MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Tegoroczne pokazy są interesujące. Na lotnisku nie byłem, oglądałem je zza bramy lotniska.
Kilka przykładowych obrazków z dnia dzisiejszego :
1.Szwajcarzy :

2. Su-27 Ukrainców:

3.Belgijski F-16 :
 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
Parkingów jest dosyć . Przy lotnisku na dwupasmówkach jeden pas ten bliżej chodnika wydzielono na parking . Te parkingi są tez na oklicznych osiedlach . Pilnuje ich Policja . Tak więc strachu nie powinno być . Ale zasady nie kuszenia zła wartościowymi rzeczami zostawionymi na tzw . widoku lepiej zachować . Wojtek bardzo dobre zdjęcia a w niedzielę przekrocz bramę . :-D Pozdrawiam .
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
KONTESTATOR napisał/a:
... w niedzielę przekrocz bramę


Mimo wszystko mam taki zamiar. Organizatorzy w tym roku przegięli pałę z cenami: na moje oko dookoła lotniska jest niewielu mniej oglądaczy, niż na samym lotnisku. A może i więcej. Za wschodnim krańcem pasa, na wąskiej uliczce i przyległych posesjach było- szacując na oko- 2 tys. osób. Wokół przystanków autobusów miejskich, dowożących ludzi na lotnisko, było podobnie. Dzisiaj, drugiego dnia, przy rewelacyjnej pogodzie będzie jeszcze więcej osób.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
MarWoj napisał/a:
Tegoroczne pokazy są interesujące.

3 fajna.
Czekam z zainteresowaniem na wasze fotki.
Obowiązki nie pozwoliły na focenie.
em_pe mam nadzieję, że focisz i wstawisz do oblukania.
Dla pozostałych, którzy nie przyjadą i tak, jak ja czekają na nowości,
dla zabicia czasu - kilka minut wspomnień z poprzedniej imprezy.
http://kolo13.strefa.pl/air.html
 

ArekB  Dołączył: 29 Lip 2013
Byłem w sobotę, pierwszy raz w życiu na takim pokazie. Impreza bardzo mi się podobała! Organizacyjnie nieźle - parkingi, ilość obsługi/ochrony/policji, dostępność toalet, zaplecze gastronomiczne - na plus! Minusy dwa:
- idiotyczny zakaz zabierania picia w opakowaniach większych niż 200ml - myślę, że i tak zostawiłbym tam jakieś 15zł wydane na jedzenie/picie. Tyle też wydałem teraz. Ale cały szum wokół tego pozostawia spory niesmak.
- brak możliwości opuszczenia obiektu przed południem :!: Mimo, że regulamin jasno określał zasady wyjścia/wejścia, ochrona nie chciała mnie wypuścić - mięli zablokowane wszystkie wejścia wchodzącymi ludźmi. Nie zostawili żadnych bramek na wyjście - jestem ciekaw, jak wyglądałaby ewakuacja!

Same pokazy super !! :) pogoda świetna. Wiele układów i występów solo zapierało dech w piersi! Po tylu atrakcjach stwierdziłem, że te 40zł raz na rok mogę odżałować.
Miłą odmianą było też spacerować w tłumie, gdzie więcej osób miało lustrzankę na szyi, niż jej nie miało ;) taka.. odmiana. Fotki jak obrobię, to wrzucę coś fajnego.
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
ArekB napisał/a:
Fotki jak obrobię, to wrzucę coś fajnego.

No to czekam.
 

juntek  Dołączył: 07 Lut 2013
ArekB napisał/a:
Po tylu atrakcjach stwierdziłem, że te 40zł raz na rok mogę odżałować.


Raz na dwa lata... :-)
 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
ArekB napisał/a:
idiotyczny zakaz zabierania picia w opakowaniach większych niż 200ml -

Zgadzam się z Tobą . Ale tu wystąpił błąd w druku . bo było tak " Zakaz wnoszenia napojów w opakowaniach większych niż 2 L . " Chochlik drukarski dodał dwa zera i literę "m"

Dlatego za 2 lata będzie inaczej " Zakaz wnoszenia napojów w opakowaniach MNIEJSZYCH niż 2 L "

ArekB napisał/a:
Miłą odmianą było też spacerować w tłumie, gdzie więcej osób miało lustrzankę na szyi,


..zamiast głowy . Zgadza się przy takich pokazach głowa jest zupełnie gdzie indziej .
Ale to taka nowa świecka tradycja .

ArekB napisał/a:
Fotki jak obrobię, to wrzucę coś fajnego


ArekB wrzucaj bez płukania bo rozmiękną i zapraszamy następnym razem . Koniecznie z lustrzanką ...na szyi ;-) Pozdrawiam
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Ehh mnie niestety nie udało się dotrzeć... Czy ktoś może orientuje się czy w tym roku będzie gdzieś jeszcze jakiś air show czy też inny piknik lotniczy??
 

beetlejuice  Dołączył: 25 Maj 2013
Możesz poszukać tu: LINK, albo tu: LINK.
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Tak dużego już nie będzie w Polsce. Najbliższa duża impreza to SIAF (31.08-1.09), dalej CIAF (7-8.09) i NATO Days (21-22.09)
 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
A Góraszka k. Warszawy to była czy będzie ?
 

schwefel  Dołączył: 17 Gru 2007
Od kilku lat już nie ma Góraszki.
 

em_pe  Dołączył: 07 Wrz 2009
vivenda napisał/a:
em_pe mam nadzieję, że focisz i wstawisz do oblukania.
Fociłem, ale pentax był tym razem aparatem rezerwowym. Sporo się od poprzedniego Air Show zmieniło, zatem muszę poszukać innego miejsca na moje foty, żeby być w porządku w stosunku do pozostałych wstawiających swoje zdjęcia.

MarWoj wybieram 3, na 1 i 2 brakuje dobrego światła.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
em_pe napisał/a:
MarWoj [...] na 1 i 2 brakuje dobrego światła.


To prawda-akurat chmury zasłoniły słońce.

I po pokazach. 2 dni mocnych wrażeń, grzmotu silników odrzutowych i wibracji w środku, wywołanych nimi. Mimo "przypałów" związanych z w/w historiami z napojami, pozostał niedosyt. Pokazy w tym roku były prowadzone wzorowo. 2 lata temu zdarzały się długawe przerwy między poszczególnymi pokazami, teraz szły "po sznurku" jeden za drugim. Należą się wyrazy uznania organizatorom i głównym bohaterom pokazów : pilotom i personelowi technicznemu maszyn.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Miejmy nadzieję że za dwa lata znów pokazy się odbędą. Ponoć to było ostatnie AirShow w Radomiu.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
ZbyszekB napisał/a:
Ponoć to było ostatnie AirShow w Radomiu.


Jest taka pogłoska. Szkoda byłoby zaprzepaścić doświadczenia i potencjał organizacyjny z kilkunastu lat łącznie, od bodajże roku 2000. :-/

[ Dodano: 2013-08-25, 22:57 ]
4.Pokazy z całkiem innej perspektywy :mrgreen: :


[ Dodano: 2013-08-25, 23:04 ]
5. Było też efektowne bombardowanie :
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
ZbyszekB napisał/a:
Ponoć to było ostatnie AirShow w Radomiu.

W TV mówili, że to plotka.

em_pe napisał/a:
muszę poszukać innego miejsca na moje foty

Wstaw tu zgodnie z tematem "Air Show Radom 2013".
Czym fociłeś, to sprawa drugiego planu.

[ Dodano: 2013-08-25, 23:06 ]
MarWoj napisał/a:
Pokazy z całkiem innej perspektywy

Ta perspektywa, jest miła dla oka. :mrgreen:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
6. W hangarze można było podziwiać kunszt modelarzy :
- gotowy model przed wykończeniem (karton):

-po wykończeniu detali i malowaniu:
 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
Na każdym Air show ktoś rzuca taką pogłoskę ,że to ostatnie i takie tam głupoty . Za dwa lata widzimy się w Radomiu na kolejnym Air Show .
Wojtek to efektowne bombardowanie bardzo dobre a czy było efektywne tj czy trafili w cel ? I czy masz fotografię tego który tak bombardował ? .
No ale to modelarstwo lotnicze cos niesamowitego :shock: . Ja nie wiedziałem ,że samolot z kartonu , w miniaturze tak wygląda ? Toż to szok :-x :shock: .
A już serio materiał -karton i JAKA PRECYZJA SZCZEGÓŁÓW nie chce mi się wierzyć . Mnie się wydaje ,że to polistyren . Polistyren ba, ale jakiej jakości wypraska . Każdy detal tak szczegółowo odwzorowany .To musi być świetna frma modelarska . Albo wydruk z drukarki 3D . Pozdrawiam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach