wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kolouker napisał/a:
No nie wiem czy tak dobrze. Ramka ostrości przy ostrzeniu manualnym jest ogromna w porównaniu z tą przy AF. Ja nijak nie mogę trafić przy takim doostrzaniu w trybie MF.


Ja jeszcze ani razu nie doostrzałem. Nie rozumiem, po co - bardzo rzadko zdarza mi się chybiony pomiar AF, uważam, że narzekania na precyzję tegoż w X100 to fanaberie (co innego prędkość pomiaru lub raczej jej brak, ha ha, tu faktycznie kiepsko jest). Ale nie powstrzymuje mnie to od robienia zdjęć.

Kadruję, ostrzę za pomocą wciśnięcia przycisku, przekadrowuję jeśli chcę/muszę, sekunda, gotowe. Gdybym chciał szybciej to bym se Nikona D3 kupił. :)
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Ja też używam tylko AF, ale w MF faktycznie nie ma opóźnienia migawki. Dlatego włączanie AF w trybie MF było by całkiem fajne, gdyby nie to, że ramka ostrości jest wtedy kilka razy większa i nie wiadomo gdzie ten AF ostrzy.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kolouker napisał/a:
Ja też używam tylko AF, ale w MF faktycznie nie ma opóźnienia migawki. Dlatego włączanie AF w trybie MF było by całkiem fajne, gdyby nie to, że ramka ostrości jest wtedy kilka razy większa i nie wiadomo gdzie ten AF ostrzy.


Jak to gdzie? W środku ramki... Ja i tak przez większość czasu korzystam z elektronicznego wizera więc środek jest tam gdzie środek :)
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
wojtekk napisał/a:

Jak to gdzie? W środku ramki... Ja i tak przez większość czasu korzystam z elektronicznego wizera więc środek jest tam gdzie środek :)


W EVF i owszem, ale ja wolę korzystać z wizjera optycznego, gdzie to już nie jest takie oczywiste.
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
kolouker napisał/a:
W EVF i owszem, ale ja wolę korzystać z wizjera optycznego, gdzie to już nie jest takie oczywiste.


Ja jeszcze robię tak, że jak mam f16 czy coś koło tego to ustawiam ostrość raz i jadę po całości, i tak wychodzi, wtedy już na optycznym czy bez. A kiedy trzeba precyzji, to przełączam się na wizjer cyfrowy i już :)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Dla mnie wizjer optyczny w x100 to jeden z największych atutów tego aparatu. I nie mam zamiaru pozbawiać się przyjemności jego używania, będę się nawet męczył z tym cholernym AF-em ale z optycznego nie zrezygnuję :-) I to koniec (mojego) marudzenia.

Po dzisiejszej wizycie Kosmo u mnie mogę chyba powiedzieć, że mamy jeszcze jednego nawróconego. Albo kolejną ofiarę marketingu fuji - w pewnych kręgach inaczej tego nie nazwą :-)
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
szybkiparowoz napisał/a:
Po dzisiejszej wizycie Kosmo u mnie mogę chyba powiedzieć, że mamy jeszcze jednego nawróconego. Albo kolejną ofiarę marketingu fuji - w pewnych kręgach inaczej tego nie nazwą :-)

Zgadza się, jeśli wejdę w cyfrę to X100 jest bardzo poważnym kandydatem... :-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ciekawa recenzja. I udało się napisać bez specjalnego działu na forum. Szacun!
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
:?:

Jakiś wirus? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Nie, to przeciwciała.
 
akuracik  Dołączył: 01 Kwi 2010
jorge.martinez napisał/a:
Nie, to przeciwciała.


Raczej przedawkowanie :-B :-B :-B :-B , :lol:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach