Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
TAMRON AF 80-210 F/4,5-5,6 czy warto ?
witam

oto moj kolejny temat dotyczący obiektywu. Ciagle szukam, czytam cos na temat odpowiedniego obiektywu który z pewnością mi sie przyda.
Jeden to do makro a drugi cos dłuższego jak np ten Tamron AF 80-210, bo na chwile obecną mam tylko 18-55kitowy do K100D

Jest to obiektyw 80-210 wiec do zdjec makro odpada mam rozumiec.

głownie to chcialbym nim fotografowac zwierzeta, moze tez pouczyc się portretów...

Czy ktos moze mi napisac własne odczucia, opinie z korzystania z tego Tamrona, czy polecacie ?

Jesli ktos ma przykładowe foto z tego obiektywu byłbym bardzo wdzieczny
 

cypis  Dołączył: 18 Gru 2006
Re: TAMRON AF 80-210 F/4,5-5,6 czy warto ?
Bomber napisał/a:
witam

oto moj kolejny temat dotyczący obiektywu. Ciagle szukam, czytam cos na temat odpowiedniego obiektywu który z pewnością mi się przyda.
Jeden to do makro a drugi cos dłuższego jak np ten Tamron AF 80-210, bo na chwile obecną mam tylko 18-55kitowy do K100D

Jest to obiektyw 80-210 wiec do zdjec makro odpada mam rozumiec.

głownie to chcialbym nim fotografowac zwierzeta, moze tez pouczyc się portretów...

Czy ktos moze mi napisac własne odczucia, opinie z korzystania z tego Tamrona, czy polecacie ?

Jesli ktos ma przykładowe foto z tego obiektywu byłbym bardzo wdzieczny


ja mam starego tamrona manualnego (jest bardzo okej) ale powiem ci jedno: do fotografii zwierząt to raczej nie za bardzo, za krótka ogniskowa mimo wszystko. Chyba, że chcesz cykać zwierzęta na wybiegu itp. Do sarenek na polu 210 mm to za krótko, ale do portretu, zdjęć sytuacyjnych, reportrażowych, sportowych itp. okej. Jak możesz kupić niedrogo, a chyba teraz są bardzo tanie, to bierz, bo i tak zabawa fajna. A na zwierzęta to coś powyżej 300 mm (bo i 300 to z deka maławo - nawet na cyfrze).
 
klimecki  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bomber napisał/a:
Jeden to do makro a drugi cos dłuższego jak np ten Tamron AF 80-210, bo na chwile obecną mam tylko 18-55kitowy do K100D

a moze cos w stylu sigma 70-300/4-5.6 apo macro? bedzie ostrzejsza, ciut dluzsza (w kwestii zwierza zgodze sie z przedmowca, moze byc za krotko, kwestia jak sie skradasz:>),
no i ma macro do 1:2 (motyle, zaby i inne takie, w pozytywnej odleglosci ostrzenia, tzn nie ploszy stworow tak, jak male macro szkla, ktore ostrza w zasiegu paru-10cm), to macro zawsze mozesz rozszerzyc raynoxem 250 za ok 150pln (wlasnie go chlopaki obgaduja w poscie o obiektywie macro)
ps. a do lasu to faktycznie lepiej albo cos dlugiego samo z siebie np 400mm itp, albo krotsze jasne typu 200/300/2.8 i tc x2/1.4, tak czy siak jest ciezko;]
pozdrawiam
kp
 
Bomber  Dołączył: 24 Sty 2007
hehe ale mi mieszacie w głowie :P
to niech sie ktos jeszcze wypowie kto używam DA 50-200 oraz sigma 70-300.
Jednak tutaj jest różnica wielkosci ogniskowych ale, ktory lepiej ostrzy ?
 

MG  Dołączył: 20 Gru 2006
Odpuścił bym tego Tamrona, powszechnie uważany jest za "mydelniczkę" i stąd jego niskie ceny w obiegu wtórnym.
 

Alfx  Dołączył: 25 Sty 2007
Poszperałem w forach i ocenach wraz z samplami...
parę fotek zrobiłem i zbieram na sigmę 70-300 APO za 899 zł.

Wg mnie AF względny (bez rewelacji) ale wystarczający. Wronę w locie zgarnął elegancko, więc o nic więcej mi nie chodzi. Koniki też będą pięknie wychodzić.

Do leśnych zwierzątek bez jasnej 400-500 nie ma co podchodzić, ale do tego sobie poczekam na jakąś stałkę, z tych manualnych.

Pozdrawiam
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Ja używam DA 50-200. Głw. służy mi do portretów studyjnych, gdzie operuję w zakresie 50-80. Na ptaszki i inna zwierzyne te 200mm to malutko. Jeśli chcesz czatowc w ambonie to przynajmniej 300 mm, a najlepiej 400-500. A jesli nie potrzebujesz sciągać obiektywem łosi i innych potworów to polecam DA 50-200 (jeżeli taki zakres Ci nie przeszkadza).
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Bomber, Sigmę kupisz już za 599,-PLN a jak poszukasz to i za 524,-PLN
http://ssl.allegro.pl/ite...centrum%5D.html też jestem tym obiektywem zainteresowany, ale nie mogę się zdecydować czy Pentax DA 50-200, czy Sigma 70-300 DG i tu mam problem... POMOCY :!: :!: :!:

[ Dodano: 2007-04-23, 09:16 ]
superkomornik, Dobra opinia i zawsze to Pentax.
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
Ja kupiłem swojego 50-200 w dual kicie, wiec kosztował mnie on ok 300zł. Jeśli chodzi o tą sigmę, to jesli ja brać to tylko z APO. Wersja bez APO jest juz, podobno, sporo gorsza, mniej kontrastowa. Jeśli miałbym wybierac pomiedzy drugim kitem, a sigmą bez APO wybrałbym pentaxa. Gdybym mial wybierac pomiedzy DA , a sigmą z APO to już bym się zastanawial... Jednak sigmy nie mialem okazji testowac.
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
superkomornik, Ok! Dziękuję będę się zastanawiał, mam jeszcze na to tydzień...Może jeszcze będzie kilka opinii a wtedy wybór jest łatwiejszy.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gucio-59 napisał/a:
Może jeszcze będzie kilka opinii a wtedy wybór jest łatwiejszy.

niekoniecznie
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Jest Sigma 70-300 f/4.0-5.6 DG APO Macro - do Pentaxa na alegro za 865,-PLN
http://www.allegro.pl/ite...aty_pentax.html
 

superkomornik  Dołączył: 02 Sty 2007
gucio-59- jak masz mniej kasy to bierz DA, jak troche więcej to Sigmę z APO i już :) Jedno jest dobre i drugie też. Wszystko zależy tylko od posiadanejn ilości gotówki :)
 
beribazoo  Dołączył: 15 Mar 2007
gucio-59, mozesz jeszcze poczatowac na allegro na Pentaxa SMC FA 4-5.6 70-200, calkiem dobre szkielko i chodzi za rozsadną cene.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
A jak sie ma do tego wszystkiego SMC F 70-210 / 4-5,6
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
superkomornik napisał/a:
jak troche więcej to Sigmę z APO i już

I tak też zrobię, poszperam w internecie, jeśli chodzi o cenę. 300 zawsze się bardziej przyda. Dziękuję, o takie doradztwo mi chodziło... :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach