dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
estetyczna prezentacja odbitek bez ram - jak?
9 maja mam wernisaz wystawy - szczegoly wkrotce. Ale jest problem - na antyramy funduszy brak. Bede wieszal wlasnoreczne odbitki na plastikach. 20x30 najprawdopodobniej (niestety nie A3+ ;-) . Czy macie pomysly jak to mozna ladnie powiesic? Myslalem o kleju w spreju i naklajeniu zdjec na gruba tekture przycieta do rozmiaru zdjecia - ale czy to sie bedzie trzymac? W knajpie sa na scianach 'karnisze' do podwieszania prac, wiec mozna spokojnie wieszac na zylkach Macie moze jakies sugestie?

dzieki!

dzerry
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tektur - kiszka - bedzie sie wyginac....

[ Dodano: 2007-04-25, 23:18 ]
dowiedz sie o sztywna plexe....
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
dzerry, ja swoje wieszam na piance grubości 5mm przyciętej do wymiaru odbitki. Wygląda pięknie. Gdzie to kupić? Nie wiem, ja dostałem od sponsora [pozdrawiam kierownika z mPunkt oraz siły Polkomtela :mrgreen: ]

[ Dodano: 2007-04-25, 23:19 ]
Fafniak napisał/a:
ektur - kiszka - bedzie się wyginac....
pianka się nie wygina, jest sztywna!
Fafniak napisał/a:
dowiedz się o sztywna plexe....
oj, może być drogo!
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, ma racje-----pianka.....
o ile pamietam naklejenie + folia UV na odbitke 30x40 kosztowalo 20-30zl....
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
dowiedz się o sztywna plexe....

To ewentualnie w jakiejś Castoramie albo czymś takim.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Moim zdaniem najlepsza jest pianka - jest różnej grubości - 3mm / 5mm będzie wystarczające. W Warszawie w niezbyt tanim sklepie dla plastyków pianka 3mm 70x50 kosztuje 9,50. Szukać w sklepach plastycznych / dla studentów architektury czy ASP. Do pianki odbitki najlepiej przykleić klejem w spreju (o ile pamiętam, to bardzo dobry robi 3M), (ewentualnie zastanowić się nad wydrukami na fotograficznym papierze samoprzylepnym).

Tekturę odradzam. Plexi odradzam (jest ciężkie i droższe - chyba że płyta akrylowa).

Drugi problem to przymocowanie żyłek do pianki. Są takie samoprzylepne plastikowe uszy (do opasek samozaciskowych), ale nie wydaje mi się to najfortunniejsze Można zainwestować w "żabki" takie haczyki wbijane w piankę, tylko one kosztują 1-2 zł sztuka. Do kupienia w sklepach plastycznych i ProfiLabach. To świetnie utrzyma piankę i będzie można ponownie wykorzystać.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Drugi problem to przymocowanie żyłek do pianki.
Samp, podałeś górnolotne sposoby [i dobrze], ale można prościej - taśma dwustronna [bo dobry ma klej, choć potrzebna nam tylko jedna strona] i kleimy do pianki albo wieszaczki [trójkąciki] albo ordynarnie nitkę [tak, żeby nie wystawała ponad pole zakrywane przez zdjęcie. Nitkę należy w miejscach klejenia poplątać, żeby się nie wysunęła.

Albo inny sposób [zależy od charakteru zdjęć i galerii]. Czasem wieszam się na piance, którą przyczepiam spinaczami [takie czarne żabki, nie wiem jak to się nazywa, ma dwoje uszu] zaś te są umocowane do sznurka [zwykły, taki jak poniżej na zdjęciu]. Wymaga to jednak surowej konwencji wystawy.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tref napisał/a:
takie czarne żabki, nie wiem jak to się nazywa

"Spinacz plikowy"
reszta napisał/a:

o jakiej piance mówicie? nie widziałem czegoś takiego u siebie artystycznym "papirusie", a niepotrafię sobie wyobrazić :-/
I jeszcze ostrzeżenie - omijajcie z daleka antyramy z pleksi - straszny szajs, no chyba, że na takowy ja trafiłem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panodia - specjalna tasma do klejenia odbitek - konieczna....
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref napisał/a:
swoje wieszam na piance grubości 5mm przyciętej do wymiaru odbitki. Wygląda pięknie. Gdzie to kupić? Nie wiem

A ja wiem! Jakbyś się dzerry zdecydował, to takie pianki mają w sklepie dla plastyków na Piwnej (co za piękny adres! ;-) ) Kupowałem u nich cienką, 2mm na rozpraszacz do lampy. Fajny materiał. Czysta barwa, lekkie i dosyć sztywne. Powinno pasować
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
Jest taki material o nazwie handlowej HIPS mozna kupic w hurtowniach gdzie wlasnie szprzedaja plexi,pianki itp material bardzo fajny bo mozna obrabiac go na dobra sprawe
nozem i jest stosunkowo tani arkusz o wymiarach 2m x 1m kosztuje w granicach 50,00pln mysle ze 2mm grubosci bylo by akurat na podklad do fotek poniewaz praktycznie bylby niewidoczny a zdjecie zachowalo by sztywnosc.Jesli nie znajdziesz tego typu materialu to popytaj jeszcze o tzw spienione pcv rowniez dobre aczkolwiek troche drozsze.Szkoda że tak daleko mieszkamy od siebie chetnie bym Ci podarowal takie tworzywo bo u mnie w firmie przewala sie tego ogromne ilosci i mam troche odpadow tego.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A ja kiedyś powiesiłem zdjęcia przyszpilone do zwykłych kasetonów styropianowych, trochę przyciętych do prostokąta i o fajnej strukturze powierzchni - całkiem nieźle to wyglądało, a w dodatku tanie jak barszcz.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Dzieki za pomoc! Teraz wiem gdzie i czego szukac ;-)

dz.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Polar napisał/a:
Szkoda że tak daleko mieszkamy od siebie chetnie bym Ci podarowal takie tworzywo bo u mnie w firmie przewala się tego ogromne ilosci i mam troche odpadow tego.


Dobrze wiedziec ;)
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Pianki różnego kalibru - od 2mm do 10mm można bez problemu kupić w sklepach z artykułami dla plastyków i kreślarzy - np. ogólnopolska (ale droga) sieć sklepów Hergon. Można tam się również zaopatrzyć w klej w sprayu - jego plusem jest to, że można za jego pomocą bodaj do 5 razy odklejać i przyklejać wydruk do pianki zanim straci właściwości klejące - nie niszczy przy tym wydruków.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
piotrecius napisał/a:
Pianki ... od 2mm do 10mm można ...kupić w sklepach

Czy są jakiegoś konkretnego koloru - czy mogą posłużyć jednocześnie jako tło - czy tylko jako podkład o wielkości odbitki?

Tref patrz: Wysłany: Dzisiaj 6:06 :evilsmile:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Tref patrz: Wysłany: Dzisiaj 6:06
tak, bo sie da się wyslać o 6:66, Ty diabełku :evilsmile:

rychu napisał/a:
Czy są jakiegoś konkretnego koloru - czy mogą posłużyć jednocześnie jako tło - czy tylko jako podkład o wielkości odbitki?
piankę, z której ja korzystałem można dostać wyłącznie w kolorze zbliżonym do białego. Jednak z racji, że jest idealnie równa pięknie się do niej klei wszystko co papierowe, dlatego też jest wykorzystywana jako podłoże do reklam we wnętrzach. Odpowiadając na Twoje pytanie - może posłużyć jako tło, po naklejeniu nań kolorowego papieru [od 80 do 120 g/m^2] - wygląda dobrze.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
tref napisał/a:
da się wyslać o 6:66

Da, da, ale ja nie mam takich zdolności ;-)
Cytat
może posłużyć jako tło, po naklejeniu nań kolorowego papieru

tyle, że to rozwiązanie nietrwałe - trzeba by zafoliować.
 

kosafwc  Dołączył: 24 Lut 2007
toć antyramy to grosze,Fafniak, piszesz 20-30 zł za odbitke. Antyrama na A4 to 4 złote z kawałkiem
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
kosafwc napisał/a:
Antyrama na A4 to 4 złote z kawałkiem


Tak, tylko ze wkladanie zdjec do antyramy bez passepartou o takim samym rozmiarze co zdjecie, kojarzy mi sie z obrazkami, ktore onegdaj wisialy w przedzialach pociagow pkp. Dla odbitki 24x30 potrzebna jest co najmniej antyrama 30x40, a jak takich masz kupic 20 plus passepartou to sie robi malo ciekawie.

dz.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach