karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
  Strona do Waszej oceny
http://kamilpawlik.pl

Na razie w stanie surowym, ale powoli nabiera kształtu.
Co Wam się podoba, a co nie, co zmienić :?:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą opinię.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kliknięcie w fotografię portretową wywala błąd.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
plwk napisał/a:
Kliknięcie w fotografię portretową wywala błąd.


Zapomniałem dodać jakieś zdjęcie. Już jest ok.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
teksto-przyciski "fotografia ślubna/portretowa/rodzinna" bardzo słaba rozdzielczość i rozmycie

trochę słabe jest to, że te przyciski się skalują razem z wielkością okna - tzn im mniejsze masz urządzenie na którym oglądasz stronę, tym trudniej czytać tekst - imho nie powinno tak być

[ Dodano: 2012-11-15, 15:08 ]
plwk napisał/a:
Kliknięcie w fotografię portretową wywala błąd.
karmazyniello napisał/a:
Zapomniałem dodać jakieś zdjęcie. Już jest ok.

w fotografii rodzinnej jest tak samo ;-)
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
u mnie w operze i FF nie wyświetla się fotografia rodzinna
opiszon mnie ubiegł ;)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
opiszon napisał/a:
teksto-przyciski "fotografia ślubna/portretowa/rodzinna" bardzo słaba rozdzielczość i rozmycie

trochę słabe jest to, że te przyciski się skalują razem z wielkością okna - tzn im mniejsze masz urządzenie na którym oglądasz stronę, tym trudniej czytać tekst - imho nie powinno tak być


Jak to rozwiązać?

Galerie już hulają.
 

Tequila  Dołączyła: 12 Cze 2010
nie wiem czy to wina mojego neta czy czegoś innego, ale tak długo ładuje się każdy przycisk + tło, że trochę odechciewa się czekać...
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
u innych też się długo ładuje sam początek :?:
Może coś wrzucić, ala intro coby spokojnie czekać i nie patrzeć jak to wszystko się pojawia.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
karmazyniello napisał/a:
Jak to rozwiązać?
layout musiałby być jakoś inaczej zrobiony - bo w tej chwili strona się skaluje w całości do szerokości okna - moim zdaniem powinna mieć ustawioną na sztywno jakąś szerokość (minimalną), ew tylko wielkość przycisków ograniczona z góry, a reszta strony proporcjonalnie do wielkości

np ten styl odpowiada za szerokość pola z przyciskami po lewej

#menu_lef {
    float: left;
    width: 18%;
}

zmieniłbym to np na

#menu_lef {
    float: left;
    width: 300px;
}

wtedy przyciski się nie skalują

mam nadzieję że widzisz problem :?:

karmazyniello napisał/a:
u innych też się długo ładuje sam początek :?:
Może coś wrzucić, ala intro coby spokojnie czekać i nie patrzeć jak to wszystko się pojawia.
tak, dość długo, albo skompresować grafikę z tła, albo pod nią rzucić choćby jakiś mały kafelek w tło
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Pogrzeb na dzień dobry ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
karmazyniello, obrazek 1,9MB w portretach? Nawet po skalowaniu w phpie, jquery czy czym tam chcesz będzie nieznośnie nieprzyjazny.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
aha, to rozciąganie layoutu ma swoje wady także w pionie

np mam "pasek dodatków" w FF który najwyraźniej nie jest brany pod uwagę przy wyliczaniu wielkości obszaru roboczego i przykrywa menu dolne na głównej stronie :-P

[ Dodano: 2012-11-15, 20:16 ]
tref napisał/a:
karmazyniello, obrazek 1,9MB w portretach?

karmazyniello napisał/a:
plwk napisał/a:
Kliknięcie w fotografię portretową wywala błąd.


Zapomniałem dodać jakieś zdjęcie. Już jest ok.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
"jakieś" nie musi oznaczać najcięższego z możliwych :-P
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
portret w portretach jest pionowy a mi wypełnia całe okno, no a umieszczenie przycisku powrotu tak nieczytelne że gdyby nie to że chciałem już zamknąć i jeszcze raz otworzyć to w życiu bym nie najechał na to kursorem
:-/

dodatkowo strona nie kończy się w dół... hmm normalnie potrzebowałbym paska takiego po boku żeby sobie przesunąć w dół bo wyświetla mi zdjęcia tak jakby monitor był dłuższy na dole, jakby widziało mój pasek systemowy jako część przeglądarki?

i zdjęcia wolno się ładują, a internet mam dość szybki :-/
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Jako użytkownik jeno napiszę, że powrót do strony głównej jakoś mi nie pasuje (przycisk znaczy). Chwilę mi zajęło jego odnalezienie. Nie lepszy byłby ten dolny pasek menu ze strony głównej pozostawiony również po wyborze galerii? Myślę, że byłoby to bardziej przyjazne i przejrzyste.
 

maxbreak  Dołączył: 09 Cze 2009
Układ głównej jako taki ok, natomiast wykończenie, te esyfloresy już mi nie pasują, może kwestia gustu. W galerii wkurza mnie naciskanie buttona "view thumbs", lepiej by było gdyby same się pokazywały po najechaniu mychą. A i równiez długo mz się fotki ładują.

 

68h4d  Dołączył: 14 Gru 2009
karmazyniello napisał/a:
u innych też się długo ładuje sam początek :?:
Może coś wrzucić, ala intro coby spokojnie czekać i nie patrzeć jak to wszystko się pojawia.



Przy 1 MB/s strona główna ładuję się i ładuje(zdjęcia normalnie). Jeżeli aż tyle tych zdjęć to choć może większe miniaturki, aby nie sprawdzać każdego w dużym widoku.

Bardziej rozpraszającego tła na wejściu nie znalazłeś ? Czy miejsce w środku to przyszła lokalizacja na menu "o mnie" :mrgreen:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Strona jak strona, się nie znam ale fotki fajne ;)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dzięki wielkie, każda Wasza uwaga jest cenna :-)
Możecie też wrzucać zrzuty ekranu jeśli natraficie na jakiś brzydki błąd.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
mcgyver napisał/a:
Strona jak strona, się nie znam ale fotki fajne ;)

O, właśnie, miałem napisać coś podobnego.

A z uwag, to skoro cała strona jest po polsku, to napis "view thumbs" też powinien być po polsku (chyba że, zgodnie z radą maxbreaka, w ogóle się go pozbędziesz).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach