MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
karmazyniello, ja tekst Piotra zrozumiałem inaczej. Nie jako gonitwę za sprzętem - a wręcz przeciwnie. Żałuję tylko, że sprzęt nazywa się Leika (i tyle kosztuje), bo gdyby nazywał się nawet Casio a dawałby przyjemność robienia zdjęć (w moim rozumieniu) jak Leika. Fuji dużo nie brakuje (X-E1, X-Pro1) - chciałbym jedynie tam focus peaking. Dobrze wypada Nex6 bo ma tą funkcję. GXR z A12 nie jest najgorszy w mojej ocenie.
Chciałbym by jakaś firma w końcy wypuściła prosty aparat, z możliwością podpięcia obiektywów z bagnetu M, ze wspomaganiem manulanego ustawiania ostrości (skoro nie można mieć ramki dalmierza), z "analogowym" ustawianiem czasu, kompensacji, z dobrą matrycą.
Może go wytwarzać KTOKOLWIEK.
Co jest najbliżej?
Nex6/7 z adapterem. Rixoh GXR z A12. Fuji X-E1/X-Pro1 - ale tam ustawianie manualne jest słabe (powiększenie x3 x5 x10).
Chyba, że osoby lubiące fotografować z manualnymi obiektywami bagnetu M, są z góry stygmatyzowane.

 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
I tak ten Borowiec nosił ze sobą drabinę. Leica to nie wszystko.


Może prostował na kompie. Ale kolory nie leicowate i bardziej tu chyba chodzi o ilość szczegółów, podobną do średniego Fuji
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
jorge.martinez napisał/a:
I tak ten Borowiec nosił ze sobą drabinę. Leica to nie wszystko.


Poza tym - 40mm, to albo stary oryginalny obiektyw, albo Voigtlander. A kolorami skrza sie i dzwiecza tylko najnowsze ASPHeryczne powyzej 10.000zl.

PS.
Co to "zakon CCC"
Alek. Ten fotograf, ktorego pokazales musial troche popracowac nad kolorami, zeby takie mu wyszly. Albo ma przeterminowany egzemplarz tej Lajki.

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw napisał/a:
Ale kolory nie leicowate i bardziej tu chyba chodzi o ilość szczegółów, podobną do średniego Fuji
Ojtam. Pewnie można to samo uzyskać jakimś 5d czy K-5 + shop. Ja nie umiem :-)

Zresztą, przecież matryce to w dużej mierze nie jakiś cud techniki, lecz informatyki.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
MacRayers napisał/a:
Fuji dużo nie brakuje (X-E1, X-Pro1) - chciałbym jedynie tam focus peaking. Dobrze wypada Nex6 bo ma tą funkcję. GXR z A12 nie jest najgorszy w mojej ocenie.


W mojej ocenie wszystkie te aparaty przegrywają ergonomią.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
I maja dziwne nazwy, których za cholerę nie potrafię spamiętać.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
Keek napisał/a:
Jestem rozdarty.


Mnie się właśnie zagoił palec po tym jak mi się siekierka omskła. trzeba było zostać ginekologiem albo dentystą.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw, fajne te zdjęcia, co zalinkowałeś.

[ Dodano: 2013-01-02, 23:02 ]
kolouker, czyli bez krwi się nie obejdzie, tak czy tak.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
I znowu rozmowa sie toczy o JPGach 600 pikseli, podczas gdy na wystawie te zdjecia pewnie maja ze 2 metry.

jorge.martinez napisał/a:
I tak ten Borowiec nosił ze sobą drabinę. Leica to nie wszystko.
W moim zestawie z roadtripu nie wali sie ani jedna sciana. Drabiny nie wozilem. Da sie. Zawsze mozna na cos wejsc, wyciagnac rece do gory, a jak sie juz naprawde nie da, to z niektorych kadrow trzeba po prostu zrezygnowac :-P

I oczywiscie, ze PRAWIE to samo co z M9 z ASPH mozna zrobic K5 z ltd, ale co z tego? Ja mam M6, w ktora wlozylem juz tyle kasy, ze wypieram to z pamieci, a i tak ne potrafie jej sprzedac. :-P
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alekw napisał/a:
W mojej ocenie wszystkie te aparaty przegrywają ergonomią.

Bo nawalone mają głupot. Dlatego napisałem najbliżej, bo co można mieć innego cyfrowego? Odrzućmy na moment analogi - cyfra z bagnetem M.
Albo p***** w menu, albo słaba ergonomia.
Proszę tylko o aparat prosty z nastawami jak w starym dobrym analogu i jakimkolwiek sensownym wspomaganiem ostrzenia.
W nosie mam czerwoną kropkę jako oznakę snobizmu. Ale prostota i elegancja rozwiązania jest w mojej ocenie godna naśladowania.
Nie chcę aparatów będących połączeniem systemu Android z aparatem fotograficznym. Z ikonkami do fejbuka i instagrama. Nie chcę tego. Niech to będzie ME-F z cyfrową matrycą. Nic więcej.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Keek napisał/a:
Albo ma przeterminowany egzemplarz tej Lajki.
Ja obstawiam amerykanskie swiatlo :-P
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
alekw, fajne te zdjęcia, co zalinkowałeś.


Chciałbym wiedzieć jak osiągnąć taki kontrast przy zachowaniu dużej ilości szczegółów. Może to wszystko kwestia LR4 i jakiegoś magicznego suwaczka?
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
MacRayers napisał/a:
Nic więcej.


Badanie rynku wykazało, że jesteś w pomijalnej mniejszości (jeszcze mniejszej, niż grupa docelowa ginekologów i dentystów), tak więc #niedasię.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
alekw napisał/a:
Może to wszystko kwestia LR4 i jakiegoś magicznego suwaczka?
Clarity :P
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
MacRayers napisał/a:

Albo p***** w menu, albo słaba ergonomia.
Proszę tylko o aparat prosty z nastawami jak w starym dobrym analogu i jakimkolwiek sensownym wspomaganiem ostrzenia.


Dla mnie przede wszystkim pomyłką jest sposób ostrzenia na powiększeniu.

Był taki jeden Epson.... szkoda, że zarzucili jego rozwój.
 

kolouker  Dołączył: 05 Wrz 2010
alekw napisał/a:

Chciałbym wiedzieć jak osiągnąć taki kontrast przy zachowaniu dużej ilości szczegółów. Może to wszystko kwestia LR4 i jakiegoś magicznego suwaczka?


Clarity to jedno, ale LR4 ma bardzo dobrze zrobiony eksport z wyostrzaniem i zmniejszeniem obrazka.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
MacRayers napisał/a:
alekw napisał/a:
W mojej ocenie wszystkie te aparaty przegrywają ergonomią.

Bo nawalone mają głupot. Dlatego napisałem najbliżej, bo co można mieć innego cyfrowego? Odrzućmy na moment analogi - cyfra z bagnetem M.
Albo p***** w menu, albo słaba ergonomia.
Proszę tylko o aparat prosty z nastawami jak w starym dobrym analogu i jakimkolwiek sensownym wspomaganiem ostrzenia.
W nosie mam czerwoną kropkę jako oznakę snobizmu. Ale prostota i elegancja rozwiązania jest w mojej ocenie godna naśladowania.
Nie chcę aparatów będących połączeniem systemu Android z aparatem fotograficznym. Z ikonkami do fejbuka i instagrama. Nie chcę tego. Niech to będzie ME-F z cyfrową matrycą. Nic więcej.



Jak Ci crop i 6mpx nie przeszkadzają... To dlaczego nie Epson RD-1? Analogowy wskaźnik baterii, mniam :-)

 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
alekw napisał/a:
Był taki jeden Epson.... szkoda, że zarzucili jego rozwój.

RD-1? No ale to już chyba lepiej M8 kupić. I tonę filtrów IR.
 

triger  Dołączył: 23 Lut 2009
To się zgraliśmy Panowie :mrgreen: :-B
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
triger napisał/a:
Jak Ci crop i 6mpx nie przeszkadzają... To dlaczego nie Epson RD-1? Analogowy wskaźnik baterii, mniam

Byłeś 2 sekundy szybszy...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach