DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Kerebron napisał/a:
DeTe napisał/a:
Who the f... was Bronisław Piłsudski? :roll:

Kpisz, czy o drogę pytasz? :-|

Nie wiem skąd to protekcjonalne poirytowanie :-|
Gratuluję Ci wiedzy ale powinieneś czasem dopuszczać do swojej jaźni fakt, że ktoś może mieć odmienne od Twoich zainteresowania i dla niego hasło "Bronisław Piłsudski" brzmi w swoim przekazie identycznie jak "Krzysztof Poniatowski" czy "Wojciech Sienkiewicz" - tylko i wyłącznie ogólnie znane nazwiska, nic poza tym.

Zbynio napisał/a:
Zbynio napisał/a:
W Japonii zmarł Kazuyasu Kimura – wnuk Bronisława Piłsudskiego.
DeTe napisał/a:
Who the f... was Bronisław Piłsudski? :roll:

https://www.onet.pl/styl-...lpr834,30bc1058

Dzięki, to baaardzo ciekawy artykuł, przeczytałem z ogromnym zainteresowaniem, naprawdę :-B
Jednakże! Jak zapewne sam zauważyłeś, nawet w tym tekscie jest informacja o tym, że Bronisław Piłsudski bardziej był i jest znany w Japonii niż w Polsce. Zatem moje pytanie nie było bezpodstawne. Tym bardziej, że wpis trochę w złym miejscu. Owszem, bardzo interesująca postać z niezwykle ciekawą biografią ale... to nie jest wątek historyczny :-) I moim zdaniem nie tłumaczy Cię fakt, że poinformowałeś o śmierci jego wnuka bo stawiam złoto przeciwko orzechom, że nawet w Japonii nie wszyscy znają i pamietają tegoż wnuka nazwisko. Jestem pewien, że Ty też już nie pamiętasz ;-)

Ogólnie to moja reakcja w formie zaczepnego zapytania wyrażała postępujący hmmm... może nie niesmak ale jakieś takie niezadowolenie z tego, że wątek ten stał się pewnego rodzaju tablicą z nekrologami wszelakimi. A wydaje mi się - tu trzeba by zapytać autora - że pierwotnym celem było informowanie formumowiczów, którym to mogło umknąć, o śmierci ludzi powszechnie ZNANYCH ale też, a może przede wszystkim, DŁUGOWIECZNYCH. Tak przynajmniej sugeruje tytuł wątku :roll:

Pewnie, że ktoś może napisać "NIe pasuje ci to daj do ignorowanych" ale ja jednak chcę śledzić bo tak jak wcześniej napisałem czasem pewne informacje mogą umknąć. Boję się tylko, że w którym momencie ktoś napisze o śmierci swojego proboszcza lub mechanika samochodowego. Choćby nawet lokalnie wydawali się być nieśmiertelni :lol:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
DeTe napisał/a:
wpis trochę w złym miejscu. Owszem, bardzo interesująca postać z niezwykle ciekawą biografią ale... to nie jest wątek historyczny I moim zdaniem nie tłumaczy Cię fakt, że poinformowałeś o śmierci jego wnuka bo stawiam złoto przeciwko orzechom, że nawet w Japonii nie wszyscy znają i pamietają tegoż wnuka nazwisko. Jestem pewien, że Ty też już nie pamiętasz
Trafna uwaga. Powinienem był szerzej napisać o osobie, o której informuję. Rzeczywiście bez takich informacji i określenia zamiarów zamieszczenia wpisu ten wątek stanie się powszechnym spisem nekrologów osób nawet lokalnie nieznanych. Przepraszam za zamieszanie, nie obiecuję poprawy. :-B

Do informacji o różnych historycznych postaciach zasłużonych Polaków zapraszam do wątku https://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=1410979#1410979
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zmarł Marek Gaszyński
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zmarła Gina Lollobrigida.
 

DeTe  Dołączył: 14 Maj 2008
Nie sądziłem, że jeszcze żyła :shock:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Faktycznie, trochę średnią zawyżyła.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
David Crosby
między innym, pamiętny Woodstock 69
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zmarł Leonard Pietraszak.
 

MixerB  Dołączył: 16 Sty 2010
Burt Bacharach - kopalnia fantastycznych melodii/piosenek ("Walk On By", "Raindrops Keep Fallin' on My Head", "What's New Pussycat?", "On My Own", "What the World Needs Now Is Love", ...).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Burt_Bacharach

"W swojej autobiografii Marlena Dietrich pisała, że Bacharach uwielbiał wyjazdy do Polski i Rosji bo skrzypkowie byli tam nadzwyczajni, a publiczność doceniała muzyków."
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zmarła Raquel Welch.
 

jitt  Dołączył: 07 Mar 2008
RIP. :-?
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Zmarł Gary Rossington. Załozyciel Lynyrd Skynyrd.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zmarł Janusz Weiss, współzałożyciel Salonu Niezależnych, współtwórca Radia Zet.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Umknęło mi, ale w środę zmarł Grzegorz Skrzecz.
 
Pajda  Dołączył: 13 Wrz 2016
Śp. J. Weiss`a . Szkoda, lubiłem jego sarkazm. Mistrzowskie w tym ciężarze , to do dzisiaj niepokonane ` Rodzina Poszepszyńskich`.
 

Smoczysko  Dołączył: 23 Kwi 2008
Ryuichi Sakamoto
Muzyka to tylu filmów... "Pod osłoną nieba", "Mały Budda", "Ostatni cesarz"... niedawna "Zjawa" czy "Minamata" to tylko ułamek listy
"https://pl.wikipedia.org/wiki/Ry%C5%ABichi_Sakamoto
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Właśnie się dowiedziałem, że zmarł Włodzimierz Szmidt. Pierwszy polski arcymistrz szachowy.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Smoczysko, Wszystie te filmy oczywiście widziałem, ale z muzyką filmową mam problem. Generalnie jej nie zapamiętuję (pomijam Gwiezdne Wojny :mrgreen: ) Z ''Minamaty'' zapamiętałem fragment z początku i nie jest to akurat muzyka Sakamoto, tylko ''Moanin'' Arta Blakey'a. Nawet miałem nadzieję na więcej, ale się nie doczekałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach