weakhead  Dołączył: 10 Lut 2012
Auto Revuenon MC 200mm F3.5 - kojarzy ktoś?
Mam zamiar kupić sobie jakieś szkło do zdjęć różnych stworów leśnych na bliski i średni dystans. Póki co uwagę przykuły te dwie stałki:
- SMC Pentax-M 200mm F4.0
- Auto Revuenon MC 200mm F3.5 (bagnet K, made in Japan)

O ile ten pierwszy jest powszechnie znany i sporo można o nim przeczytać, tak ten Revuenon to dla mnie jajaś tajemnica. Nigdzie nie mogę znaleźć o nim informacji - albo opisywany jest wariant M42, albo jakaś inna wersja.

Czy ktoś z was zna może to szkło? Jest ono coś warte? Jak się spisuje w porównaniu do tej pentaksowej stałki oraz jak wypada w porównaniu do DA 50-200 na długim końcu?

Z góry dziękuję za pomoc!
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
weakhead, możliwe, że optycznie jest podobny/identyczny jak wersje na gwint.
Co do długiego kita, możesz mieć z niego więcej ostrych zdjęć- autofokus sprawi, że częściej będzie trafiał.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
No mam taki wynalazek. Do SMC 200 to mu sporo brakuje. Gdzieś w wątku o telekonwerterze 1,7xAF Pentaksa wstawiałem nawet jakieś sampelki. Porównanie z długim kitem nie jest do końca właściwe, bo kit na 200 mm ma 5,6, a Revuenon trzyma cały czas 3,5 - stałka przecież.
Tu są obrazki, http://pentax.org.pl/view...ghlight=#941152 tyle że z tele 1,7xAF. Ale porównać można :-P
 
weakhead  Dołączył: 10 Lut 2012
@Dada
To nie wygląda zachęcająco...

No i chyba mamy zwycięzcę... DA 50-200!?
Znalazłem ciekawe sample: http://www.pentaxforums.c...html#post555197
Nawet olać te powyższe. Widziałem wiele dobrych sampli z tego szkła. O ile trafię na dobrą kopię, to jakość jest naprawdę niezła. Wątpie, abym mógł liczyć na coś lepszego w tym przedziale cenowym, nawet wśród starych używek (dzisiejszych nie biorę pod uwagę; takie 55-300 używane schodzi za co najmniej 3/4 wartości, czyli i tak sporo dla mnie).
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
weakhead napisał/a:
chyba mamy zwycięzcę... DA 50-200
I słusznie. Najfajniejszy jest jego wymiar. Takoż posiadam i lubię.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach