - Piszę o tych którzy mogą sobie pozwolić na taka opcję.:) Ja zamierzam kupić samo body i ewentualnie popracować na tych PK-A a później dokupić 16-45. Zawsze to trochę szerszy od 18 no i stałe światło. Ewentualnie jak będą fundusze to 16-50/2.8, ale wątpię, że to szybko nastąpi:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach