slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
plwk napisał/a:
To żaden przebieg. Od dawna używa go Ela, ja używam K-1. Tylko czasem go podbieram na chwilę.

OK - dzięki.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Moje egzemplarze że stopki mają odpowiednio 28 i 48 tys. Chodzą jak szwajcarski zegarek. Jeden jest do opchnięcia.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
slwk2020 napisał/a:
Czyli szukać dobrego egzemplarza i brać, czy lepiej rozejrzeć się za k3 II?
Zdania oczywiście będą - jak zawsze - podzielone. Osobiście nie widzę żądnej przewagi K-3 nad K-5II. Sam brałbym Piątkę, nawet gdybym miał do wyboru w tej samej cenie K-3.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
K-5IIs to świetna pucha, ma świetną ergonomię. Często służy mi do wykonywania dokumentacji na strychach i ciemnych piwnicach. AF w tej ciemnicy radzi sobie świetnie. U mnie ten aparat ma dożywocie :mrgreen:
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rychu napisał/a:
Moje egzemplarze że stopki mają odpowiednio 28 i 48 tys. Chodzą jak szwajcarski zegarek. Jeden jest do opchnięcia.

Dziękuję za opinię, ale tak jak pisałem, zamierzam przesiąść się na wersję k5 IIs.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Michu napisał/a:
slwk2020 napisał/a:
Czyli szukać dobrego egzemplarza i brać, czy lepiej rozejrzeć się za k3 II?
Zdania oczywiście będą - jak zawsze - podzielone. Osobiście nie widzę żądnej przewagi K-3 nad K-5II. Sam brałbym Piątkę, nawet gdybym miał do wyboru w tej samej cenie K-3.

K5 , K5 II czy K5 IIs?
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
foto napisał/a:
K-5IIs to świetna pucha, ma świetną ergonomię. Często służy mi do wykonywania dokumentacji na strychach i ciemnych piwnicach. AF w tej ciemnicy radzi sobie świetnie. U mnie ten aparat ma dożywocie :mrgreen:

Dzięki za opinię. Czyli zdjęcia nocne z jasnym obiektywem jak najbardziej.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A co się stało z łączeniem postów? slwk2020, to żaden zarzut do Ciebie. Forum powinno sklejać wiadomości jednego autora następujące zaraz po sobie.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
K5 , K5 II czy K5 IIs?

Rozważ jeszcze Sony, póki nie jesteś zdecydowany. Nie jest za późno.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Ryszard napisał/a:
A co się stało z łączeniem postów? slwk2020, to żaden zarzut do Ciebie. Forum powinno sklejać wiadomości jednego autora następujące zaraz po sobie.

Moja wina, bo chciałem zaznaczyć tylko użytkownika forum i dać odpowiedź, ale jakoś mi nie wyszło. Może się nauczę jak to zrobić.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
rychu napisał/a:
Cytat
K5 , K5 II czy K5 IIs?

Rozważ jeszcze Sony, póki nie jesteś zdecydowany. Nie jest za późno.

Jest za późno o przynajmniej 12 lat, odkąd jestem z Pentaxem i jego szklarnią.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Ryszard napisał/a:
A co się stało z łączeniem postów? slwk2020, to żaden zarzut do Ciebie. Forum powinno sklejać wiadomości jednego autora następujące zaraz po sobie.


Juz w jednym. Temacie (chyba o RC) bylo ze funkcja zostala wylaczona
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Ryszard,
Już obczaiłem - dobrze będzie.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Wszystkie wersje K-5 to mechaniczne ta sama konstrukcja, różnią się AF i brakiem filtra AA. Zdaje się że fotopentax natrzepał 150k, więc 20k to jeszcze nówka.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Michu, foto, plwk,
Dzisiaj odebrałem mój nowy nabytek K5IIs z przebiegiem 3918. Po oględzinach i sprawdzeniu podstawowych funkcji wygląda imponująco - brak jakichkolwiek śladów użytkowania, podstawowe funkcje działają prawidłowo, AF przetestowany celowo na kitowych zoomach na śrubokręt nie ma problemów z ostrzeniem - jest celny za jednym podejściem.
Teraz muszę go przemacać z instrukcją i pojechać na spacer.
Dzięki wszystkim za dobre rady - pozdrawiam.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Świetny wybór, z całą pewnością nie będziesz zawiedziony.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
Michu napisał/a:
Świetny wybór, z całą pewnością nie będziesz zawiedziony.

Już na podstawie samej szybkości i celności AF przy dzisiejszej słabej pochmurnej pogodzie (wszędzie szaro), widzę kolosalną różnicę w stosunku do K20D, nie wspominając o innych nieporównywalnych zaletach wynikających z samych parametrów. Przebieg prawie zerowy - była to jednocześnie trzecia lustrzanka w posiadaniu sprzedającego, który fotografuje amatorsko, a K5IIs ostatnio rzadko używał, więc poszła do "dobrego człowieka". Teraz trzeba szukać czasu na robienie zdjęć
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
nie mogę znaleźć tej informacji - jaką maksymalną pojemność karty obsługuje K5 IIS ? Karty o jakiej prędkości zapisu szukać ?
 

lukaszszcz  Dołączył: 03 Paź 2014
32GB, UHS1

W euro wyrwałem tydzień temu w promce za 35zł.
 
slwk2020  Dołączył: 22 Paź 2020
akagi66 napisał/a:
nie mogę znaleźć tej informacji - jaką maksymalną pojemność karty obsługuje K5 IIS ? Karty o jakiej prędkości zapisu szukać ?

Ja również szukałem i nigdzie takiej informacji nie znalazłem. Ja jak na razie używam jeszcze ze starego k20D w miarę szybkiej karty 8 GB, gdzie zapisuję 230 zdjęć w formacie PEF.
Przed chwilą zrobiłem doświadczenie na żywym organizmie (K5IIs), korzystając z kart od innych urządzeń i tak:
16 GB - 451 zdjęć,
32 GB - 902 zdjęcia,
128 GB - 0 zdjęć - czyli już nie czyta takiej pojemności.
Nie dysponuję kartą o pojemności 64 GB, więc pewności nie ma, że aparat ją zobaczy. Z tego co pamiętam, chyba 32 GB to była górna granica pojemności dla K5, ale pewności nie mam. Może jeszcze ktoś się odezwie odnośnie współpracy z kartą o pojemności 64 GB, bo również jeszcze nie wiem co kupić, a na żywo nie ma gdzie pomacać, bo wszystkie nówki w sklepach zaklejone w blistrach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach