Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
Dobre serwisy
Przegladając forum zauważyłem, że często pytamy się wzajemnie o dobre serwisy do których można odać sprzęt do przeglądu czy nie daj Boże naprawy. Propounję aby w tym wątku wrzucić znane nam, godne polecenia, serwisy w kraju. Na początek:

Gdynia Foto-Serwis - Piotr Rendaszka
ul. Świętojańska 116
81-388 Gdynia
tel. (058) 629 45 22
info@foto-service.pl
www.foto-service.pl

Bydgoszcz Wiese Fototechnik
ul. Boya Żeleńskiego 25
85-858 Bydgoszcz
tel. (052) 371 91 83
fax (052) 375 39 32
wiesefototechnik@wiesefototechnik.com.pl
www.wiesefototechnik.com.pl/

Warszawa Adam Bieniek
Al. Jerozolimskie 113
Warszawa
tel. (022) 629 99 59

Kraków Naprawa Sprzętu Fotograficznego
ul. Czapskich 1
31-110 Kraków
tel. (0-12) 429 10 28
godziny otwarcia: pn-pt 10-18

 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
czy ten pan bieniek, reperuje tez stare modele np. spotmatiki?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
on ma/mial fabryczna autoryzacje Praktiki - robil przeglad i naprawial mi Praktice Super TL. Poradzi sobie generalnie ze wszystkim, daje gwarancje, ale nie gwarantuje, ze naprawi. Oznacza to mniej wiecej tyle, ze wiekowe sprzety bardzo roznie reaguja na rozbieranie - zwlaszcza wiekowa elektronika/elektryka potrafi sie rozsypac.
 

Piotrek  Dołączył: 20 Mar 2006
A co Poznaniacy powiedzą o:

Fototechnik serwis
ul. Błękitna 11/16
60-656 Poznań
tel. +48 505 55 88 78
info@fototechnik.pl
www.fototechnik.pl
lub
Fotoserwis
ul. Galileusza 8
60-159 Poznań
tel. (0-61) 862-51-21
e-mail: info@foto-naprawa.com
www.foto-naprawa.com

A na Śląsku (Górnym i Dolnym) nie ma żadnych serwisów?

 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Jak się dowiem w pracy, to podrzucę owe adresy śląskie (górnośląskie) :)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Piotrek napisał/a:
A co Poznaniacy powiedzą o:
Fototechnik serwis
lub
Fotoserwis

Byłem dzisiaj w Fototechnik-u - przerzucili się już prawie zupełnie na serwis cyfrówek i mojego MX-a nie chcieli serwisować. Wysłali mnie do Fotoserwisu na Galileusza gdzie niestety zamykają zanim skończę pracę więc będę musiał trochę pokombinować. A 'prawie' gdyż mojej siostry Dynaxa 5 jakoś uzdrowili - było coś prostego bo od ręki się udało więc może dlatego. Po za tym siostra uznała obsługującego za przystojnego ale nie wiem czy w przypadku serwisów foto jest to znaczące :mrgreen:
Jak dotrę do Fotoserwisu to opiszę wrażenia.
 
argrabi  Dołączył: 14 Lip 2006
l_uka napisał/a:
Poradzi sobie generalnie ze wszystkim, daje gwarancje, ale nie gwarantuje, ze naprawi. .


A czy aparatami cyfrowymi też się zajmuje?
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
a nie wiem, zadzwon.
 
argrabi  Dołączył: 14 Lip 2006
l_uka napisał/a:
a nie wiem, zadzwon.


Pierwszy kontakt telefoniczny bardzo pozytywny... Zobaczymy, jak bedzie dalej...
Dzieki za namiar
 

nizki  Dołączył: 14 Sty 2007
cotti napisał/a:
Jak się dowiem w pracy, to podrzucę owe adresy śląskie (górnośląskie) :)


No to ja bardzo poproszę, bo mam do naprawy dwa stare dobre szkła (przysłona przymyka się bardzo aleatorycznie) :(
 

costa  Dołączył: 11 Maj 2006
A może ktoś zna jakiś serwis bliżej Bielska? Np. Katowice?
Właśnie pożyczono mi bezterminowo 2 średnie pleśniaki: Relleiflex i Reflekta II. Mechanicznie wydają się być OK, ale na optyce osiadła pleśń :)
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
O, to ja się dołączę z pytaniem o dobry serwis fleszów. Region obojętny-mogę wysłać.
 

Ijon  Dołączył: 27 Paź 2006
Ja mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia z serwisem:

Kraków Zakład Naprawy Sprzętu Fotograficznego
Zygmunt Magdy

ul. Sienna 10
31-041 Kraków
tel. (012) 492 19 06

Naprawiałem (lub robiłem czyszczenie) tam: Zenita 12XP (2 razy), Revue AC4s, Ricoha XR7, Ricoha XR2 - tylko Zenit okazał się niewrażliwy na zabiegi p. Magdy i zdychał wkrótce po okresie gwarancji. Na naprawiany sprzęt dostaje się 3 miesięczną gwarancję.
 

Dancer  Dołączył: 04 Wrz 2006
Czy ktoś miał niewątpliwą / wątpliwą przyjemność korzystania z usług LINK ???
 

yourNIGHTMARE  Dołączył: 12 Maj 2007
No to moze i ja dodam jeden adresik bardzo wazny z punktu lokalizacji. Otoz w Olsztynie jest takowy Pan co plesniaki naprawia. Na calym terenie wojewodztwa war-maz jest tego niewiele powiedzialbym nawet, prawie wogole ;-)

Karwasz Janusz Usługi Fotograficzne
Olsztyn, ul. Prosta 38, tel. 089 527 61 88 w. 34
 
ryve  Dołączył: 14 Wrz 2006
a zerknijcie tu.
z warszawskich serwisów znany jest mi BT foto. znajdują się jakieś 100m od stacji metra politechnika. jeszcze u nich niczego nie naprawiałem, ale z ich fachowej rady już kilka razy korzystałem. generalnie bardzo pozytywne odczucia.
no i wspomniany już w tym wątku pan Adam Bieniek - nigdy się na nim nie zawiodłem.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
A w Łodzi jest jakis serwis?
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
milo napisał/a:
A w Łodzi jest jakis serwis?

Ze 3 by się znalazły ;-)
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jesli chodzi o szkla i manualne aparaty to ja mam zaufanie do serwisu w Zielonej Górze - mozna tez wysylkowo zalatwiac - kilku osobom polecilem juz (m.in. Powalos, Dzerry, Zbynio) i powinni sie odezwac czy sa zadowoleni - jakby co podaje telefon: 068-3261258

Jesli padlo cos specjalizowanego, jakas elektronik to kiszka ale warto sprobowac bo ceny przystepne - powiedzcie, ze dostaliscie telefon na Forum Pentaksa:-)

Pzdr
Spinner
 

webjay  Dołączył: 31 Mar 2007
Gdzie serwisowac - propozycja do 'Ważnych tematów'
Niniejszym proponuje do Ważych Tematów w dziale Obiektywy i filtry dodac 'Gdzie serwisować szkła'. Jesli macie doswiadczenia z czyszczeniem / smarowaniem i konserwacja szkiel - wpisujcie w tym topicu nazwe firmy, adres, url, telefon kontaktowy + cene za serwisowany przez Was egzemplarz.

1. Dzieki Wam kazdy z pentax.org.pl bedzie wiedzial, gdzie najlepiej udac sie, aby odswiezyc swojego manulana (czy tam AFa) przed sezonem / czy tez przed sprzedaza.
2. Damy zarobic ludziom, ktorzy sie faktycznie na tym znaja, aby nam nie uciekli do Irlandii czyscic mikroskopy w labolatoriach.

Jak to z propozycjami, ufam, ze pozniej ktos z kolorowych zbierze calosc do jednego topic'a, aby potomni (czyli my i nastepni w kolejce) mieli dostep do panow zlota raczka.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach