Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Nurtuje mnie tylko jedno pytanie czy w K-50 można używać kart standardu UHS-II ?
Czy będą one tylko działały z mniejszą prędkością ale identycznie jak karty UHS-I ?
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
O ile mi dobrze wiadomo K-50 nie obsluguje standardu UHS-I, a tym bardziej II; oczywiscie mozesz ich uzywac, beda zapewnialy poprostu osiagi do maksymalnej, dostepnej predkosci szyny pamieci w K-50.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Enzo napisał/a:
eR Gie, SanDisk Ultra 32GB z prędkością zapisu do 40MB/s. [...]

mógłbyś podkleić jakimś linkiem?

MT 01 napisał/a:
U3 to tylko gwarancja ciaglego zapisu[...]

tylko, jeśli nie jest to moja dziedzina zawodowa, to informacje powinny być dla konsumenta czytelne, a tak jedna karta z tymi samymi symbolami niby jest szybsza, a druga wolniejsza
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=9798011157&p2=4415554127

czy tylko cena za kartę ma być wykładnią czy karta jest szybsza czy nie?
MT 01 napisał/a:
[...]40MB/sek- mowie oczywiscie o K-3 II, ktora potrafi takie karty wykorzystac.

zdradź, jaką kartę kupiłeś, z jakiej jesteś zadowolony na tym aparacie?
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
eR Gie,
mowiac o rzeczywistym zapisie, mialem na mysli wyniki osiagane w testach roznych portali/ocen uzytkownikow, a nie deklarowane przez producenta, maksymalne osiagi.

W K-3 II uzywam jednoczesnie Sandisk Extreme Pro 16GB UHS-I U1 i 32GB U3; tak jak wspominalem, przy dzisiejszych cenach nie ma sensu do K-3 II kupowac karty o nizszym, rzeczywistym zapisie jak 40MB/sek.

Dlaczego szukasz microSD, zamiast pelnowymiarowej, o nizszej cenie i bogatszym wyborze na rynku?

P.S. nie sugeruj sie za bardzo sklepowymi porownywarkami, przepisuja deklaracje producentow, albo zawieraja czesto sporo bledow, juz lepiej poczytac opinie uzytkownikow :-B
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
MT 01 napisał/a:
nie sugeruj sie za bardzo sklepowymi porownywarkami, przepisuja deklaracje producentow, albo zawieraja czesto sporo bledow, juz lepiej poczytac opinie uzytkownikow :-B

stąd moje pytania ;-)

MT 01 napisał/a:
Dlaczego szukasz microSD, zamiast pelnowymiarowej, o nizszej cenie i bogatszym wyborze na rynku?

mój netbook ma tylko gniazdo mikro :-?

MT 01 napisał/a:
W K-3 II uzywam jednoczesnie Sandisk Extreme Pro 16GB UHS-I i U1 32GB U3

masz na myśli konkretnie ten model?
http://www.ceneo.pl/34142382


edit:
no tak, linka dałem do mikro :-|
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
eR Gie napisał/a:

czy ktoś z was, może polecić kartę 16/32 GB, która będzie w przyzwoitej cenie i będzie oferować "realne" parametry?

Zerknij co zamieszczałem stronę wcześniej...
A czytnik wykorzystujący szybkość takich kart masz? Bo może w aparacie będzie szybszy zapis, ale pliki na kompa i tak będziesz zrzucał „po staremu”...
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
modrzew, byłem pod wrażeniem tego testu, ale chodzi mi nie o nazwę, bo tych w sieci jest wiele, ale o rzetelne dane przy poszukiwaniach konkretnej karty - zobacz sam (może to twoja karta?)
http://www.komputronik.pl/product/248835/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/SanDisk_Extreme_SDHC_32GB.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

a może ja coś mylę? :roll:
czy U3 to to samo co UHS-III?
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
A posiadany netbook posiada zlacze USB 3.0 by wogole myslec o szybkim zewnetrznym czytniku? Watpie ;-)

[ Dodano: 2016-01-15, 18:52 ]
Nie ma czegos takiego jak UHS-III. Jest UHS-II Class 3- minimalny zapis 30MB/sek. Class 1, odpowiednio 10MB/sek, a to, ze karty obydwu specyjfikacji potrafia zapisywac o wiele szybciej to zupelnie inna sprawa. Class 1 i 3 okreslaja gwarantowany zapis ciagly, niezbedny do filmowania w wysokiej rozdzielczosci.

[ Dodano: 2016-01-15, 18:55 ]
Moja karta to Extreme Pro UHS-I U3 o odczycie/zapisie odpowiednio 95/90 MB/sek.
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
MT 01 napisał/a:
A posiadany netbook posiada zlacze USB 3.0 by wogole myslec o szybkim zewnetrznym czytniku? Watpie ;-)

acer aspire switch 10 posiada ;-)

MT 01 napisał/a:
Nie ma czegos takiego jak UHS-III. Jest UHS-II Class 3- minimalny zapis 30MB/sek. Class 1

a ja sugerowałem się symbolem U3 :roll:
więcej pytań nie mam :oops:
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
eR Gie, nazwę i parametry masz w „teście”, a symbol producenta dla tej konkretnej karty to SDSDXNE-032G-GNCIN.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Mi K-3 nawet z najlepszymi kartami otwiera podgląd zdecydowanie za wolno :(
 

modrzew  Dołączył: 07 Gru 2008
Co to za "najlepsze karty" i co to znaczy "za wolno"?
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Moje najszybsze.
Wiem są szybsze.
Zapis 80 odczyt 90 ale i tak wydają się wolne RAWy z matrycy 24mpx swoje ważą.
 

piterkerto  Dołączył: 13 Mar 2014
Czy są gdzieś podane prędkości zapisu buforu aparatów Pentax?
Interesuje mnie karta Lexar 32GB 633x Professional SDXC UHS-1 U3 i nie wiem czy aparat ją wykorzysta czy nie.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Nie widziałem takich danych nigdzie.
Jeśli chodzi o k-x to na wiele bym nie liczył, kilka stron wcześniej podawałem linka : http://www.pentaxforums.c...erformance.html gdzie pomiędzy kartami o zapisie 45 i 90 MB/s dla k-3 widać zysk w klatkach lecz dla k-5II już nie czyli pewnie nie wykorzysta nawet tych 45 MB/s.
tatizek na 7dmej stronie pokazał tabelkę, z której wynika że dla k-5IIs max. transfer wynosi niewiele ponad 20 MB/s, spodziewał bym się że w k-x może być mniejszy.
Co do tej karty to możliwe że aparat ją wykorzysta bo to żadne cuda jak na dzisiejsze czasy. Moim zdaniem to chwyt marketingowy, wielkie liczby typu 633x a prędkość zapisu tej karty wg. producenta to 20MB/s dla wersji 32MB, która jest z resztą SDHC nie SDXC (nie może być inaczej). http://www.lexar.com/prod...-633x-sdhc-sdxc
Nie wiem czy jest to najlepsza karta o tej prędkości i w tej cenie na rynku, musisz sam poszukać.
 
banan44  Dołączył: 03 Mar 2016
Witam , poszukuję karty wifi flucard do KS 1 , czy musi być dedykowana , czy może być np, jakaś toshiba , na co zwrócić uwagę przy zakupie żeby współgrała ???
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
ktoś miał do czynienia z kartami microSD xiaomi ? Można dostac takie do 1 TB...
https://www.aliexpress.co...810224459%21rec
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
akagi66, przy podanej cenie zapomnij, ze dostaniesz towar dobrej jakości.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja mogę polecić karty MIXZA , dobra jakość i szybkość transferu i się nie psują..

Do aparatu jednak lepiej chyba włożyć pełnowymiarową kartę SD niż mikro w przejściówce...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Goście od odzyskiwania danych mówią, że microSD to samo zuo. W razie czego z karty pełnowymiarowej odzysk jest drogi. Ale z karty micro - koszmarnie drogi. I trudny.

Jak do tego dodać to, że micro ma gorsze chłodzenie a np strzelasz seriami do zapchania bufora to prosta droga na ugotowanie karty.

No i adaptery. Niby tylko styki tu i styki tam. Ale trafiła mi się jakaś karta micro która była wybredna na adaptery i jednymi działała a z drugimi nie...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach