Ganesha  Dołączyła: 15 Cze 2013
Porywające te zdjęcia ... :cry:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
KONTESTATOR napisał/a:
Wojtek to efektowne bombardowanie bardzo dobre a czy było efektywne tj czy trafili w cel ?


Odniosłem wrażenie,że to były ładunki pirotechniczne, odpalone w czasie "nalotu" Su-22, ściganych przez F-16.

A jeden Apache to się rozsypał w powietrzu ;-) :


[ Dodano: 2013-08-26, 09:13 ]
Ganesha napisał/a:
Porywające te zdjęcia ...


Ganesha, pomnóż swoje doznania na widok zdjęć przez- powiedzmy- 100x. A i to nie oddaje przeżyć z pokazów. Najlepiej na "żywca". ;-) Usłyszeć grzmot silników, momentami poczuć delikatną nutę spalin :mrgreen: , i to coś nieokreślonego, gdy masz maszynę dosłownie nad głową (poza lotniskiem). Za 2 lata zrób sobie prezent i przyjedż na pokazy.

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
A ja najbardziej kocham "Łoldtajmery". Szkoda że w sobotę nie wytrzymałem do przelotu Lima-2, Ech...

Kiedy wyjechał prezydent wreszcie zaczęli ostrzej i niżej latać ;-) np. Turek na F-16, Czech z okiem tygrysa. Ale i tak się oszczędzali po ostatnim przypaleniu trawy dopalaczem przez naszego F-16 w 2011, no i Pilatusy Chorwatów na końcu, bajka







 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
JacekK napisał/a:
że w sobotę nie wytrzymałem do przelotu Lima-2


Nie tylko : był też TS 8 Bies. Niestety w chwili jego przelotu nie byłem już "na posterunku". :-(
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
A tak, ale nie kręcił nic tylko se poleciał. Chyba, że był drugi raz.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
vivenda napisał/a:
W TV mówili, że to plotka.
Ja też mam taką nadzieję ale jak to mówią w każdej plotce jest ziarno prawdy. Ponoć LOT chce przysposobić radomskie lotnisko na lotnisko rezerwowe czyli żeby mogły tam lądować samoloty rejsowe a to będzie oznaczać koniec pokazów. Jeszcze nie wiadomo czy tak się stanie.

MarWoj napisał/a:
KONTESTATOR napisał/a:
Wojtek to efektowne bombardowanie bardzo dobre a czy było efektywne tj czy trafili w cel ?

Odniosłem wrażenie,że to były ładunki pirotechniczne, odpalone w czasie "nalotu" Su-22, ściganych przez F-16.
Na 100% to były ładunki pirotechniczne czyli symulacja zrzutu.

MarWoj napisał/a:
Ganesha napisał/a:
Porywające te zdjęcia ...

Ganesha, pomnóż swoje doznania na widok zdjęć przez- powiedzmy- 100x. A i to nie oddaje przeżyć z pokazów. Najlepiej na "żywca". ;-) Usłyszeć grzmot silników, momentami delikatną nutę spalin :mrgreen: , i to coś nieokreślonego, gdy masz maszynę dosłownie nad głową (poza lotniskiem). Za 2 lata zrób sobie prezent i przyjedż na pokazy.
Nic dodać, nic ująć! :-D Ja swoich zdjęć jeszcze nie oglądałem wszystkich. Przejrzałem tylko wyrywkowo i zapowiada się nieźle. :-)
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
ZbyszekB napisał/a:
Ponoć LOT chce przysposobić radomskie lotnisko na lotnisko rezerwowe czyli żeby mogły tam lądować samoloty rejsowe a to będzie oznaczać koniec pokazów. Jeszcze nie wiadomo czy tak się stanie.

Plotka. Jest inaczej: www.lotnisko-radom.eu
 
Ganesha  Dołączyła: 15 Cze 2013
No, już trochę więcej tych zdjęć. Ma ktoś coś jeszcze ? ;-)
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Mają - wkrótce powstawiają. Niektórzy póżno wracali z Radomia,zatem potrzebują trochę czasu.
 
Ganesha  Dołączyła: 15 Cze 2013
Już się nie mogę doczekać. :->
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Lenin napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Ponoć LOT chce przysposobić radomskie lotnisko na lotnisko rezerwowe czyli żeby mogły tam lądować samoloty rejsowe a to będzie oznaczać koniec pokazów. Jeszcze nie wiadomo czy tak się stanie.

Plotka. Jest inaczej: www.lotnisko-radom.eu

Częściowo potwierdziłeś plotkę czyli z lotniska wojskowego w Radomiu powstanie cywilne lub cywilno-wojskowe.
Cytat
Instrukcja Operacyjna Lotniska zatwierdzona
15-07-2013
Prezes Urzędu lotnictwa Cywilnego zaakceptował najważniejszy dokument w procesie certyfikacji i późniejszej działalności operacyjnej lotniska.
(...)
Zatwierdzony dokument stanowi od teraz punkt odniesienia i podstawę dla przeprowadzenia audytu dokonywanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.
Instrukcja umożliwi pozyskanie certyfikatu lotniska użytku publicznego, wpis do rejestru lotnisk cywilnych oraz późniejszy nadzór ULC nad bieżącą działalnością Portu Lotniczego Radom.

Nie znam się dokładnie na przepisach związanych z lotnictwem ale ponoć w Polsce na lotniskach cywilnych na których lądują i startują pasażerskie samoloty rejsowe nie mogą się odbywać pokazy lotnicze. Trzeba by to zweryfikować ale gdyby to była prawda to będzie oznaczać koniec pokazów. Dwa lata temu też były plotki o końcach pokazów które się nie sprawdziły gdyż certyfikacja lotniska rozwlekła się w czasie.


Ganesha napisał/a:
No, już trochę więcej tych zdjęć. Ma ktoś coś jeszcze ? ;-)
Cierpliwości, mam tyle zdjęć że kilka dni mi zejdzie żeby je przejrzeć. :-P
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
A mnie się tylko kilka udało pstryknąć bo byłem tylko przejazdem :-)

Takie coś przelatywało w niedzielę nad dachem u Zdano :mrgreen:



 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
ZbyszekB napisał/a:
Nie znam się dokładnie na przepisach związanych z lotnictwem ale ponoć w Polsce na lotniskach cywilnych na których lądują i startują pasażerskie samoloty rejsowe nie mogą się odbywać pokazy lotnicze. Trzeba by to zweryfikować ale gdyby to była prawda to będzie oznaczać koniec pokazów. Dwa lata temu też były plotki o końcach pokazów które się nie sprawdziły gdyż certyfikacja lotniska rozwlekła się w czasie.

W tej chwili do uruchomienia lotniska cywilnego brakuje 25 milionów złotych.
Ładnych parę lat temu byłem na pokazach lotniczych w Bratysławie. Odbywały się na lotnisku, na którym startowały i lądowały rejsowe cywilne :shock: O, znalazłem. Tu dokładna data:
www.rafael.tkdami.net/bratislava.html

[ Dodano: 2013-08-26, 20:08 ]
DeTe napisał/a:
A mnie się tylko kilka udało pstryknąć bo byłem tylko przejazdem :-)

Takie coś przelatywało w niedzielę nad dachem u Zdano :mrgreen:

No on nie musi z domu wychodzić aby mieć pokazy (o ile mieszka tam, gdzie parę lat temu).
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Lenin napisał/a:
No on nie musi z domu wychodzić aby mieć pokazy


Niestety musi :-/
Ale jest w trakcie remontu więc jest szansa na atrium widokowe z minibarem i rozsuwanym dachem :mrgreen:
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
W Radomiu widziałem tylko jednego Pentaxiarza, ale za to miał dobe wejście. Patrz link:
http://www.fotosik.pl/pok...2a27e8e4aa.html
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
Zbyszek napisał/a:
ale za to miał dobe wejście. Patrz link:

Jest chyba w stroju pilota.

Zbyszek, czy te zdjęcia na fotosiku to twoje?
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Po sasiedzku względem wzmiankowanego to tak, na fotosik to wchodzę może raz na rok. Zawsze kłopot z logowaniem :)
Jak jest na forum to może coś fajnego pokaże, jak miał czas na robienie zdjęc. Piloci i personel to jednak w pracy byli.
 
kate  Dołączyła: 28 Sty 2011
 
Ganesha  Dołączyła: 15 Cze 2013
Miodzio ! :->
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Kilka moich:

1.

2.

3.

4. Nie tylko my im robiliśmy zdjęcia ;-)

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach