Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
arkan napisał/a:
Kurde, z całym szacunkiem, ale strasznie trudno się z Tobą dystkutuje. Twoje wypowiedzi w wątku sprzętowym bardziej odnoszą sie do osób i ogólnej filozofii, niż do omawianego sprzętu. Chętnie pogadam z Tobą, ale weź napisz coś konkretnego: np co Cię wkurza w sprzęcie, co Ci się nie podoba w samplach itd., jakie widzisz alternatywy itd.


Masz racje. Ja ogolnie jestem zbyt filozoficzno-humanistyczny. Moj blad, wiem. Aparat to dla mnie tylko narzedzie. Liczylem po prostu, ze dobrze zaczety watek rozwinie sie w bardziej osobiste doswiadczenia zwiazane z aparatem, zamiast ogolnie powtarzanych stwierdzen.

PS. Tak na koniec - mimo braku jakiegokolwiek przeniesienia wartosci przyslony z obiektywu, aparat dzieki zewnetrznemu czujnikowi i podanej wczesniej jasnosci szkla, potrafi podac w pliku jej przyblizona liczbe.
 

arkan  Dołączył: 03 Sty 2013
karmazyniello napisał/a:
arkan, pokazałeś zdjęcia po obróbce, a dasz surowe?


Pliki są za duże (raw ma 35mb). Pełne jpg mają po 8mb i imageshack ich nie przyjmuje :-( Jeśli chcesz to mogę ci wysłać na maila, tylko potrzebuję adres.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
arkan, pokazałeś zdjęcia po obróbce, a dasz surowe?


Ze tez przypomne ci pewna stara dyskusje:

http://alkos.info/wp/1153

:evilsmile:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos, chodzi mi jedynie o możliwości matrycy M9, nie o samo zdjecie. Moze byc fota krzakow przed domem :-)

[ Dodano: 2013-01-05, 08:34 ]
Aaa, teraz doczytałem :oops:

[ Dodano: 2013-01-05, 09:02 ]
arkan, ktoś inny z forum już mi podesłał, to nie ma znaczenia czyje, chciałem tylko rzucić okiem jakie toto jpeg wypluwa, a wypluwa takie że mój Nikon D700 mocno przy nich się zawstydził, oj mocno :shock:

[ Dodano: 2013-01-05, 09:04 ]
Keek napisał/a:
karmazyniello napisał/a:
Keek, nie wierzę że to napisałeś, przecież to herezja, sam w to chyba nie wierzysz! Jesteś rozsądnym facetem i masz bystre oko, a tu takie farmazony


Caly ten watek jakos sfarmazonial w ostatnich wpisach. I w aspektach technicznych i w przykladach ciekawych fotografii. Uzytkownikow duzo, same zalety przepisane jak z prospektu reklamowego. Dziwne, ze nikt nie napisal o wadach aparatu, ktore potrafia wkurzyc przy praktycznym uzytkowaniu. Nie chce prostowac bo znowu wyjde na takiego co sie czepia, jest niemily i pisze bez sensu, wiec probuje sie wpisac w ogol.


Luz, ale wiesz, takie rzeczy lubią się do człowieka przyklejać na dłużej :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
karmazyniello napisał/a:
chciałem tylko rzucić okiem jakie toto jpeg wypluwa,


http://www.lenstip.com/17...ple_images.html

[ Dodano: 2013-01-05, 11:39 ]
karmazyniello napisał/a:
a wypluwa takie że mój Nikon D700 mocno przy nich się zawstydził, oj mocno


W czym?

M9, jpg z puchy: http://www.dpreview.com/r...ot/l1000740.jpg

D700, takze: http://www.dpreview.com/r...ot/dsc_8418.jpg
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
karmazyniello napisał/a:
Luz, ale wiesz, takie rzeczy lubią się do człowieka przyklejać na dłużej :-P


Tak wiem. W dzisiejszych czasach trzeba byc przede wszystkim milym, poprawnym i nie odstawac. Pogodzilem sie z tym.

[ Dodano: 2013-01-05, 13:19 ]
alkos napisał/a:

W czym?

M9, jpg z puchy: http://www.dpreview.com/r...ot/l1000740.jpg

D700, takze: http://www.dpreview.com/r...ot/dsc_8418.jpg



Tez jestem ciekaw swiezej opinii.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
...a ja tak kamyczek do ogórka wrzucę. Przewertowałem trochę stron o M8/8.2 oraz M9 i osoby mające te aparaty stwierdzają jedno: do ISO640 jakość praktycznie ta sama. Powyżej M9 szumi mniej. Natomiast do fotografii BW praktycznie wszyscy polecają M8 - z racji bardzo osłabionego filtra UV (który to może być problematyczny w niektórych specyficznych sytuacjach). Do tego M8 nawet na ISO2500 daje przyjemne ziarenko (wiem, małe fotki poniżej, wycinki, ale można poszukać sobie pełnych):


na ISO1250 już jest w mojej ocenie bardzo dobrze


W flickrriver.com można sobie poszukać pełnowymiarowe fotki BW z M8 i nie wygląda to wcale najgorzej, jak na 6 letni sensor.

Tak sobie więc myślę, że M8 + CV 28/2 (dający kąt widzenia 35 na 135) to może być dość ciekawe doświadczenie. M8 można znaleźć w dobrym stanie za 6-7 tysięcy, do tego CV28/2 (nowy) za 2,4 tys czy 35/2 Biogona (przykłady, trochę przesaturyzowane w mojej ocenie M8+Zeiss 35 - http://www.stevehuffphoto...by-felix-esser/ )
Mogę wrzucić jak coś linki do pełnowymiarowych fotek na różnych ISO z M8, ale każdy łatwo sam sobie je znajdzie. Nie mogę za to znaleźć RAW-ów - z przyjemnością bym sobie zaczytał do Aperture i pobawił się takimi na ISO1600/2500.
Taki sobie teścik M8 okiem fotografa - http://www.boxedlight.com/m8/
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
alkos, no przesadziłem, zbyt ładny sampelek dostałem i nie potrafiłem ocenić właściwie :-)

Nie macie tak czasem że jak już się zdecydujecie żeby zabrać ze sobą jeden aparat, to pracujecie nim w sposób który nie utrudnia Wam robienia zdjęć i robicie wszystko tak, ażeby ta czynność dawała satysfakcję :?: :?: :?:
Wczoraj miałem miły dzień z Sinarem F1 w towarzystwie kompletu szkieł, miechów, polaroidów, dziś z Hexarem, a jutro pewnie zabiorę ze sobą iPhona.
Każdy z tych dni był, jest , będzie dobrze wykorzystanym fotograficznie dniem.

Czy nie za bardzo się rozleniwiliśmy, że chcemy aparat skrojony według jakiegoś wzorca i że wtedy na pewno byłoby super :?:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
No i jeszcze jedna zaleta - RAW DNG około 10 mega :)
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Polecam Konica Hexar RF - maiłem swego czasu - i zdecydowanie polecam obiektywy !!!!, posiadam 28 i jest godnym konkurentem dla zeissa i leicy - a jednak trochę tańszym - choć zdecydowanie droższym od Voigtlandera…..,
 
malibu  Dołączył: 05 Sty 2013
leica
Cześć wszystkim, jestem nowy!
Ale super wątek, wreszcie trafiłem na ciekawe treści... i rozsądnych forumowiczów.
Nurtuje mnie mocno sprawa dalmierzy, i wczytuję się w różne fora, szukam opinii użytkowników. Na leice m9 mnie nie stać, ale stać mnie na besse, zeissa albo hexara. I wydumałem że jakość do ceny to najlepiej właśnie w zeissie zm wypada. Czy ktoś to potwierdzi z autopsji? Stoi taki za 2800 na alledrogo, i wydaje się być tani, czy na eby można trafić taniej? sprawdzam i jednak w polandzie chyba najtaniej. A nawiązując do dyskusji, to leica m9 fajna jest, ale czy nie boicie się poruszać z takim zestawem po mieście? moje kierunki to ukraina, rumunia, słowacja, węgry, czasem się człowiek szwenda po nocy, różnych ludzi spotyka, no i kurka strach się bać, na szyi wisi 25tyś, nie ma nawet komu "ratunku" krzyknąć. Zawsze wtedy czuję się swobodniej jak mi stary canon dynda warty 500 zł.I czy swoje m9 zawsze nosicie ze sobą? Ja od lat szukam takiego korpusu co się w małą sakwę nesweara przy pasku zmieści, mam olymusa rd, ricoha gr1, pentaxa mx, ale wszystko jakieś takie... liczę że jak kupię tego zeissa to już będę miał na lata w kieszeń podręczny, precyzyjny aparat,a że nie cyfra to mi nie przeszkadza, lubię wywoływać. pozdro!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
malibu napisał/a:
Nurtuje mnie mocno sprawa dalmierzy, i wczytuję się w różne fora, szukam opinii użytkowników. Na leice m9 mnie nie stać, ale stać mnie na besse, zeissa albo hexara. I wydumałem że jakość do ceny to najlepiej właśnie w zeissie zm wypada. Czy ktoś to potwierdzi z autopsji?


malibu, zły temat do takich pytań. Radzę poszukać odpowiedniego wątku w tym dziale.
 
malibu  Dołączył: 05 Sty 2013
jorge.martinez napisał/a:
malibu napisał/a:
Nurtuje mnie mocno sprawa dalmierzy, i wczytuję się w różne fora, szukam opinii użytkowników. Na leice m9 mnie nie stać, ale stać mnie na besse, zeissa albo hexara. I wydumałem że jakość do ceny to najlepiej właśnie w zeissie zm wypada. Czy ktoś to potwierdzi z autopsji?


malibu, zły temat do takich pytań. Radzę poszukać odpowiedniego wątku w tym dziale.


ok, sorry, ale na reszte to możecie odpowiedzieć? zresztą jak się czysta wszystko po kolei to ten temat jednak luźny jest, włącznie z analizą co to jest snobizm itp, dlatego pozwoliłem sobie na moje zapytanie, pozdrawiam!
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
Co do zeissa zm - to wybralbym konica hexar rf - podobna cena za używany aparat a o niebo lepiej wykonany i do tego lepszy dalmierz, jaśniejszy , kolega posiada tego zeissa - zreszta mam to szczęście , ze kilku znajomych w tych kręgach posiada właściwie większość znanych obiktywow i aparatów dalmierzowych w związku z tym wymieniamy sie testujac róznosci - a to bardzo pomaga przy ewentualnym wyborze - konice posiadlem jakiś czas i uważam ,ze po leice m6 czy m 7 to kolejny korpus godny uwagi , swietnie wykonany,z automatyki czasu z małym i wygodnym gripem, w zeissa zm koledze wypadła srubka przy obudowie , której do dzisiaj nie może dobrać takie może szczegóły ale jednak wyłonienie korpusu to dość ważna sprawa -
Co do chodzenia z m9 po mieście - to oczywiście należy uważać i być czujnym 90% ludzi nie wie co. To takiego a i wielu fotografów nie kojarzy - więc mimo wszystko łatwo sie foci - ale można stracić wszystko przez przypadek np. Włamanie do pokoju hotelowego itp......,
na extremalne wyjazdy nie brallbym m9 i m8 , tu niestety m6 czy m7 prędzej sie sprawdzi jako sprzęt nie elektroniczny - bez obaw o matryce - polecam olympusa om - którego nie oszczędzam wówczas ---- lub K 5 ......, która tez przeżyje wiele , pozdr

[ Dodano: 2013-01-06, 00:20 ]
Już było trochę na ten temat
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=34876
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
A cóż tu się dzieje, czemu takie miękkie i rozmazane, co to za plastyka ?
Cytat
Elmarit 28/2,8


Na tym zdjęciu (pozostałych też) dziewczyna wygląda jak android, nienaturalnie/sztucznie !
Cytat
Nokton 50/1,1


Pisał o tym Iczek i Fotopolis (J. Poremba):
Cytat
Raz widzę doskonałej naturalności zdjęcie Agaty Buzek ze słynnym już żukiem na kołnierzu, a zaraz obok, stron kilka dalej widzę twarz tak bardzo zniszczoną saturacją i hdr’ową maniera, że aż mnie zęby bolą od patrzenia. I tak w kółko. Obok naprawdę estetycznych i wysmakowanych kadrów natrafiam na “prawie cyfrowe twarze” bez wyrazu, bez głębi, o która powinienem i mogę podejrzewać JP. Tymczasem, jakbym dostał jedynie informację – Patrz! Ja tez umiem używać nowoczesnych narzędzi edycji zdjęć!
http://www.iczek.pl/2012/12/19/poremba/

Co myślisz o HDR-ach, które są już na tyle popularne, że producenci decydują się nawet na programowe umieszczenie ich w swoich korpusach.
Hmm... Może jestem już za stary na tego typu sztuczki. Staram się robić w taki sposób zdjęcia, żeby w nich była moja energia. Nie zależy mi na tym, żeby zdjęcie było zrobione przez kogoś innego, w domyśle programistę czy informatyka, który przygotował dany filtr. Oczywiście też ktoś wymyślił programy graficzne i aparat cyfrowy, ale chodzi mi wyłącznie o formalne zabiegi. Jak różne filtry czy aplikacje, które według mnie nic nam nie dają, a zabierają cząstkę nas ze zdjęcia. Też pamiętam jak odkryłem po raz pierwszy Camera RAW, w którym jest suwak "Clarity" i to niesamowite wrażenie jak się tylko go lekko ruszy. Jeden ruch robi zdjęcie.

Jest to dość wredny suwak, który bardzo szybko potrafi popsuć nam zdjęcie.
[śmiech] Tak, był nawet taki czas kiedy wszyscy dawali to na 100%! I wtedy też zobaczyłem, że nie tędy droga. Jeżeli już to minimalnie, ale wolę użyć do tego kontrastu, świateł i cieni, które były dostępne pod zwykłym powiększalnikiem. Niż, "clarity", zwłaszcza, że zdjęcie po takiej kuracji wydaje się być sztuczne. I po raz kolejny mamy też do czynienia z pewnym algorytmem, wymyślonym przez kogoś innego.
http://www.fotopolis.pl/i...jackiem-poremba


Nawet Salgado poległ:

Androidowy krajobraz

kolejny, tym razem futerkowy android:

fot. Tomasz Tomaszewski
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.W napisał/a:
Na tym zdjęciu (pozostałych też) dziewczyna wygląda jak android, nienaturalnie/sztucznie !
M.W napisał/a:
A cóż tu się dzieje, czemu takie miękkie i rozmazane, co to za plastyka ?


Przeciez od razu widac, ze to przeciagniete przez jakies filtry w postprodukcji.

M.W napisał/a:
Nawet Salgado poległ:


No ale w tym sensie to juz Ansel poległ.
 
malibu  Dołączył: 05 Sty 2013
yepez napisał/a:
Co do zeissa zm - to wybralbym konica hexar rf - podobna cena za używany aparat a o niebo lepiej wykonany i do tego lepszy dalmierz, jaśniejszy , kolega posiada tego zeissa - zreszta mam to szczęście , ze kilku znajomych w tych kręgach posiada właściwie większość znanych obiktywow i aparatów dalmierzowych w związku z tym wymieniamy sie testujac róznosci - a to bardzo pomaga przy ewentualnym wyborze - konice posiadlem jakiś czas i uważam ,ze po leice m6 czy m 7 to kolejny korpus godny uwagi , swietnie wykonany,z automatyki czasu z małym i wygodnym gripem, w zeissa zm koledze wypadła srubka przy obudowie , której do dzisiaj nie może dobrać takie może szczegóły ale jednak wyłonienie korpusu to dość ważna sprawa -
Co do chodzenia z m9 po mieście - to oczywiście należy uważać i być czujnym 90% ludzi nie wie co. To takiego a i wielu fotografów nie kojarzy - więc mimo wszystko łatwo sie foci - ale można stracić wszystko przez przypadek np. Włamanie do pokoju hotelowego itp......,
na extremalne wyjazdy nie brallbym m9 i m8 , tu niestety m6 czy m7 prędzej sie sprawdzi jako sprzęt nie elektroniczny - bez obaw o matryce - polecam olympusa om - którego nie oszczędzam wówczas ---- lub K 5 ......, która tez przeżyje wiele , pozdr

[ Dodano: 2013-01-06, 00:20 ]
Już było trochę na ten temat
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=34876


dzięki Yepez!
słyszałem dużo dobrego o hexarze, ale ma jedną podstawową wadę, jest kompletnie nienaprawialny, jak padnie to kaplica, a zeissa jeszcze produkują więc ewentualna wysyłka do dojczlandu nie stanowi problemu.

a co do masakrowania zdjęć obróbką hadeerową to T. Tomaszewski idzie z modą i wykręca te zdjęcia maksymalnie, że aż oko boli, ale widać po wygranych konkursach to dobrze mu sie to sprzedaje, potem idzie to w dół pod strzechy i każdy myśli że jak nie zmasakruje zdjęcia obróbką to będzie niedoceniony, i portale kipią od HDR, świcą się i błyszczą te fotki i mienią niczym pawie pióra. Ja lubie klasyczny look slajdu, i ciekawe kiedy w laice bedzie taki preset np. Kodachrome, bo te surowe z matrycy to cyfrą jadą na odległość. pozdrówki
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
malibu napisał/a:
a zeissa jeszcze produkują
zeiss ikon zm ma byc wycofany z produkcji
 
malibu  Dołączył: 05 Sty 2013
kefa napisał/a:
malibu napisał/a:
a zeissa jeszcze produkują
zeiss ikon zm ma byc wycofany z produkcji


oj to smutne, a kiedy?
na placu boju pozostanie leica, i gdzieś z tyłu bessa
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
z leicy i tak najbardziej analogowe fotki otrzymujemy , blisko daje obrazek do slajdu po drobnym retuszu można fajne rzeczy uzyskać ,
Polecam
http://www.dxo.com/intl/p...is_dxo_filmpack
Sam czasami z tego programu korzystam :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach