rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Uzywam jakiegoś Premium Gold 1860. Nie zauważam różnicy. Z lektury wątku wynika jednak, że regułą jest loteria jakościowa wśród zamienników.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Kytutr napisał/a:
wytrzymują około połowy tego, co oryginał (używane w K-3).

Kytutr napisał/a:
Za to świadomość, że ma się przy sobie 2 akumulatory na zmianę jest bezcenna :-)

Czytam że masz 1,5 akumulatora...
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
rychu napisał/a:
399.00 zł. Nad czym tu w ogóle się roztkliwiać i testować?

Osobiście wolałbym wydać np. 99,00 zł , na akumulatorek, który zapewni zbliżoną wydajność i po dwóch latach nie będzie trzeba go wysłać do utylizacji.
Patona okazała się pudłem, szukam dalej.
Teoretycznie mógłbym pociągnąć wszystko, co dostępne w necie i się pobawić, a później odstępować od umowy, ale to by było po prostu nie fair wobec sprzedawców.

Aha, jeśli 4 stówki nie stanowią dla Ciebie większego problemu, to na priv podam nr konta ;)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Misztu, nie zrozumiałeś mojego sarkazmu. Niedawno kupiłem wkrętarkę Makity. Bateria 18,8 V LiOn 3Ah ważąca 0.5 kg ze wskaźnikiem diodowym pojemności kosztuje ok 300 zł.
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
rychu napisał/a:
Misztu, nie zrozumiałeś mojego sarkazmu.

Aha. Cóż, sarkazm trzeba stosować w taki sposób, żeby był czytelny nie tylko dla autora ;)

rychu napisał/a:
Bateria 18,8 V LiOn 3Ah ważąca 0.5 kg ze wskaźnikiem diodowym pojemności kosztuje ok 300 zł.

Elektronarzędzia są mniej wymagające? Małe rozmiarowo i wagowo, a przy tym wydajne ogniwa są o wiele droższe w produkcji?
D-Li90 o pojemności 3000 mAh proporcjonalnie ważyłaby ~125 g.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Firmowe aku to taka sama zdrada jak firmowe zaślepki do obiektywów, zwłaszcza o dużej średnicy, albo osłony p.słoneczne. Jakby były robione ze złota... Jeszcze nie doszedłem do ściany (oryginał, który powinien iść do kosza) - ale rozważam po prostu przelutowanie ogniw - na markowe.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Misztu napisał/a:

Osobiście wolałbym wydać np. 99,00 zł , na akumulatorek, który zapewni zbliżoną wydajność i po dwóch latach nie będzie trzeba go wysłać do utylizacji.


takie doświadczenia mam póki co z Hähnel, ale zastrzegam że nie używałem na mrozie i nie ma jeszcze 2 lat tylko jakieś 1+
 
Yraley  Dołączył: 07 Cze 2013
Witam w roku 2021. Wszystkim użytkownikom życzę dużo zdrowia i spełnienia marzeń.

Poszukuję zamiennika aku dla k-70 Na chwilę obecna, na popularnym serwisie aukcyjnym dostępne są zamienniki Newell, greencell, patona, jakiś noname i reklamowany jako działający jak hahnel -smartdigi, wszystkie są w podobnych cenach, patona wychodzi chyba najdrożej 49 zł. Macie doświadczenia z nimi? Ktory z nich wypadałby najlepiej?


I jeszcze jednio pytanie, Pentax przewiduje dla k-70 400 zdjęć na naładowanym aku. Jak się to ma w rzeczywistości, oraz jak się to ma gdy zdjęcia robione są powiedzmy 50/50 z liveview.

Dziękuję za wszelką pomoc i odpowiedzi.

Edit: Jest jeszcze jakiś "jupio" za 99 zł z 3 letnią gwarancją
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Gdy miałem K-70 kupiłem 'nonejma' i działał tak, że nie wiedziałem czy mam oryginał czy zamiennik w aparacie.
Po zakupie K1II poszedłem tą samą droga i tym razem noname D-LI90 okazał się ordynarnym oszustwem - po kilkunastu zdjęciach wskaźnik świecił na żółto, zaś sama bateria była lżejsza od oryginału o ok połowę. Wniosek jak dla mnie oczywisty - szkoda sobie zawracać głowy.

Greencell i Hähnel są na rynku od lat. Mam oba (zamienniki D-LI90) i nie widzę różnicy pomiędzy nimi, natomiast w stosunku do oryginału mają nieco mniejszą pojemność, co producenci zresztą lojalnie podają na obudowach. Greencell gdy kupowałem był sporo tańszy od Hähnela.

400 klatek na K-70 nawet na oryginalnej baterii być może jest osiągalne, ale moje doświadczenia wskazują raczej na przedział 200-250.
Nie tylko LV zużywa dużo energii, ale też samo przeglądanie zdjęć na wyświetlaczu, kasowanie i wszelkie dłuższe marudzenia przy ekspozycji.
 
Yraley  Dołączył: 07 Cze 2013
Piotr dziękuję za odpowiedź :-B . Hahnela w ogóle na allegro obecnie nie widzę, zatem kupię na start cokolwiek, pewnie tego Greencela. Zdjęcia na aparacie rzadko przeglądam, nie kasuje tez ich przez aparat, przebieram i przeglądam wszystko na komputerze.

Trochę zaciekawił mnie tez opis smartdigi
Cytat
"OGNIWA DURACELL
o pojem.rzeczywistej 1050mAh 7,8Wh 7,4V
(dokładnie tyle ile ma Oryginał PENTAX D-Li109)
Nikt nie ma więcej Mocy , bo więcej "mAh" nie wejdzie do obudowy.
Nie dajcie się Państwo nabrać na fikcyjnie wysokie „mAh” z etykiet innych dostawców.
Nasz Akumulator działa idealnie tak samo długo jak ORYGINAŁ PENTAX.
(dokładnie tyle ile ma Oryginał PENTAX D-Li109)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Przypomniałem sobie jeszcze, że mam jeszcze Greencela do bezlusterkowca Sony, FPW50 czy jakoś tak - ten też jest OK
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Ciekawe wideo o tym jak Chińczycy tworzą "markowe" ogniwa: https://www.youtube.com/watch?v=i96f9St_EH0 - w przypadku zbyt tanich zamienników możemy dostac takie właśnie "markowe" ogniwa...
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
RPM napisał/a:
Ciekawe wideo o tym jak Chińczycy tworzą "markowe" ogniwa: https://www.youtube.com/watch?v=i96f9St_EH0 - w przypadku zbyt tanich zamienników możemy dostac takie właśnie "markowe" ogniwa...

Nie róbcie tego co robi autor filmu...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Sam ostrzega, żeby tego nie robić.
Ale akcent ma mistrzowski. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach