ArkansasPL  Dołączył: 17 Sty 2013
  NOWY OBIEKTYW
Witam


Proszę was o pomoc w znalezieniu odpowiedniego dla mnie obiektywu. Fotografuje już od 1,5 roku posiadam aparat pentax k-r i podstawowy obiektyw. Moimi głównymi obiektami fotografowania są ludzie i na tym chciałbym się skupić nie znam się za bardzo na fotografii po prostu lubię robić zdjęcia jak chyba każdy na tym forum dlatego mam do was pytanie jaki obiektyw byłby dla mnie najodpowiedniejszy? Mój budżet wynosi około 2700 zł.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
ArkansasPL, Zadałeś pytanie w stylu: " Najbardziej lubię potrawy rybne. Mam kuchenkę gazową firmy Mastercook i czajnik aluminiowy. Poradźcie mi, jakie mam sobie kupić garnki, żeby były najodpowiedniejsze do tego celu."
Proponuję zacząć od literatury na temat, określić bliżej swoje zainteresowania (ludzie to portret, street, reportaż i jeszcze paręnaście innych kategorii). Do tego wartałoby wiedzieć, gdzie (studio, plener itp.) te zdjęcia będziesz robił ( światło zastane, sztuczne, błyskowe) z jakiej odległości (bliski portret, dalsze plany, podglądanie sąsiadek itp.) i wtedy dopiero możemy coś sensownie doradzić. A tak to wybacz, jedyna rada -kupuj co chcesz.
 

eyelet  Dołączył: 17 Lut 2010
I zastanów się, co Ci się nie podoba w tym co już masz, czego brakuje itd.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Odsyłam do wątku w pierwszych krokach. http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=43381

Zamykam i wygaszam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach