MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
Alek, resetuje wszystko po wgraniu aktualizacji i ponownie wprowadzam stare ustawienia- oczywiscie zmieniajac, badz rezygnujac z mikrokalibracji, gdy jest juz niepotrzebna.
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
jak się resetuje ? "przywróć ustawienia fabryczne" ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Reset
 
slawekc76  Dołączył: 15 Lis 2013
Najnowszy soft do K-30 wgrany. Kalibracja obiektywu do body była na starym sofcie ale teraz też jest dobrze. ;-)
 

jaro63  Dołączył: 20 Sty 2013
plwk napisał/a:
Reset

Reset - to mój pies....tak sie wabi. ;-)
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Po wgraniu i włączeniu aparatu zawsze wciskam reset. Nie muszę ustawiać wszystkiego, choć tym razem aparat przemówił do mnie dźwiękiem potwierdzając ostrość. Po wgraniu poprawek moja K-7 zawsze dostaje zadyszki i np. zrobione zdjęcie wyświetla po kilku sekundach. Reset zawsze pomaga. Ustawienia niestandardowe przywraca się w innej zakładce.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Otóz ja zawsze przykłanie wgrywałem najnowszaą aktualizaję, czasem trochę sie z tym ociągając. Jednak przecztałem, na pentaxforums o 2 przypadkach całkowitego uszkodzenia K-5 i K-7 w czasie tej czynności, Oba przypadki wyglądały prawie identycznie: zformatowana karta, wgrany plik bin, naładowana bateria . Zwykle aktualizacja trwa to około mnuty, a tu coś się zacięło . Efekt - serwis i koszt naprawy 300euro ( wymiana płyty głównej). No i co teraz? Jak z tym żyć?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Lajf is brutal and full of zasadzkas :-P

Sorry, zawsze jest ryzyko, ale są to znane dwa przypadki ... na setki tysięcy aparatów...

S.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
tomek_j napisał/a:
No i co teraz? Jak z tym żyć?

Nie mam pojęcia. Chyba kupię łuk i się zastrzelę.
Co do tych dwóch (!) przypadków to jak ktoś ma pecha to i cegłą w drewnianym kościele oberwie.
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
tomek_j napisał/a:
zformatowana karta


moze gdyby byla sformatowana to by nie bylo problemu?
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Kadet80 napisał/a:
tomek_j napisał/a:
zformatowana karta


moze gdyby byla sformatowana to by nie bylo problemu?


też o tym myślałem, ale to jednak nie to. Wykonałem testy: raz moja kata było sformatowana, a drugi raz zformatowana -bez różnicy niestety, bo obu przypadkach format był taki sam.
Pamiętajcie jednak, że ta niepewność jest nad nami i lepiej jest mieć te 300euro na czarną godzinę przy każdym nowym sofcie Pentaxa
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Kolejny powód, żeby zostać w Pentaxis - 60 sekund adrenaliny przy wymianie softu :mrgreen:
 
Kadet80  Dołączył: 28 Lis 2013
tomek_j, ale przeciez pentax nie mowi ze utracimy gwarancje jak nam sie przytrafi pech przy aktualizacji softu, to mozna reklamowac
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Mam Pentaxy od 8 lat, łacznie 4 rózne body. Regularnie wgrywałem nowe firmware jak tylko sie pokazywało. Nigdy śladu kłopotu nie miałem. Mój wniosek - jak ktoś ma pecha to nawet na pustyni się utopi, zaś użuwanie słąbych komponentów (np noname memorki) tylko w tym pomaga.
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Kadet80 napisał/a:
tomek_j, ale przeciez pentax nie mowi ze utracimy gwarancje jak nam sie przytrafi pech przy aktualizacji softu, to mozna reklamowac


no cóż - otwieramy readme.txt dowolnej paczki z softem i jest tam drobna uwaga, że jak bateria padnie podczas wgrywania nowego softu to aparat przestaje działać i w takim przypadku naprawa jest płatna niezleżnie od tego czy gwarancja jeszcze jest ważna czy już nie. A jak sie coś stanie to raczej sie nie wytłumaczysz, zę bateria była sprawna i naałdowana, a karta najlepsza z możliwych

Wiem że upgrade softu Pentaxa nie jest powszechnym problemem. Jak wspomniałem sam to równiez robiłem wiele razy. Jednak jeśli coś nie pójdzie tak jak trzeba, to niestety trzeba płacić.
 

Afer  Dołączył: 24 Sty 2014
No cóż... Fakt, że pewnie się zdarza ale... Z K-30.
Miałem sformatowana kartę, wgrany na czysto plik "bin", wgrało się prawidłowo ale puszka zaczęła działać dziwnie.
Np po wciśnięciu podglądu wykonanego zdjęcia, pokazywało się ono na moment i wracał to podstawowego ekranu.
Zdjęcia robił... Potem zaczęły być problemy z ostrością.
Na zbliżeniach ostro ale plan ogólny już nie ostry.
Powyżej opisane rzeczy to przedział czasu dwa-trzy dni.
A wiec do paczki i do serwisu Apollo.
Z serwisu telefon, że prawdopodobnie przerwano dopływ prądu podczas aktualizacji a więc prawdopodobnie gwarancja uniewazniona ale... :shock:
Wysyłają do serwisu we Francji i juz za miesiąc będzie wiadomo co i jak...

Czyli generalnie (moja interpretacja ich słów) jestem idiotą który podczas wgrywania nowego oprogramowania wyciąga akumulatorek... :oops: Przynajmniej wg serwisu...


Kupiłem nowa puszkę i czekam na to co mi Apollo opowie... :shock:

Wgrałem nowe oprogramowanie i.. Jak na razie jest OK.

Przy okazji.
Kupiłem K-5IIs wczoraj a więc w czasie trwania promocji na dodatkowe 12 miesięcy gwarancji. (czyt. na stronie http://apollo.eu )

Żeby stac się szczęsliwcem posiadającym dodatkowy rok gwarancji, trzeba wysłac na podany adres numer seryjny, rodzaj sprzętu itp...
A wiec to zrobiłem i otrzymałem błyskawiczną odpowiedź z automatu która zawierała to:

"Dziekujemy za zakup produktu firmy Pentax i zyczymy zadowolenia z jego korzystania
Informujemy, ze promocja 3lata gwarancji obejmuje aparaty zakupione w terminie 1 maja - 31 sierpnia 2013."
:mrgreen:

Oczywiście próbowałem zadzwonic do Biura Obsługi Klienta ale... Tam nikt nie odbierał... :-D
Napisałem im maila, co o tym myślę i... Czekam...
Co będzie dalej.... :-x

 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Będzie dobrze,

ktoś zapomniał zmienić treść maila z zeszłego roku :-D

Rób fotki i ciesz się K5II-S

S.
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Afer napisał/a:

Żeby stac się szczęsliwcem posiadającym dodatkowy rok gwarancji, trzeba wysłac na podany adres numer seryjny, rodzaj sprzętu itp...
A wiec to zrobiłem i otrzymałem błyskawiczną odpowiedź z automatu która zawierała to:

"Dziekujemy za zakup produktu firmy Pentax i zyczymy zadowolenia z jego korzystania
Informujemy, ze promocja 3lata gwarancji obejmuje aparaty zakupione w terminie 1 maja - 31 sierpnia 2013."
:mrgreen:

Oczywiście próbowałem zadzwonic do Biura Obsługi Klienta ale... Tam nikt nie odbierał... :-D
Napisałem im maila, co o tym myślę i... Czekam...
Co będzie dalej.... :-x


Spokojnie spokojnie ! Ostatnio też rejestrowałem, po jakimś dniu czy dwóch dostałem maila że mój aparat został zarejestrowany w bazie na 3 letniej gwarancji ;)
 

Afer  Dołączył: 24 Sty 2014
Bardziej bym się cieszył K-3... :-P

Martwi mnie to, że ktoś "zapomniał". Jak to mozliwe? Przecież nie tylko jak kupiłem Pentaxa...
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
To jest naprawdę dużą firma,

przy jej obrotach (handlują też inną elektro-niką) takie krzaczki się zdarzają ...

S.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach