Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
yepez napisał/a:
Co do zapisu - to kodowane obiektywy leicy dają informacje pełna a nie kodowane tylko czas naswietlania , mi to wystarczy w zupełności.


Aha. Czyli zeby bylo przeniesienie danych exif przyslony potrzebna jest komunikacja przez styki w kodowanych obiektywach? Tylko mi nie chodzi o jasnosc obiektywu w danych, tylko o aktualnie uzyta przyslone. Jak rozumiem jesli nastawisz f8 to w exifie bedzie napisane, ze f8 czy jasnosc obiektywu?
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Keek napisał/a:
yepez napisał/a:
Co do zapisu - to kodowane obiektywy leicy dają informacje pełna a nie kodowane tylko czas naswietlania , mi to wystarczy w zupełności.


Aha. Czyli zeby bylo przeniesienie danych exif przyslony potrzebna jest komunikacja przez styki w kodowanych obiektywach? Tylko mi nie chodzi o jasnosc obiektywu w danych, tylko o aktualnie uzyta przyslone. Jak rozumiem jesli nastawisz f8 to w exifie bedzie napisane, ze f8 czy jasnosc obiektywu?



Nie posiadam kodowanych obiektywów , tylko ciut starsze + zeiss , który nie posiada takowych styków - więc się tak szczegółowo nie wypowiem ,

ale odsyłam do kolegów :

http://www.leicaphoto.fora.pl

[ Dodano: 2013-01-04, 00:20 ]
Stone swoją mam w budowie więc - się nie pochwale zbytnio - ale zraszam na szybko :

http://www.flickr.com/pho...57629213851841/

jestem trochę fotek z M8,
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
Keek napisał/a:
..Witam i z ciekawoscia czekam na sample.


Proszę:

M9 i VC 28/4, VC 35/1.4, Summicron 50/2.0
















M9 i Summicron 35/2.0 , VC50/1.1, VC 75/2.5










..i kilka z tego co się "nie opłaca" :mrgreen: Epson









[ Dodano: 2013-01-04, 01:08 ]
Keek napisał/a:
yepez napisał/a:
Co do zapisu - to kodowane obiektywy leicy dają informacje pełna a nie kodowane tylko czas naswietlania , mi to wystarczy w zupełności.


Aha. Czyli zeby bylo przeniesienie danych exif przyslony potrzebna jest komunikacja przez styki w kodowanych obiektywach? Tylko mi nie chodzi o jasnosc obiektywu w danych, tylko o aktualnie uzyta przyslone. Jak rozumiem jesli nastawisz f8 to w exifie bedzie napisane, ze f8 czy jasnosc obiektywu?


Rodzaj obiektywu możesz wybrać recznie z listy lub jeśli masz kodowane to automatycznie. W exifie jest wszystko z wyjątkiem f stop. Czyli będzie napisna maxymalna apertura danego szkła, a nie przysłona wybrana do zrobienia danego zdjęcia.


 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Czyli co? Wszystkie drogi prowadzą do Leica, średniego formatu cyfrowego albo dużego formatu. A największym problemem w robieniu zdjęć jest aparat, który nie jest odpowiedni. :)
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
grabber napisał/a:
Czyli co? Wszystkie drogi prowadzą do Leica, średniego formatu cyfrowego albo dużego formatu.

Bez przesady :-) Leica to dobry sprzęt, ale ma swoje ograniczenia i wady.

grabber napisał/a:
A największym problemem w robieniu zdjęć jest aparat, który nie jest odpowiedni. :)


Ja mam odpowiednie aparaty, i robiłbym świetne zdjęcia, tylko, że one mi w tym przeszkadzają :mrgreen:
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
arkan napisał/a:


..i kilka z tego co się "nie opłaca" :mrgreen: Epson



Jaki złośliwy.... To ja napisałem, że się nie opłaca. Aparat stał się tak kultowy, że jego cena niewiele różni się od ceny używanej M8.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alekw napisał/a:
Jaki złośliwy.... To ja napisałem, że się nie opłaca. Aparat stał się tak kultowy, że jego cena niewiele różni się od ceny używanej M8.

Dokładnie tak samo rozumuję jak Alek. Jeżeli ktoś szuka cyfrowego dalmierza, to chyba najtaniej wychodzi M8, bo RD1 załapał absurdalne lekko ceny... ;-)
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Niestety nie m za dużego wyboru w latach piecdziedziesiatych ubiegłego wieku nikon i canon także mieli dalmierze i poszli w innym kierunku , dzisiaj cyfrowy - to tylko Leica pozostała - szkoda ,ze nie ma zeissa , contaxa , voitglandera i konicy hexar itp........., taka sytuacja powoduje ,ze Leica wysoko postawiła poprzeczkę w zakresie ceny........, niestety , m8 dzisiaj jaka początek to dobry wybór za około 6 tys można znaleźć w dobrym stanie , dalej to kwota spora jak na używke,

[ Dodano: 2013-01-04, 07:18 ]
Polecam także
http://gallery.lfi-online...=1&lang=english
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Keek napisał/a:
yepez napisał/a:
...nie jeden pasjonat czy profesjonalista może pochwalić sie znakomitym portfolio - używając takiego sprzętu
Przepraszam za błędy ale na szybko pisze na tablecie.
Jutro podesle kilka sampli - bardziej wnikliwych i chętnych do dyskusji zapraszam w okolice Wroclawa .......,


Zgadzam sie z Toba i ciesze sie, ze w koncu ktos to powiedzial.
Dzieki dobremu sprzetowi, magii Lajki i ich szkiel, mozna sobie w koncu poprawic poziom portfolio. To jest dokladnie to co pisalem wczesniej.

Witam i z ciekawoscia czekam na sample.


Keek, nie wierzę że to napisałeś, przecież to herezja, sam w to chyba nie wierzysz!
Jesteś rozsądnym facetem i masz bystre oko, a tu takie farmazony :-( :shock:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
karmazyniello napisał/a:
Keek, nie wierzę że to napisałeś, przecież to herezja, sam w to chyba nie wierzysz!
Jesteś rozsądnym facetem i masz bystre oko, a tu takie farmazony

Może poszedł Twoją ścieżką i jest to mała prowokacja :-P ?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
arkan, pokazałeś zdjęcia po obróbce, a dasz surowe?
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Co do samej Leicy i jej produktów - to podzielę się swoimi przemyśleniami :

Firma posiada kilka grup docelowych :
1/ Pierwsza to klienci , którzy tylko kupują limitowane sztuki, traktują firmę jedyne zarobkowo - czyli z myślą o dalszej odsprzedaży za lat np. 10. - ewentualnie jako posiadanie sprzętu dla samej kolekcji , to grupa faktycznie snobistyczna - coś na wzór kolekcjonerów drogich aut itp..................,

2/ To profesjonaliści , którzy focą na zlecenia - śluby, reportaże itp......mini zlecenia - myślę, że obecnie nie jest to duża grupa - a z pewnością w Polsce !! - z uwagi na koszty pozyskania sprzętu i niskie zarobki z dalszej sprzedaży prac - ale pojawiają się i w Polsce i za granicą -

3/ Trzecia grupa to zwolennicy liczb - czyli tacy ,którzy kochają wykresy , opisy itp osiągi obiektywów - często się zdarza , że słabe wykonują fotki - bo są zakręceni tyko w zakresie marki jako takiej - sam poznałem kilku w Polsce - gdzie ich zestaw w torbie przyprawił mnie o zawrót głowy -

- ale zdjęć dobrych i ciekawych niestety nie ujrzałem ,,,,,,...???

4/ i ostatnia grupa – pasjonaci fotografii - pośrednio - zafascynowani sprzętem i marką ale przede wszystkim robiący zdjęcia - dla własnej przyjemności - potrafiący latami budować swój wymarzony zestaw - nie przejmując się najnowszymi trendami szumu , szybkością zdjęć seryjnych , itp nowinkami .
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Odnośnie kodowania to wystarczy zrobić czarną kreskę flamastrem w miejscu wg. szablonu i działa dokładnie tak jak kodowanie w fabryczne. Chyba 2 mies. temu "zakodowałem" w ten sposób 4 obiektywy i jeszcze się nie starło (a czasem użytkuję).
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Ja chętnie podeślę kilka oryginałów z M8 i M9 - ale na priv. pocztę -

jak ktoś zainteresowany - to proszę pisać ;

struna36@wp.pl

pozdrawiam
:-B
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
karmazyniello napisał/a:
Keek, nie wierzę że to napisałeś, przecież to herezja, sam w to chyba nie wierzysz! Jesteś rozsądnym facetem i masz bystre oko, a tu takie farmazony :-( :shock:


Caly ten watek jakos sfarmazonial w ostatnich wpisach. I w aspektach technicznych i w przykladach ciekawych fotografii. Uzytkownikow duzo, same zalety przepisane jak z prospektu reklamowego. Dziwne, ze nikt nie napisal o wadach aparatu, ktore potrafia wkurzyc przy praktycznym uzytkowaniu. Nie chce prostowac bo znowu wyjde na takiego co sie czepia, jest niemily i pisze bez sensu, wiec probuje sie wpisac w ogol.
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
karmazyniello napisał/a:
arkan, pokazałeś zdjęcia po obróbce, a dasz surowe?


Te, które mam, w kompie to bez problemu. Wrzucę linki dziś w nocy. Problem mogę mieć z Epsonem, bo archiwum mam gdzieś na płytach.

[ Dodano: 2013-01-04, 11:48 ]
alekw napisał/a:
..Jaki złośliwy....


Przepraszam, to wynika z moich kompleksów, którymi ciągle walczę :mrgreen: Postaram się poprawić, aczkolwiek nie mogę niczego obiecać :evilsmile:
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
O wadach było już powiedziane poniekąd -ale od siebie mogę napisać :

1/ cena - wysoka - może za wysoka ........???
2/ brak czyszczenia matrycy - pojawiają się paprochy - i należy uważać przy zmianie obiektywów - i starannie czyścić matryce.
3/ słaba bateria w porównaniu do np. K5
4/ słabszy pomiar światła - należy uważać przy skrajnych światłach - aby nie przypalić
5/ nie najwyższych lotów - wyświetlacz LCD - mogłoby być lepiej -
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
yepez napisał/a:
O wadach było już powiedziane poniekąd -ale od siebie mogę napisać :
1/ cena - wysoka - może za wysoka ........???


No to jak z tą ceną Leiki jest? Można na nią ponarzekać, czy nie można? Będzie to przejawem polactwa, czy też nie będzie? Bo sam już się zgubiłem... :mrgreen:

P.S. A może to tak jest, że na cenę Leiki mogą narzekać tylko właściciele Leiki? :mrgreen:

 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
Keek napisał/a:
karmazyniello napisał/a:
Keek, nie wierzę że to napisałeś, przecież to herezja, sam w to chyba nie wierzysz! Jesteś rozsądnym facetem i masz bystre oko, a tu takie farmazony :-( :shock:


Caly ten watek jakos sfarmazonial w ostatnich wpisach. I w aspektach technicznych i w przykladach ciekawych fotografii. Uzytkownikow duzo, same zalety przepisane jak z prospektu reklamowego. Dziwne, ze nikt nie napisal o wadach aparatu, ktore potrafia wkurzyc przy praktycznym uzytkowaniu. Nie chce prostowac bo znowu wyjde na takiego co sie czepia, jest niemily i pisze bez sensu, wiec probuje sie wpisac w ogol.


Kurde, z całym szacunkiem, ale strasznie trudno się z Tobą dystkutuje. Twoje wypowiedzi w wątku sprzętowym bardziej odnoszą sie do osób i ogólnej filozofii, niż do omawianego sprzętu. Chętnie pogadam z Tobą, ale weź napisz coś konkretnego: np co Cię wkurza w sprzęcie, co Ci się nie podoba w samplach itd., jakie widzisz alternatywy itd.
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Każdy produkt ma swoje wady i nikt tu nie mydli oczu mówiąc same ochy i achy - dlalego jest to forum - aby wypowiedzieli się użytownicy - a nie osoby , które przeczytały test lub mają jakieś nie wiadomo jaki pojęcie o M9 ..., i oczekują coś ponadto ,

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach