drawa  Dołączył: 17 Sie 2010
Fuji X20
Fuji już 6 stycznia wprowadzi do sprzedaży następcę X100 o symbolu X100S oraz X20 czyli kolejną odsłonę X10. Pierwszy z serii retro aparatów wyposażony zostanie we wspomaganie ręcznego ostrzenia Focus Peaking. BRak na razie informacji o nowościach w X20. ZOBACZ
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ja już zamówiłem. Teraz tylko czekać.
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Ja zamówiłem srebrno czarną wersję. Do tego w późniejszym terminie dokupię sobie skórzane etui i będzie bardzo estetyczny secik :)
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
drawa napisał/a:
BRak na razie informacji o nowościach w X20

drawa, sprawdź ponizej
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=16243
http://www.dpreview.com/p...lm_x20/overview

Ja dla żony już zamówiłem srebną wersję wraz ze skórzanym pokrowcem :-D
http://www.getprice.com.a...eather_case.jpg

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Mi bardziej chodzi o to, aby aparat wygladał jak stary FED 5 mojeg ojca.
Myslę, że ojciec będzie sięgał po X20 i dobrze się z nim czuł.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Re: Fuji X20
drawa napisał/a:
Fuji już 6 stycznia wprowadzi do sprzedaży następcę X100 o symbolu X100S oraz X20 czyli kolejną odsłonę X10. Pierwszy z serii retro aparatów wyposażony zostanie we wspomaganie ręcznego ostrzenia Focus Peaking. BRak na razie informacji o nowościach w X20. ZOBACZ


Fajnie tylko, że to są APARTY KOMPAKTOWE Z NIEWYMIENNĄ OPTYKĄ a nie systemy...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kfan napisał/a:
Fajnie tylko, że to są APARTY KOMPAKTOWE Z NIEWYMIENNĄ OPTYKĄ a nie systemy...
a o co ci właściwie chodzi :?:
że wątek jest w dziale "inne systemy" :?:
to chyba w porządku
nie mamy osobnych działów na różne segmenty aparatów innych firm, więc jedynym działem odpowiednim dla takich tematów, to dział
Cytat
Inne systemy
Aparaty innych producentow - zarowno maly, sredni, jak i wielki format...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
opiszon napisał/a:
Kfan napisał/a:
Fajnie tylko, że to są APARTY KOMPAKTOWE Z NIEWYMIENNĄ OPTYKĄ a nie systemy...
a o co ci właściwie chodzi :?:
że wątek jest w dziale "inne systemy" :?:
to chyba w porządku
nie mamy osobnych działów na różne segmenty aparatów innych firm, więc jedynym działem odpowiednim dla takich tematów, to dział
Cytat
Inne systemy
Aparaty innych producentow - zarowno maly, sredni, jak i wielki format...


Chodzi mi oto, że mamy na forum dział Kompakty i tam jest miejsce tego tematu i paru innych jako ze do takiej kategorii należy zaliczyć tytułowe aparaty.
Tak dla porządku. Inaczej można zlikwidować te kompakty i wszysto pakować tu w "Inne systemy"...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kfan napisał/a:
Chodzi mi oto, że mamy na forum dział Kompakty

Dział Kompakty jest na sprzęt Pentaksowy.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Dział Kompakty jest na sprzęt Pentaksowy.
i o to chodzi
Cytat
Kompakty
Aparaty cyfrowe (linia Optio), analogowe (linia Espio) i inne


oczywiście faktem jest, że istnieje tam wiele wątków o kompaktach firm trzecich
nie jest to w żaden sposób powód, żeby piętnować prawidłowe umieszczanie wątków (tak jak ten)
 
jungli
[Usunięty]
Bym chcial zeby serducho zostalo z X10, bo to na sampelkach zobaczylem nie umywa sie do ich kochanego EXRa, a reszte poprawek moga dac gratis:)

pozdroofka
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
plwk napisał/a:
Kfan napisał/a:
Chodzi mi oto, że mamy na forum dział Kompakty

Dział Kompakty jest na sprzęt Pentaksowy.


No i to jest dla mnie nieporozumieniem.
Skoro to mają być tylko pentaxowe kompakty to trzeba to jakoś inaczej ponazywać i podzielić.
Na dzień dobry niepentaxowe kompakty przesunąć do "Inne systemy" co też jest mylące bo w "fotograficznym domyśle" pojęcie system kojarzy mi się z wymienną optyką.
Na forum opacznych jest to chyba ciut lepiej podzielone.
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Kfan ile Ty masz lat?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Urszula tak śpiewała - "Powiedz ile masz lat?" ;-)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
sasic napisał/a:
Kfan ile Ty masz lat?

Wystarczająco dużo żeby zauwazyć bajzel i brak logicznego ładu.
No ale co tam skoro tak się wszystkim podoba to OK Nie mój cyrk nie moje małpy.

Co do X20 na papierze to fajnie się zapowiada szkoda tylko że taki duży no ale to kwestia indywidulanych zapatrywań.
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
espresso napisał/a:
Uważam ze jest doskonały w proporcjach.

Z przykładowych filmów jakie widziałem to jestem skłonny potwierdzić Twoją ocenę.
W marcu będzie się można przekonac osobiście
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
espresso napisał/a:
Duży ? Uwzględnisz komfort obsługi przy możliwościach tego sprzętu? To nie jest małpką do kieszeni. Uważam ze jest doskonały w proporcjach.

Pod tym względem się zgadzam, z jednym ale - dla osoby chcącej nosić tą zabawkę w kieszeni już jest spory.
Dlatego mi przypasował "Panasłonik" LX-7.

Jestem ciekaw jakie osiągi będzie miał ten mini X-trans spodziewam się stosunkowo wysokich....pewnie skasuje wszystkie kompakciki premium.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan, zlituj się i nie opowiadaj głupot. Te twoje wyssane z palucha wywody czasami mnie bawią, czasami nazywanie ich "trollowaniem" to kosmiczny eufemizm.

2mm wysokości w zamian za wizjer, i 5mm szerokości, dzięki czemu można kciuk położyć w należnym mu miejscu a nie na ekranie, to faktycznie robi różnicę w gabarytach.
Nie wiem czy się śmiać czy płakać?
Kfan napisał/a:
Jestem ciekaw jakie osiągi będzie miał ten mini X-trans spodziewam się stosunkowo wysokich....pewnie skasuje wszystkie kompakciki premium.

No proszszsz... już X10 (przy użyciu EXR-mode) zakasował wszystko o podobnych matrycach. Czego mocno starałeś się nie zauważyć. Nie rób głupich podchodów, możesz już zacząć hejtować :mrgreen: .
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
denvi napisał/a:
i 5mm szerokości, dzięki czemu można kciuk położyć w należnym mu miejscu a nie na ekranie


Hm, jak miałem X10 w ręce, to chwyt mi strasznie nie podszedł. Właśnie to, że miejsce na kciuk było przewidziane z brzegu aparatu jakoś mi nie leżało. Wolał bym rolkę bliżej brzegu i miejsce na kciuk pomiędzy nią a ekranem.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Mi natomiast x10 bardzo pasuje, wg mnie chwyt wygodniejszy niż w x100.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach