tomak1986  Dołączył: 21 Cze 2012
Dziękuję za odpowiedzi. Zależy mi głównie na prędkości działania karty z aparatem . W połączeniu z komputerem nie musi być nie wiadomo jak szybka. Chyba zdecyduję się na tego Sandiska.
 

skrzek  Dołączył: 28 Lis 2011
schwefel napisał/a:
skrzek napisał/a:
prędkość podana na karcie jest prędkością zapisu,

Akurat w przypadku Sandiska te 45MB/s to prędkość zapisu i odczytu.


Akurat prędkość zapisu jest zawsze mniejsza niż prędkość odczytu - wynika to ze specyfikacji pamięci flash. Dlatego prędkość podana na na karcie zawsze odnosi się do prędkości zapisu.
Może być natomiast przedstawiona w różny sposób - np jak w przypadku sandiska, lub jako prędkość odniesiona do prędkości zapisu płyty CD np. 66x oznacza dokładnie to co karta Class 10 lub 10MB/s.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
skrzek napisał/a:
66x oznacza dokładnie to co karta Class 10 lub 10MB/s

Niezupełnie, bo 66x określa maksymalny transfer danych, a określenia klasy karty opisują transfer gwarantowany. Czyli karta 66x może mieć takie transfery, a karta class 10 mieć je musi, ale może być momentami szybsza. Nawet dłuższymi momentami.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
warto wchodzić w karty SDXC ? Teoretycznie mają większe pojemności i szybszy zapis/odczyt - używa ktoś takiej ?
 

potok  Dołączył: 20 Maj 2012
b-bar01 napisał/a:

... transfer sprawdzałem na wewnetrznym czytniku laptopa i wyszło ~19,5 GB/s

Poza ewidentną jak mniemam literówką, bo takiej prędkości transferu nie ujrzymy jeszcze pzez wiele lat ;) szybkość karty SD należy sprawdzać na USB komputera a nie aparatu.
Dla przykładu moje SanDiski sformatowane w K-5 i testowane na USB3.0 wykazały zapis/odczyt na poziomie: 16GB Extreme 31/34MB/s; 32GB Ultimate 32/35MB/s pomimo, że na pierwszej widnieje 30MB/s a na drugiej 45MB/s. Do testu użyłem ATTO Disk Benchmark.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
potok napisał/a:
Dla przykładu moje SanDiski sformatowane w K-5 i testowane na USB3.0 wykazały zapis/odczyt na poziomie: 16GB Extreme 31/34MB/s; 32GB Ultimate 32/35MB/s pomimo, że na pierwszej widnieje 30MB/s a na drugiej 45MB/s. Do testu użyłem ATTO Disk Benchmark.
To też jeszcze nie znaczy że ta pierwsza karta nie ma transferu 45MB/s. To że podłączyłeś do USB3.0 oznacza tylko i wyłącznie że interface nie jest wąskim gardłem. Niestety procesor w czytniku może nie być w stanie wykorzystać szybkości karty i USB3.0. Taki test zawsze pokaże maksymalną szybkość najwolniejszego elementu - w tym przypadku jest to najprawdopodobniej czytnik.
 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Czy kartę należy obowiązkowo formatować w aparacie? Miałem problem z kartą (opisałem w innym miejscu). Sformatowałem ją w laptopie i wszystko ok. Czy powinna być formatowana w korpusie, skoro działa po sformatowanie w laptopie?
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
andyspring napisał/a:
skoro działa
Więc nie ma takiej potrzeby.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Słuchajcie, mam Sony 8GB, 30*MB/s SDHCI. Wolne to jest strasznie z K-5, a już zwłaszcza jak filmuję. Co dokupić, żeby przyspieszyło? SunDisc 45MB/s, czy obojętnie co 45MB/s?
Dzieki wielkie.
 

ravw  Dołączył: 08 Lip 2013
Ja mam kingstona 32GB ultra 30MB/s - problemu nie widze
 
andreeas7  Dołączył: 06 Lip 2011
kivirovi,
Zapis na fullHD z K5 jest na poziomie 10MB/s i każda karta klasy 10 spokojnie wystarczy . Problem zaczyna się przy zapisie w RAW w seriach dopiero możesz czuć problem po zapełnieniu bufora pamięci.
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Tak samo mówił sprzedawca i dlatego ją kupiłem. Ale nawet zapis jpg w seriach jest bardzo powolny. Po zrobieniu 1 zdjęcia myśli kilka sekund, a po zrobieniu 3 w serii, np. HDR czy backetingto juz można iść na spacer.
Dokładny pomiar, jpg max: do zapełnienia buforu robi 27zdjęć (ok. 5s), 20s do wyświetlenia podglądu, a 60s do zakończenia zapisu wszystkich zdjęć - gaśnie pomaranczowa lampka. Zapis filmów w najwyższej rozdzielczości HD30 też jest słaby, 15s dla 1 min filmu, czyli dokładnie 1/4 czasu filmu. Kasuje i formatuje szybko.

Znaczy się unikać Sony jak ognia i wystarczy?
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
kivirovi napisał/a:
Tak samo mówił sprzedawca i dlatego ją kupiłem.

"mądre" posuniecie :evilsmile:
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Porób testy prędkości, bo może to jakaś podróbka, no chyba że przepłaciłeś w sony centre
 
Mirro  Dołączył: 03 Sty 2013
A ja przeczytałem coś takiego Nowe szybkie karty pamięci
 
MCR  Dołączył: 01 Wrz 2008
Korzystam i z Excerii Type 1 i z Sandiska Extreme Pro i jak dla mnie to bardzo porównywalne produkty.
Być może kiedyś obie wspólnie zagoszczą w jakimś body, o ile Pentax pokusi się o dwa sloty w następcy K5 ;-)
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jaka jest prędkość zapisu w pentaksie k5 II ? - albo kartę o jakiej prędkości zapisu jest sens kupować do tego aparatu :
Toshiba Exceria Type HD
Typ MicroSDHC
Odczyt 95 MB/s
Zapis 30 MB/s
czy raczej :
Toshiba Exceria Type 2
Typ SDHC
Pojemność 32GB
Odczyt 95 MB/s
Zapis 60 MB/s
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
Kartę kupiłem w sklepie sieciowym. Już nie pamiętam jakim.

Sprawdziłem starą już kartę mojej dziewczyny:
SanDisk Ultra II 15MB/s, 2GB i ona zapisuje 2-3x szybciej, tak jak piszecie! Co oni sobie w tym Sony jaja robią?!
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
A nie ma w gwarancji czy innej instrukcji, że podane parametry to tylko ze sprzętem Sony ? :-D
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Niech ktoś mądrzejszy ode mnie się wypowie.
Czy jest jakaś znacząca różnica w zapisie i odczycie pomiędzy IDENTYCZNYMI kartami tylko, że jedna SDHC a druga miniSDHC z adapterem?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach