DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pan_kg na każdej stronie z Twoich linków klikasz prawym przyciskiem i z menu wybierasz "Pokaż zdjęcie". Potem kopiujesz nowy link i podajesz tutaj za pomocą IMG.
Teraz jeszcze możesz wyedytować post wklejając właściwe linki. Jutro o tej porze już Ci się nie uda ;-)
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
DeTe napisał/a:
pan_kg na każdej stronie z Twoich linków klikasz prawym przyciskiem i z menu wybierasz "Pokaż zdjęcie". Potem kopiujesz nowy link i podajesz tutaj za pomocą IMG.
Teraz jeszcze możesz wyedytować post wklejając właściwe linki. Jutro o tej porze już Ci się nie uda ;-)


Zrobiłem tak jak piszesz - niestety wyskoczył napis ZAKAZ HOTLINKOWNIA czy coś podobnego. Pewnie wrzuciłem na serwer, z którego się nie da wyświetlić na forum zdjęć. Ale dzięki za podpowiedź.

Do KONTESTATOR'a
Wygląda mi na to że nigdy nie zrobiłeś dobrego ujęcia, którego nie trzeba by przerabiać w programach graficznych, a które jest "wystarczająco malarskie" poprzez zastanie odpowiedniego światła i kompozycji. Zdjęcie którego się czepiasz ma podciągnięty jedynie kontrast, jaskrawość i jest skadrowane. Co chyba czynni większość użytkowników fotografii cyfrowej. Zobacz na link http://zapodaj.net/7b74b8368a6c6.jpg.html gdzie wrzuciłem delikatnie skadrowany oryginalny jpg. Sugeruję szybko kupić cyfrową lustrzankę , gdyz inaczej zaowocuje to że zatrzaśniesz się w swojej ciemni .
 

em_pe  Dołączył: 07 Wrz 2009
DeTe, KONTESTATOR - dzięki za dobre słowo.
Suzumebachi - oryginalne, ciekawe spojrzenie, 9 zabawna. Wybieram 8.

KONTESTATOR napisał/a:
Stary całe szczęscie ,że fotografowałeś tym Tamronem , bo zaden Pentax nie sprostałby tak szybkiemu ustawieniu ostrości .
Tu nie o aparat chodzi, ale o dostępność obiektywów. Pentax K30 z obiektywem klasy C 100-400 L byłby bardzo dobrym zestawem do amatorskiej fotografii lotniczej czy przyrodniczej. Ten Tamron 70-300 USD kosztuje tyle co DA 55-300, którym fotografowałem Air Show 2011. Wyniki przemawiają jednak zdecydowanie na korzyść Tamrona.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
em_pe napisał/a:
Wybrałem kilka z niedzieli i poniedziałku.

Jak zawsze rewelka.
Gdy uporasz się z resztą fotek, to chętnie bym popatrzył.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
KONTESTATOR napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
KONTESTATOR napisał/a:
bo zaden Pentax nie sprostałby tak szybkiemu ustawieniu ostrości
A czemu niby? :shock:
.

ZbyszkuB ano dlatego ,że Pentax nie moze się zdecydować na wybór rodzaju metody , której użyje do detekcji punktu ustawienia ostrości w systemie AF . Czy to detekcji kontrastu ,czy metody fazowej, czy metody fazowo -kontastowej wzbogaconej o detekcję falową ultrafioletu konwertowanego do światła widzialnego . A poza tym silniki w obiektywach za mało mają mocy . Owszem mają niektóre duży moment obrotowy co skutkuje szarpaniem aparatu w te i we w te . Choć jestem ogromnym sympatykiem tej firmy ( mam legendarny K-1000 r.1986) to jakoś z duzymi obawami podchodzę do dalszych eksperymentów Pentaxa ( a właściwie Samsunga) z AF . Its all . Pozdrawiam
Bardzo ciekawe jest to co napisałeś. :lol: Ewidentnie widać że jesteś sfrustrowany fotografowaniem Pentaksami. Nie wiem co masz dokładnie za sprzęt ale proponuję go sprzedać i kupić K-5II i do tego np. DA*300/4. W tym korpusie włączyć ciągły AF, do tego rozszerzone pole AF i żaden obiektyw nie będzie miał problemu z fotografią samolotów na pokazach, nawet tak wolny jak DA*300/4. :-) Sprzęt jest jaki jest, ale też trzeba umieć go używać.

KONTESTATOR napisał/a:
[ Dodano: 2013-08-27, 23:19 ]
pan_kg,

W pierwszej fotce jest tyle Photoshopa ,że szkoda mówic . Postaraj się tworzyć fotografie w których ingerencję kompozycyjną kończysz na etapie wcisnięcia spustu migawki w aparacie . Albo jesteś fotografem i rejestrujesz zdarzenia takie jakie one są w rzeczywistości , albo jesteś grafikiem gdzie przestrzeń tworzywa ogranicza Ci tylko Twoja wyobraźnia . Sugeruję szybko dokonać wyboru , gdyz inaczej zaowocuje to zespołem odstawiennym . Pozdrawiam
KONTESTATOR
Pokaż swoje zdjęcia. Te prosto z puszki na których ingerencja kończy się z chwilą wciśnięcia spustu migawki. :evilsmile:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Panowie spokojniej: nie jeżdzijcie po sobie :evil: , tylko po zdjęciach.
 
rawok  Dołączył: 08 Sie 2013
Witam, na razie jedno zdjęcie ode mnie :)

1280px
Fotka wykonana za pomocą K5 + 55-300mm
Pozdrawiam Rafał.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
rawok napisał/a:
Witam, na razie jedno zdjęcie ode mnie :)

Dobre. :-B
Czekamy na więcej.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pan_kg napisał/a:
Zrobiłem tak jak piszesz - niestety wyskoczył napis ZAKAZ HOTLINKOWNIA czy coś podobnego. Pewnie wrzuciłem na serwer, z którego się nie da wyświetlić na forum zdjęć

:shock:
Prosszzz, Twoje zdjęcie:


[ Dodano: 2013-08-28, 14:07 ]
upss, miałeś rację, przez chwilę się wyświetlało a po odświeżeniu taki obrazek :-/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
KONTESTATOR napisał/a:
jakoś z duzymi obawami podchodzę do dalszych eksperymentów Pentaxa ( a właściwie Samsunga) z AF
wątek o pralkach jest w dziale obok

KONTESTATOR napisał/a:
W pierwszej fotce jest tyle Photoshopa ,że szkoda mówic . Postaraj się tworzyć fotografie w których ingerencję kompozycyjną kończysz na etapie wcisnięcia spustu migawki w aparacie . Albo jesteś fotografem i rejestrujesz zdarzenia takie jakie one są w rzeczywistości , albo jesteś grafikiem gdzie przestrzeń tworzywa ogranicza Ci tylko Twoja wyobraźnia . Sugeruję szybko dokonać wyboru , gdyz inaczej zaowocuje to zespołem odstawiennym . Pozdrawiam

Albo ktos podmienil zdjecie albo wypowiadasz sie na temat obrobki, o ktorej nie masz pojecia.
Kontrast (lokalnie i globalnie) laboranci podbijali lub osłabiali od zawsze. Kolorystykę tez podbijalo sie od zawsze czy to filtrami na obiektywie, czy pod powiekszalnikiem. Teraz mozna byc laborantem we wlasnym domu przed komputerem, ale takie ingerencje to jeszcze nie grafika. Widziales kiedys odbitki Avedona? Ladne zdjecia nie? Szkoda, ze fotomontaze, bo kazal laboludkom skladac powiekszenie z miliona fragmentow roznie naswieetlonych wersji tego samego negatywu.

Jak chcesz pogadac o obrobce i nadmiarze szopa, to zajrzyj na jakis popularny serwis fotoblogowy.
 
arg  Dołączył: 28 Sie 2013
To może ja wrócę do latajek. Jako żółtodziób mam problem z wklejaniem zdjęć, więc wybaczcie, że dam tylko link.
http://dysk.onet.pl/link/zBP04
Zdjęcia w locie robiłem DA 55-300, stacjonarne DA 18-135. No i K-5.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
arg napisał/a:
To może ja wrócę do latajek. Jako żółtodziób mam problem z wklejaniem zdjęć, więc wybaczcie, że dam tylko link.
http://dysk.onet.pl/link/zBP04
Zdjęcia w locie robiłem DA 55-300, stacjonarne DA 18-135. No i K-5.
1230 trzeba by wyprostować i niektóre bym trochę rozjaśnił ale generalnie jest nieźle. :-)
 
arg  Dołączył: 28 Sie 2013
ZbyszekB napisał/a:
1230 trzeba by wyprostować

Zawsze miałem żal do konstruktorów za lekko garbatą sylwetkę tej cudnej maszyny. Może stąd podświadoma chęć do jej wyprostowania... Za to wersja dwumiejscowa jest perfekcyjna.
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Spróbowalem HDR - taki improwizowany
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
JacekK, IMO trochę ciasno ale styl mi się podoba - jest groźnie :-)

rawok, świetne ujęcie, fajne szczegóły (dymy) dodające dynamiki, choć też trochę szerzej bym wolał jednak
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Wiem. :-/ Muszę odnaleźć starszą wersję DynamicPhotoHDR która grneruje małe logo. Tu musiałem dużo odciąć no i trochę popsułem bo zrobiło się ciasno i ubyło sporo chmur na dole.
 

pepey  Dołączył: 26 Lis 2008
Dzień drugi - fotki zza płota. Temat: malowanie na niebie.
1. Gałązka

2. Cuś jak mątwa

3. Mgławica

4. Sinusoida

5. Wstęga

6. Spirala

7. j/w.

8. Pajączek

9. Świetlisty łuk

10. Pożegnalne serducho

 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
pepey, faaaajne to!

kurcze w poprzednich latach w ogóle mnie nie interesował ten temat a teraz jak poznałem go niemal namacalnie to zaczyna mnie wciągać :-D
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
DeTe napisał/a:
teraz jak poznałem go niemal namacalnie to zaczyna mnie wciągać :-D


To jesteś już "skończony",tylko o tym jeszcze nie wiesz. ;-) W tym roku miałem już sobie odpuścić, bo oglądam pokazy od 2000r, z wyjątkiem A.S. 2001 (początkowo były co roku). Zatem widziałem już "wszystko". Ale gdy usłyszałem w piątek grzmot silników odrzutowych, a do tego szwagier zjechał z Sieradza na A.S., to byłem już "ugotowany". W niedzielę już nie było siły,która by mnie powstrzymała przed wizytą na lotnisku. :mrgreen:

 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
A we wrześniu jest Ostrava.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach