arturkornacki  Dołączył: 08 Paź 2012
KENKO Telekonwerter Teleplus 2xMC7
Mam taki zestaw w użyciu Pentax K-5 z Pentax DA* 200 mm f/2.8 ED[IF] SDM po podłączeniu Kenko Teleplus 2xMC7 niestety nawet przy przysłonie 2.8 w wyświetlaczu mam MF i ostrość muszę sobie ustawić ręcznie. Jak zaradzić temu? Może w ustawieniach menu aparatu trzeba coś przestawić?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
arturkornacki napisał/a:
po podłączeniu Kenko Teleplus 2xMC7
A TC przenosi informacje po stykach SDM ?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
arturkornacki napisał/a:
Kenko Teleplus 2xMC7

Podaj pełne oznaczenie konwertera. Chodzi o to czy to jest P-AF czy Pz-AF.
 
arturkornacki  Dołączył: 08 Paź 2012
Oczywiście Pz-AF 2X TELEPLUS MC 7. Przenosi wszystko czyli działa przysłona dobiera czasy, dobiera przysłonę ale jest napis MF i autofocus nie działa. Chyba nie działa bo nic się nie dzieje. Jak dokręcam do Pentaxa K-5 obiektyw Samyang 800/f 8.0 to muszę w nim zmienić ustawienia w menu. Może tutaj też tak trzeba. Jeśli nie to mam jeszcze 9 dni na zwrot towaru. Oczywiście kupiłem w sierpniu też u tego samego dostawcy telekonwerter Kenko P-AF 2X TELEPLUS MC 7 ale tam definitywnie nie działa z Pentaxem DA 200. Tam wszystko mruga nawet nie można wybrać menu w aparacie, nic. Choć na Ta działa dobieranie czasów do ustawionej przysłony. Natomiast tutaj w Pz działa wszystko oprócz autofocusa.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
arturkornacki napisał/a:
Oczywiście Pz-AF 2X TELEPLUS MC 7.
No to w takim razie są dwie możliwości, albo jest uszkodzony albo (co bardziej prawdopodobne) oprogramowanie tego TC nie wspiera tego obiektywu.
 
arturkornacki  Dołączył: 08 Paź 2012
Podpialem to Kenko Pz-AF do kita Pentax 28-50 i tam do przyslony 4.0 autofocus dziala szybko i poprawnie wiec pewnie nie jest popsuty. W gre wiec wchodzi wspolpraca z SDM. Wiec co radzicie. Sprzedac TC ale co sie kupi innego? Czy zostawic dzialac na manualu i czekac az Pentax pomysli o tych co kupuja sprzet z SDM?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Co zrobić to musisz sam zdecydować ale raczej nie licz e Pentax coś w tym zakresie zrobi. Ten telekonwerter jest produkcji Kenko i to Kenko powinno coś zrobić a nie Pentax. Obiektyw Pentaxa bez TC działa poprawnie.

Co do samego TC to miałem je kiedyś w posiadaniu i optycznie było marne więc chyba niewiele stracisz jak go sprzedasz - ale to musisz sam ocenić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach