kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
malibu napisał/a:
oj to smutne, a kiedy?
najpierw wycofali srebrne
http://www.swiatobrazu.pl...kcji-25976.html
a teraz czarne
http://www.swiatobrazu.pl...kcji-28342.html
 
yepez  Dołączył: 22 Cze 2012
No to wielki smutek , ale biznes sie kresi w innym kierunku więc trudno produkować i utrzymywać na magazynie aparaty ,które nie maja swoich odbiorców .....,
Mam nadzieje , ze obiektywy w wersji zm zostaną ...
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
yepez napisał/a:
Mam nadzieje , ze obiektywy w wersji zm zostaną ...
wciąż będzie je do czego podpiąć.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Szanowni Koledzy,
wiem drobiazg ale:

Mianownik- kto? co? (jest, są) leica, leiki
Dopełniacz- kogo? czego? (nie ma) leiki, leic
Celownik- komu? czemu? (się przyglądam) leice, leicom
Biernik- kogo? co? (widzę) leicę, leiki
Narzędnik- z kim? z czym? (idę) leicą, leicami
Miejscownik- o kim? o czym? (mówię) leice, leicach
Wołacz- o! (witaj! witajcie!) leiko, leiki

;-)
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
MacRayers napisał/a:
Szanowni Koledzy,
wiem drobiazg ale:

Mianownik- kto? co? (jest, są) leica, leiki
Dopełniacz- kogo? czego? (nie ma) leiki, leic
Celownik- komu? czemu? (się przyglądam) leice, leicom
Biernik- kogo? co? (widzę) leicę, leiki
Narzędnik- z kim? z czym? (idę) leicą, leicami
Miejscownik- o kim? o czym? (mówię) leice, leicach
Wołacz- o! (witaj! witajcie!) leiko, leiki

;-)


Pamietam, ze kiedys widzialem czasopismo albo ulotke ze starych lat, chyba jeszcze nawet przedwojenne, ktore nazywalo sie "Lajka w Polsce". Skoro juz wtedy bylo spolszczenie dlaczego mialoby zaniknac? Jest rondo Waszyngtona, nie Washingtona, sa dziela Szekspira a nie Shakespeara, to dlaczego nie moze byc obiektywow Lajki tylko obiektywy Leiki albo Leic?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Keek napisał/a:
Pamietam, ze kiedys widzialem czasopismo albo ulotke ze starych lat, chyba jeszcze nawet przedwojenne, ktore nazywalo sie "Lajka w Polsce". Skoro juz wtedy bylo spolszczenie dlaczego mialoby zaniknac? Jest rondo Waszyngtona, nie Washingtona, sa dziela Szekspira a nie Shakespeara, to dlaczego nie moze byc obiektywow Lajki tylko obiektywy Leiki albo Leic?


Bo oczywiście można używać spolszczonych wersji, wyglądają zresztą bardziej naturalnie. Tutaj bardziej wiarygodne źródło: Poradnia językowa PWN. Co ciekawe Słownik Poprawnej Polszczyzny w red. W. Doroszewskiego notuje jako poprawne tylko wersje spolszczone.
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
Keek napisał/a:
Pamietam, ze kiedys widzialem czasopismo albo ulotke ze starych lat, chyba jeszcze nawet przedwojenne, ktore nazywalo sie "Lajka w Polsce"
Leica od słów leitz i camera to pierwsze wymawia się jako (laic) więc leica po polsku wymawiane będzie lajka
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
kefa napisał/a:
Keek napisał/a:
Pamietam, ze kiedys widzialem czasopismo albo ulotke ze starych lat, chyba jeszcze nawet przedwojenne, ktore nazywalo sie "Lajka w Polsce"
Leica od słów leitz i camera to pierwsze wymawia się jako (laic) więc leica po polsku wymawiane będzie lajka


A co ja napisalem?
 
kefa  Dołączył: 13 Mar 2008
wybacz, odczytałem twoj post to jako watpliwosc
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Myślałem, że lejce mają tylko liczbę mnogą.
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
A ja gupi zawsze myślałem, że dopełniacz to ten co uzupełnia poziom wódeczki w opróżnionych kieliszkach. Człowiek się jednak ciągle uczy :mrgreen:
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
MacRayers napisał/a:
Hm... zakon CCC (CenaCzyniCuda) to grupa osób zgromadzona w otoczeniu Wielkiego Mistrza Loży Północnej (który nawet tutaj nie mając za wiele do powiedzenia wrzucał swoje 3 grosze). Zakon charakteryzuje się klapami na oczach - kiedyś bożkiem było jedno, potem drugie, potem trzecie. Teraz jest chyba czwarte (kto wie, czy ostatnie). Modlą się do Archanioła Abberatusa, Nyquistusa i Dystorsusa. Tabelki, wykresiki, zdjęcia cegieł. Zakon nie trawi, gdy ktoś wyda na sprzęt więcej niż mówi o tym ichniejsza wykładnia.
A to z forum fujiklub.pl. Ktoś ładnie to ujął :-D , niejaki bartosz - "Nazwę CCC-Cena Czyni Cuda można także odnieść do drogich aparatów takich jak XE1. Czy to, że drogo kosztuje jest aparatem lepszym od tańszych modeli innych firm? Uważam, że nie. Ale jak ktoś wydając tyle na aparat czuje, że ma znacznie lepszy sprzęt bo tyle zapłacił i dodatkowo staje się lepszym fotografem to w tym wypadku cena czyni cuda...w świadomości tegoż nabywcy ."
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Proponuję nie ciągnąć tego wątku.
 

amatorek  Dołączył: 16 Mar 2011
Kodowanie obiektywów do M8/9
http://photopiotrka.blogspot.com/
 

Keek  Dołączył: 25 Cze 2008
Slyszalem, ze po wakacjach ma byc jeszcze jedna Mka. Zamiast M9 i ME bedzie M Classic. Stara matryca CCD, nowy procesor, nowe menu - jak w M240, wyswietlacz co prawda maly, ale o wiekszej rozdzielczosci, dwa sloty na karte SD.
Przez pierwsze szesc miesiecy bedzie dostepna po atrakcyjnej cenie tylko dla uzytkownikow M9 i M9P. Uwaga - stary aparat bedzie trzeba oddac. Wiecej informacji 1-go kwietnia.


 

tilt  Dołączył: 10 Maj 2006
Keek, jakbym Cie nie znal to bym pomyslal ze zartujesz ;]
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Keek, odwrotnie ... nowa M z matrycą CMOS 24 MP i M-E ze starą CCD 18MP.

http://www.bhphotovideo.c...79/N/4232859821
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Keek napisał/a:
Wiecej informacji 1-go kwietnia.
:roll:
;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ciekawa recenzja. I udało się napisać bez specjalnego działu na forum. Szacun!
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Ekstra. Superfajny potrójny dubel. Szacun dla moderacji! :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach