triger  Dołączył: 23 Lut 2009
Świetne, świetne :-B
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Stachu napisał/a:
okładka świetna! Sam robiłeś?

od pustej kartki w inkscape (grafika wektorowa), jak zresztą peronowe logo na samym początku i inne mini-grafiki :-)
dzięki wszystkim zainteresowanym, o liście pamiętam, jak będą jakieś konkrety to na pewno pojawią się w tym wątku! :->
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
Hakro, gratuluję zaparcia, dobra fotograficzna robota :)
Jednak od samego początku przeglądając mnie osobiście uderza gramatyka sformułowania dat:
"1 Czerwiec 2009"

rozumiem, że Autor decyduje, ale jednak lepiej bym widział:
"1 czerwca 2009"

Mam nadzieję, że nikomu humoru nie zepsułem :)
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
Bardzo dobre zdjęcia, gratuluje!

Trochę mnie tylko razi taki formalny podział na rozdziały i oddzielenie koloru od BW. Od czasu jak zobaczyłem: http://alecsoth.com/photo.../broken-manual/
mieszanie w jednym projekcie BW i koloru wydaje mi się całkiem interesujące.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
dagio, humoru nie psujesz :-P i pierwszą osobą która to zauważa też nie jesteś, fakt, przyznam że to może dziwne, w jaki sposób zapisałem te daty, może i niepoprawny ale najzwyczajniej w świecie pisało mi się tak lepiej i wygląda mi również lepiej. Nie "dwunastego czerwca (...) coś tam coś tam się stało", lecz konkretny dzień: "dwunasty czerwiec (...) konkretne miejsce". Polska język trudna język, no ale cóż, zrobiłem to świadomie :-)
alekw, taka formalność wzięła mi się z tego względu, że nie bardzo pasowało mi mieszanie tych kilku aspektów (np. światło z geometrią - mimo, że wiele zdjęć pasuje do wielu kategorii, to wyraźnie wyodrębniałem konkretne z nich pod różnym kątem) - gdybym zlał to w całość to sam pewnie bym się w tym pogubił, nie mówiąc już o osobie, która tego budynku nie znała i z takiego swobodnego zbioru zdjęć mogłaby nie wyłowić nic wartościowego, a już na pewno bez mojej argumentacji - znając życie, gdyby ktoś pewnego dnia powiedział mi "stary, nie pojmuję tej zajawki dworcem, masz 3 dni żeby mi pokazać o co chodzi", to oprowadzając go po budynku skupiałbym się na podobnych walorach - i mniej więcej w ten sposób fotografiami starałem się pokazać moje spojrzenie na te walory. Również placu autobusowego nie byłbym w stanie ot tak wrzucić do jednego worka z resztą, a z kolorem długo myślałem co zrobić - czy totalnie go odciąć, czy wmieszać w poprzednie kategorie, ale są to w większości nasycone odcienie (a w przypadku linka który podesłałeś kolory są raczej szarawe, takie jak pogoda na tych zdjęciach :-) ), więc zdecydowałem się to wyodrębnić jako "barwną" część dworca i otoczenia.
dzięki za opinie, przynajmniej jest o czym podyskutować :-)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Hakro napisał/a:
może i niepoprawny ale najzwyczajniej w świecie pisało mi się tak lepiej i wygląda mi również lepiej. Nie "dwunastego czerwca (...) coś tam coś tam się stało", lecz konkretny dzień: "dwunasty czerwiec (...)


Niestety, ale rok (jeden) ma (tylko) jeden miesiąc.
Więc NIE MOŻE być "dwunasty czerwiec" !!!
Chyba, że mamy na myśli FAKTYCZNIE dwunasty czerwiec, ale wtedy minęło 11 lat!

Jest "dwunasty /dzień/ czerwca"
Konkretny dzień czerwca!
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hakro, gdybyś przypadkiem miał już egzemplarz fizycznie przed kolejką koniecznie przyjdź z nim na jakieś spotkanie :-)

Wiedziałem, że coś tam dłubiesz przy tym dworcu, ale że będzie z tego wydawnictwo, to tylko pogratulować. Temat na pewno na to zasługuje.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
romeck, 100% racji, trudno, w druk już poszło, może przy kolejnych egzemplarzach naniosę poprawki :-)
jorge.martinez, żebym ja kiedykolwiek miał okazję przyjść na katowickie spotkanie to byłbym rad :-) mając wolny weekend na śląsku pojawiam się ledwo na jeden dzień, w porywach do trzech kiedy muszę coś konkretnego załatwić, niemniej jednak postaram się przybyć i w końcu znowu się spotkać - mam misję :-)
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Hakro napisał/a:
na śląsku pojawiam się

Przecież Opole to stolica (historyczna) Górnego Śląska!!!
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007






 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hakro, dzięki za sample. Ten format to mały kwadrat, czyli 18x18cm. Spełnia on swoją rolę przy 2 fotografiach na stronie?
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
spełnia przede wszystkim taką, że będąc kwadratem, niezależnie od tego czy zdjęcie jest w pionie czy poziomie to miejsca wolnego względem zajętego procentowo jest tyle samo, a na tym mi też zależało. udało mi się wcisnąć tam 10x15 i ogląda się bardzo ok :-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hakro napisał/a:
spełnia przede wszystkim taką, że będąc kwadratem, niezależnie od tego czy zdjęcie jest w pionie czy poziomie to miejsca wolnego względem zajętego procentowo jest tyle samo
Fakt, to najsensowniejsze przy zmiennej orientacji zdjęć.
Hakro napisał/a:
udało mi się wcisnąć tam 10x15 i ogląda się bardzo ok
:-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Od czasu jak zobaczyłem: http://alecsoth.com/photo.../broken-manual/
mieszanie w jednym projekcie BW i koloru wydaje mi się całkiem interesujące.

Też mi się tak wydaje :-)
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Majstersztyk :!: Szczęka mi opadła już przy okładce. No fakt ten czerwiec nieco popsuł wrażenie ale zawartość mnie tak zachwyciła, że w ogóle tego nie zauważyłem, choć zwracam uwagę na takie rzeczy. Doskonałe zdjęcia, podział mi się też podoba, a nawiasem mówiąc, ileż sentymentów się obudziło!
Próbowałeś zainteresować jakiegoś wydawcę?
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
Ekajana napisał/a:
Próbowałeś zainteresować jakiegoś wydawcę?

nie za bardzo wiem gdzie i jak. poza tym nie mam nazwiska, a znając życie bez tego punktu zaczepienia ciężko żebym cokolwiek zdziałał
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Hakro, uprawiasz klasyczne malkontenctwo! Z góry już ustawiasz się na przegranej pozycji a nawet nie spróbowałeś. Ja też nie mam nazwiska a National Geographic (m.in.) zainteresowało się moim materiałem na podstawie... jego samego (inna sprawa, że się spóźniłem co wynika z innych cech charakteru) Towar masz dobry - wyjdź z nim do mecenasa. Może do zarządcy dworca, może do jakiejś instytucji kolejowej. Taki album to znakomity gift dla szefów wszelakich a i ja go widzę w katowickich księgarniach instytucjach turystycznych. Wreszcie są wydawnictwa, które zajmują się albumami. Może jakieś katowickie, śląskie... Pogoogluj. Pomailuj i podzwoń. Wystarczy, że podlinkujesz. Materiał ładnie podany a nie surowy a to jest bardzo duży plus.
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
masz w sumie rację. nie chcę tylko podrzucać mailem linka do blurba, którego preview jest dość taki sobie (chociaż lepszy niż żaden), a na kontakt, podczas którego mógłbym pokazać fizyczną wersję na papierze nie mam obecnie zwyczajnie czasu. ale popracuję nad tym i pomyślę.. chociażby ze względu na to, że (tak mi się przynajmniej wydaje) tego typu materiału o tym budynku jest dość mało, a jeśli mam zaszczyt czytać z Waszej strony słowa pochwały to tym bardziej uśmiech ciśnie mi się na usta (z nim być może przyjdzie i motywacja) a malkontenctwo rzucę do szuflady zamiast zdjęć, które stamtąd wyciągnąłem
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Dworzec w Katowicach był najwybitniejszym przykładem architektury brutalistycznej w Polsce - mówi autor - Dla mnie jednak, odkąd pamiętam, był po prostu miejscem dziwnym, intrygującym: strach mieszał się tu z fascynacją, mijani ludzie w korytarzach nie pokazywali się na ulicach miasta.

Wiedząc o planach wyburzenia dworca, już pół roku przed jego zamknięciem zacząłem fotografować. Nie chciałem jednak tylko dokumentować architektury. Od początku zależało mi na zachowaniu atmosfery tego miejsca - atmosfery współtworzonej przez ludzi.

Zdjęcia zostały wykonane między czerwcem 2010 a styczniem 2011 roku.

Książkę wydano dzięki stypendium Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".
http://vimeo.com/57399242



Cytat
Towar masz dobry - wyjdź z nim do mecenasa. Może do zarządcy dworca, może do jakiejś instytucji kolejowej. Taki album to znakomity gift dla szefów wszelakich a i ja go widzę w katowickich księgarniach instytucjach turystycznych. Wreszcie są wydawnictwa, które zajmują się albumami. Może jakieś katowickie, śląskie... Pogoogluj. Pomailuj i podzwoń. Wystarczy, że podlinkujesz. Materiał ładnie podany a nie surowy a to jest bardzo duży plus.

Zastanawiam się czemu Wojtek Wieteska ma problem z wydaniem Flights 91_08 ?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Świetny album Hakro, kawał historii uchwycony. Jestem pod wrażeniem, chociaż na samym dworcu byłem tylko raz w życiu, bardzo mi się podobały kadry, a w szczególności kolory. Tylko gratulować!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach