izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Nikkor 14-24mm F2.8G ED i mydlo
Nie mam żadnego doświadczenia z Nikonami a wpadł mi w ręce obiektyw Nikkor 14-24mm F2.8G ED. Przestrzelałem go i porównałem z Nikkor-em 24-70mm F2.8G ED. Poniżej crop porównawczy (z lewej Nikkor 14-24mm F2.8G ED a z prawej Nikkor 24-70mm F2.8G ED - oba na 24mm i przysłona: 2.8):



Rawy i jpg prosto z puszki są TUTAJ

Mam duże wrażenie, że widoczne mydło jest zbyt duże i co za tym idzie, że coś jest nie tak z tym obiektywem. Byłbym wdzięczny za Wasze opinie.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dla jednego to najgorszy zakres optyczny dla drugiego najlepszy może to ma jakiś wpływ?
A ISO to samo? Mam wrażenie że na pierwszym było wyższe.
Problem FF/BF lub poruszenie wykluczyłeś?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Kfan, ISO to samo, oba zdjęcia wykonane aparatem ustawionym na statywie, z samowyzwalacza. Jestem pewny, że nie jest problem FF/BF :)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Pozostaje pożyczyć gdzieś inny egzemplarz 14-24 i ponowić test.
Obiektywy często mają rozrzuty jakościowe możliwe że ten któy masz jest właśnie tym gorszym egzemplarzem.
Sprawdź też jak rysuje na szerszych zakresach ewentualnie spróbój jeszcze pominąć AF i wyostrzyć manualnie.
 

deepee  Dołączył: 28 Cze 2011
izbkp napisał/a:
Kfan, ISO to samo, oba zdjęcia wykonane aparatem ustawionym na statywie, z samowyzwalacza. Jestem pewny, że nie jest problem FF/BF :)


Ale jak się popatrzy na prawą stronę całego sampla z 14-24, to widać, że tam jest ostrość. Skoro to nie front focus, to jaki inny feler? Gigantyczny decentering? ;)
 
pentaxianin  Dołączył: 31 Maj 2008
A takie szybkie pytanie Pod APS-C obecne a przyszłe FF lepiej 17-55/2.8(droższe i tylko DX) czy tańszy 16-35 (z VR, pod FX też i tańsze) ?? jak wy byście wybierali ?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie wiem czy na 14-24 nie miałeś FF...
Płaszczyzna ostrości idzie pod kątem kilkudziesięciu stopni w stosunku do półki co też powoduje że wystąpienie FF czy BF też czasem trudniejzauważyć

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach