sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Dada napisał/a:
te cartridge to jakieś popularne dość z Al... były i nawet sprzedawca się dziwił, bo stwierdził, że jestem pierwszym (potem wyszło, że nie ostatnim) klientem, co mu nie działają.

A to możliwe, że od tego sprzedawcy, najbardziej popularnego na Al, co ja miałem do D120 i drukarka też krzyczała na mnie, żeby jej kitu nie wciskać ;) No ale one kosztowały jakieś śmieszne pieniądze, więc uznałem, że to przez to nie działają.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przetestowałem Premium Glossy A4 - suuuuuper! :D Wydrukowałem sobie też kilka czarno-białych - fakt, że jest lekki zafarb, ale spodziewałem się, że będzie duuuużo gorzej, a jest do przyjęcia :) Zależy od zdjęcia - najbardziej to widać w cieniach - jak jest dużo cieni to większy zafarb, ale jeszcze będę testował. Do celów poglądowych i jako taka większa "stykówka" (w znaczeniu przeznaczenia, a nie sposób wykonania oczywiście ;p ) jak najbardziej ok :) Mam tutaj przed sobą jedno zdjęcie dość kontrastowe i prawie tego zafarbu nie widać - myślę, że ktoś mógłby nawet nie zwrócić uwagi, że on jest. Jedynie przez to, że jest jeden czarny kolor kontrastowa scena zrobiła się jeszcze bardziej kontrastowa ;)

Mam jeszcze pytanie - nie mogę nigdzie znaleźć papierów w formacie 15x23cm - czy są w ogóle dostępne w tym formacie?
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
gratulacje na nowej drodze życia :mrgreen: .

sołtys napisał/a:
Mam jeszcze pytanie - nie mogę nigdzie znaleźć papierów w formacie 15x23cm - czy są w ogóle dostępne w tym formacie?

epson ma tylko 13x18 więc albo taki, albo trza będzie rżnąć gilotynką.

http://www.epson.pl/pl/pl...paper/hphp/pgpp
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy już pisałem, że drukowanie zdjęć stało się moim nowym hobby? :-P

[ Dodano: 2012-06-28, 13:57 ]
... i nawet już mam pierwsze zamówienie od znajomej, która potrzebuje wydrukować kilka zdjęć swoich prac do teczki na ASP :mrgreen: ... a że w okolicy w zasadzie konkurencji brak ... 8-)
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
sołtys, hehe podaj cennik na pw ;) to i ja się może wkrótce skuszę na jakieś wydruki :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przemas, spoko spoko, póki co ledwo zrobiłem kilka druków ;) Uczę się tego, zbieram doświadczenia itd. żeby nie było niespodzianek ;)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Aha - w sprawie dostępności oryginalnych tuszy do L800 - nie ma problemu. Znalazłem najtańszą ofertę na rynku na dodruku.pl złożyłem wczoraj zamówienie i właśnie przed chwileczką dostałem mail od UPS, że paczka została nadana i jutro powinna do mnie dotrzeć .. mam nadzieję, że naboje od inksystem też dotrą.

W sprawie naboi od inksystem - po złożeniu zamówienia zadzwoniła do mnie Pani, która z mocno wschodnim akcentem wytłumaczyła mi, że gwarancja na ich naboje tylko i wyłącznie w przypadku używania ich tuszy...

... zastanawiam się tylko co do mnie dotrze w paczce jeśli zamawiam naboje i dzwoni do mnie pani ze wschodnim akcentem :shock:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
sołtys napisał/a:
zamawiam naboje i dzwoni do mnie pani ze wschodnim akcentem
Może coś z tratwy ? :-P http://lublin.gazeta.pl/l...twie_przez.html
 
przemi  Dołączył: 03 Gru 2010
Też muszę coś zakupić do druku i przeczytawszy ten wątek mam lekki mętlik :).
Na Alledrogo są P50 z cisem w cenie wyższej niż px660 z wiecznymi kartridżami , L800 kosztuje 2xtyle co poprzedniczki przy takiej samej rozdzielczości, co ona zatem ma takiego, czego nie mają dwie pozostałe?.
Sołtys rozumie, że kupujesz do swojej naboje, czyli te wieczne kartridże?
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
przemi napisał/a:
co ona zatem ma takiego, czego nie mają dwie pozostałe?.

Wbudowany firmowo przez Epsona zestaw kartridży do samodzielnego napełniania.

[ Dodano: 2012-06-28, 19:45 ]
przemi napisał/a:
Sołtys rozumie, że kupujesz do swojej naboje, czyli te wieczne kartridże?

Tak, zgadza się. Wybrałem to, bo będzie to dla mnie bardziej mobilne, a nie wykluczam wykorzystywania drukarki "w terenie".
 
przemi  Dołączył: 03 Gru 2010
Jak je już dostaniesz i sprawdzisz działanie z tuszami do L800, to koniecznie podziel się spostrzeżeniami.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
sołtys napisał/a:
Wybrałem to, bo będzie to dla mnie bardziej mobilne, a nie wykluczam wykorzystywania drukarki "w terenie".

mobilność epsona p50 trąci mi trochę surrealizmem ;-) . do tej kobyły pasowałaby jeszcze jakaś riksza z wbudowaną prądnicą coby ( za przeproszeniem ) pedałując stwarzać moc zasilającą tą małą drukarnie :mrgreen: .
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
sołtys, a dużo bierze tuszu na wydruk A4 ? (tak pytam bo używam tylko laserowej do tekstu, ale kiedyś używałem drukarki zwykłej hp i szło strasznie :-( )
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
Zdjęcie A4 to ok 1ml tuszu
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
berpa napisał/a:
mobilność epsona p50 trąci mi trochę surrealizmem

Mobilność PX660, bo ja kupiłem PX660, który ma jeszcze spory moduł skanera :P Ale chyba nie myślisz, że ja to chcę zabierać na wycieczki, co? :P

darkduch napisał/a:
sołtys, a dużo bierze tuszu na wydruk A4 ?

Niby zgadza się, że sporo, ale już troszkę wydrukowałem na startowych tuszach, których miało być 20% jak normalnych, ale póki co lekko drgnął tylko czarny. Znając życie teraz pokazuje, że jest dużo, a jak zacznie lecieć, to ino ros i go nie będzie.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
sołtys napisał/a:
Ale chyba nie myślisz, że ja to chcę zabierać na wycieczki, co?

no nie bądź taki :cry: . nie będziesz zabierał swojej drukarki na wycieczki? to wredne...

sołtys napisał/a:
na startowych tuszach, których miało być 20% jak normalnych

jak obmacywałem dokładnie te pierwsze tusze to nie zauważyłem żadnej różnicy z "normalnymi". podejrzewam, że są takie same ( tzn. tej samej pojemności ). dynks polega na tym, że sporo tuszu idzie do pierwszego wypełnienia i odpowietrzenia głowicy drukarki.

Nieostry napisał/a:
Zdjęcie A4 to ok 1ml tuszu

wiec jeśli to prawda to przy pomyślnych wiatrach nowy zestaw tuszów ( zwykłych ) teoretycznie powinien wystarczyć na 44 strony A4 ( ale chyba z jednego, max. trzech odpaleń drukarki ).
 

Nieostry  Dołączył: 08 Kwi 2010
berpa napisał/a:
wiec jeśli to prawda

No tak piszą na wszystkich forach polskich i zagranicznych. Jak się przeliczy te 1500 zdjęć 10x15 to się zgadza, że ile jest sumarycznie tuszu w ml, tyle wychodzi odbitek a4. Czornyj na nikoniarzach podaje, że jest to wartość od 0,4 do 1,2 ml w zależności od kolorystyki i gęstości zdjęcia
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
sołtys napisał/a:
myślisz, że ja to chcę zabierać na wycieczki, co?

To już do Skarżyska nie przyjedziesz??? no - przecież to rzut beretem ;)
A tak z ciekawości zapytam jaki wam koszt wydruku zdjęcia A4 wychodzi?
Też swego czasu myślałem o zakupie plujki z ciss ale temat został odłożony na inny czas. Póki co to zarabiają na mnie laby ;)
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
Przemas napisał/a:
Póki co to zarabiają na mnie laby


kilka razy zdarzyło mi się, że wszystkie zdjęcia, które dostałem z labu ( np. 150 sztuk ) wywaliłem do kosza. od tego czasu ( gdzieś od ok. 6 lat ) drukuje sobie wszystko sam bo chce mieć pełną kontrolę nad efektami. gdy liczy się jakość, koszty wydruku są mniej istotne.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
berpa, hmm nie drukuję, strasznie dużo - ale ten lab, z którego korzystam na razie nie skopał roboty - wszystkie wydruki były w porządku na plus ich przemawiają ceny i szybkość realizacji. Nie zmienia to faktu, że niektóre wydruki kiedyś chciałbym mieć na lepszym papierze i jeszcze w lepszej jakości :)

A co do drukarek Epsona to nie wiem jak teraz ale kiedyś były problemy z działaniem pod Linuksem - problem ze sterownikami - wiec też to trochę hamuje chęć zakupu (oczywiście finanse przede wszystkim).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach