miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
PKD do wpisu ewidencji działalności gospodarczej
Hej!

Ponieważ niebawem będę swoje kroki stawiał jako drugi fotograf w fotografii okolicznościowej gdzie najczęściej będą to jak sądzę wesela, zwracam się do Was z prośbą o coś takiego..

Firmę swoją oczywiście mam (branża elektroniczna) wpis do EDG gdzieś od 10 lat też, ale chcę go rozszerzyć o PKD dotyczące fotografii okolicznościowej.

Guglarka podpowiada mi 7420 Z:

cyt:
M. DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA, NAUKOWA I TECHNICZNA
74.2. DZIAŁALNOŚĆ FOTOGRAFICZNA
74.20. DZIAŁALNOŚĆ FOTOGRAFICZNA
74.20.Z

Podklasa ta obejmuje:

usługi fotograficzne w zakresie:
fotografii portretowej, zdjęć paszportowych, zdjęć do legitymacji, zdjęć z uroczystości ślubnych itp.,
fotografii komercyjnej, dla wydawców, dla potrzeb kreatorów mody, dla agentów handlu nieruchomościami lub dla celów turystyki,
fotografii lotniczej,
fotografii obiektów w ruchu, takiej jak: nagrywanie wideokaset z wydarzeń takich jak: śluby, spotkania, pokazy mody itp.,
obróbkę materiałów fotograficznych, taką jak:
wywoływanie klisz, wykonywanie odbitek zdjęć, drukowanie i powiększanie z negatywów i taśm filmowych przyjętych od klienta,
wywoływanie i wykonywanie odbitek zdjęć przez laboratoria fotograficzne,
wywoływanie zdjęć (w godzinę) przez punkty zajmujące się ich ekspresowym wywoływaniem, z wyłączeniem sklepów sprzedających sprzęt fotograficzny,
oprawianie slajdów,
kopiowanie, restaurowanie i retuszowanie fotografii,
działalność fotoreporterów,
mikrofilmowanie dokumentów.

ale znalazłem też opinie że lepiej wpisać od razu coś związanego z reklamą 73.1 (trochę nie wiem po co ale spoko) i 90.03.Z Artystyczna i literacka działalność twórcza..

Czy macie jeszcze jakieś sugestie?

Serdeczności,

Marcin
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
miodzik, 74.20.Z to jest dokładnie to co potrzebujemy wpisać jeśli chodzi o fotografowanie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach