Pumpkin  Dołączył: 19 Paź 2007
DeTe napisał/a:
A mnie się tylko kilka udało pstryknąć bo byłem tylko przejazdem :-)

Takie coś przelatywało w niedzielę nad dachem u Zdano :mrgreen:

Obrazek


Nie tylko to przelatywało, można powiedzieć, że wszystko latało nad naszym dachem od czwartku do poniedziałku :)
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
kate napisał/a:
Zapraszam do komentowania.

Nie wykorzystałaś potencjału, jaki drzemie w Twoim sprzęcie.
 

c2h5oh  Dołączył: 21 Lis 2010
Witam, mam prośbę do wrzucających foty o podanie jakiego szkiełka używali. Pozdrawiam.
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
c2h5oh napisał/a:
mam prośbę do wrzucających foty o podanie jakiego szkiełka używali


SMC-P F 4-5,6/70-210, a na helikoptery manualna sigma 5,6/400 (bez szczególnego powodzenia-wyszedłem z wprawy :-/ )
 

Marion  Dołączyła: 27 Mar 2011
Odlotowe fotki :-) Z pewnością nie oddające tego co działo się na żywo.... Eh teraz żałuję, że odpuściłam sobie tegoroczny pokaz....
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
Ja podobnie jak MarWoj, tylko, że bez SMC czyli Pentax F 70-200 1:4-5,6
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Moje z Sigmy 70-200/2.8 na F8.
 

pepey  Dołączył: 26 Lis 2008
Dzień pierwszy - byłem krótko; zniechęciło mnie focenie pod słońce. Na drugi dzień wolałem już zza płota, po drugiej stronie jarmarku. Nie Pentax: C 70-200L f/4 + ext. 1,4x.

1. Olbrzymy

2.

3. Miłe akcenty

4.

5.

6. Pożegnanie Prezydenta

7. Malowanie nieba

8. Chwile przed startem

9.
 
Ganesha  Dołączyła: 15 Cze 2013
Miło się ogląda te zdjęcia. Ładne.
:-D
 

vivenda  Dołączył: 02 Lis 2007
pepey napisał/a:
Na drugi dzień wolałem już zza płota

Miłe dla oka.
 

em_pe  Dołączył: 07 Wrz 2009
Wybrałem kilka z niedzieli i poniedziałku.
1.


1200px

2.


1200px

3.


1200px

4.


1200px

5.


1200px


6.


1200px

7.


1200px

8.


1200px

Zdjęcia robione tamronem 70-300 USD (to nie pentax).
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Ja użyłem Tamrona70-300 4-5.6 LD etc. etc. etc












Mogłem być tylko w sobotę, znajomi mówili ze Turek swoim sobotnim popisem tak wpłynął na ambicję innych,że w niedzielę pozostali odważniej sobie poczynali.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
em_pe świetne zdjęcia!
Obgadywaliśmy Cię u Zdano w ogrodzie ;-)
 
Ganesha  Dołączyła: 15 Cze 2013
Te zdjęcia są jak delicje. Rozkosz dla oka. :-D
 

c2h5oh  Dołączył: 21 Lis 2010
Bardzo dziękuję za odpowiedź na moją prośbe. Teraz mam jakieś porównanie co i jak wygląda z danego szkiełka. Ja fociłem bardzo skromnie :oops: Tamron 17-50 f/2,8 i bez wykadrowania i pomocy PS tragedia.
 

Suzumebachi  Dołączył: 09 Lis 2010
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7. 1/20s


8.


9.


10.


11.


12.

 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
EMPE , piszę tak bo mam powód . Stary całe szczęscie ,że fotografowałeś tym Tamronem , bo zaden Pentax nie sprostałby tak szybkiemu ustawieniu ostrości . Ale , ale nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o świetnym ustawieniu sie do światła wiadomo ,że przy tego rodzaju fotografii to też łut szczęścia , który dopełnił te kadry . Ale umieć przewidzieć w którym miejscu ten łut szczęscia wystąpi i pomoże to już zasługa fotografa .
Dzięki temu (między innymi ) zdjęcia 3,6,7,8 teprezentują Pierwszą Ligę Fotografii .
A juz 3 moja ulubiona . Ta kompozycja i kontrast barw super . Moje gartulacje EMPE. Pozdrawiam
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
KONTESTATOR napisał/a:
bo zaden Pentax nie sprostałby tak szybkiemu ustawieniu ostrości
A czemu niby? :shock:
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Dołączę się do Was i pochwalę się swoimi zdjęciami. Wszystkie zrobione Tamronem 70-200.

http://zapodaj.net/8bf2de7c078ca.jpg.html

http://zapodaj.net/febe21dc39f07.jpg.html

http://zapodaj.net/ab019810e00af.jpg.html

http://zapodaj.net/1a8e88c1e03f7.jpg.html


Są tylko linki, niestety nie udało mi się dodać tutaj zdjęć... :-(

 
KONTESTATOR  Dołączył: 04 Wrz 2012
ZbyszekB napisał/a:
KONTESTATOR napisał/a:
bo zaden Pentax nie sprostałby tak szybkiemu ustawieniu ostrości
A czemu niby? :shock:
.

ZbyszkuB ano dlatego ,że Pentax nie moze się zdecydować na wybór rodzaju metody , której użyje do detekcji punktu ustawienia ostrości w systemie AF . Czy to detekcji kontrastu ,czy metody fazowej, czy metody fazowo -kontastowej wzbogaconej o detekcję falową ultrafioletu konwertowanego do światła widzialnego . A poza tym silniki w obiektywach za mało mają mocy . Owszem mają niektóre duży moment obrotowy co skutkuje szarpaniem aparatu w te i we w te . Choć jestem ogromnym sympatykiem tej firmy ( mam legendarny K-1000 r.1986) to jakoś z duzymi obawami podchodzę do dalszych eksperymentów Pentaxa ( a właściwie Samsunga) z AF . Its all . Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-08-27, 23:19 ]
pan_kg,

W pierwszej fotce jest tyle Photoshopa ,że szkoda mówic . Postaraj się tworzyć fotografie w których ingerencję kompozycyjną kończysz na etapie wcisnięcia spustu migawki w aparacie . Albo jesteś fotografem i rejestrujesz zdarzenia takie jakie one są w rzeczywistości , albo jesteś grafikiem gdzie przestrzeń tworzywa ogranicza Ci tylko Twoja wyobraźnia . Sugeruję szybko dokonać wyboru , gdyz inaczej zaowocuje to zespołem odstawiennym . Pozdrawiam
KONTESTATOR

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach