lukarch  Dołączył: 03 Lis 2012
Afer, nie rób afer :mrgreen: Standardowa odpowiedź automatyczna, sorry taki mamy serwis :mrgreen:
 

Afer  Dołączył: 24 Sty 2014
Duża firma w której nikt nie odbiera telefonu w dziale Obsługa Klienta?
W której istnieje takie "cóś" jak odpowiedź na mojego maila?

A serwis?
Zadzwoniłem do Londynu do centrali... Zupełnie inna rozmowa, poprosili o podanie numeru naprawy i oceny serwisu co jest z K-30.
Na co serwisant z Apollo, odpowiada mi, że NIE MOZE tego podać..

Tak wygląda duża firma?
:-D

[ Dodano: 2014-03-27, 18:53 ]
Kolega widze z Piotrkowa? Moje rodzinne strony...
Ul.Sienkiewicza 3...Ech...

[ Dodano: 2014-03-27, 18:55 ]
lukarch napisał/a:
Afer, nie rób afer :mrgreen: Standardowa odpowiedź automatyczna, sorry taki mamy serwis :mrgreen:


Ano mamy, mamy..Strach... :shock:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Heh... Ja wysłałem puszkę do kalibracji FF i pan zadzwonił do mnie tłumacząc mi, że mikrokalibracja nic tu nie zmienia (chodziło o manualne szkła), bo ona działa tylko z obiektywami z pełnym wsparciem AF. Na pytanie czy to znaczy, że działa tylko z obiektywami z autofocusem dowiedziałem się, że tak :mrgreen: Po 10 minutowej rozmowie i serii trudnych pytań (najwyraźniej sprawdzających zakres mojej wiedzy) pan powiedział, że jak chcę to może mi przesunąć tą skalę.
I wiecie co się okazało??? Przesunął i nagle manuale zaczęły ostrzyć w punkt! Cud!
Ehhhh.... Ważne, że zrobili i działa! :-D
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
SlicaR napisał/a:
Cud!


Gratulacje, ważne, że działa.

S.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Czy próbował ktoś "aktualizacji" wstecznej ? Chodzi mi o to czy możliwe jest wgranie wcześniejszej wersji firmware ? Moja K-5II po wgraniu ostatniej wersji krócej pracuje na aku.
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
Nie,

od zawsze jest tylko w jedną stronę,

up.

S.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
sergeant, a jesteś pewien, że to od nowego oprogramowania ? Na zużycie baterii ma wpływ bardzo dużo czynników: częste "długie" ostrzenie, waga napędzanego obiektywu, używanie wbudowanej lampki, itp. Pzdr.
 
sergeant  Dołączył: 04 Mar 2009
Zaraz po wymianie firmware zrobiłem ok. 50 fotek przy czym kadrowałem na LV a potem ok.150 bez LV.Kilka doświetlałem wbudowaną lampą.Czy to zadawalający wynik?
 
sycamor  Dołączył: 10 Lut 2011
sergeant,

Może cosik z baterią się zaczyna dziać ?

Masz drugie aku ? Naładuj i testuj, w międzyczasie ładując pierwsze...

S.
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
sycamor napisał/a:
Nie,

od zawsze jest tylko w jedną stronę,

up.

S.

Ja w K-r próbowałem i bez problemu zadziałało .Wgrywałem 1.13 i sie okazało ze nie ostrzy mi dobrze na sigmie 70-300 .Wgrałem ponownie 1.12 i już było ok ,Gdy tylko pojawił sie 1.14 wgrałem poraz kolejny i tak już zostalo
 
Jacek_W  Dołączył: 21 Lis 2008
Cytat
"Dziekujemy za zakup produktu firmy Pentax i zyczymy zadowolenia z jego korzystania
Informujemy, ze promocja 3lata gwarancji obejmuje aparaty zakupione w terminie 1 maja - 31 sierpnia 2013."


Jak rejestrowałem 1 kwietnia to mają już porawione daty, ale miła Pani poprosiła o skan paragonu. też przechodziliście taką procedurę :-x .
Jacek
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Jacek_W napisał/a:
Jak rejestrowałem 1 kwietnia to mają już porawione daty, ale miła Pani poprosiła o skan paragonu. też przechodziliście taką procedurę .
Jacek


Od razu wysłałem im skany paragonu i ksiązeczki ;-)
 
sajmon1100  Dołączył: 08 Lut 2012
wgrywałem również firmware do K30 i powiem szczerze że sie troche spociłem.W readme txt jest napisane że po "now loading" powinno wyswietlić sie "complete" .U mnie przez 4 sekundy migało now loading,nastepnie zrobil sie ciemny ekran i cisza .Po 4 minutach ciemności już miałem wizje wysyłki zepsutego aparatu.Wyłączyłem klawiszem na off , następnie na ON i aparat ożył :shock:
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
wgrywał już ktoś V1.07 do K5 II , bo widzę ,że jest od jakiegoś czasu , wiem że lepsze wrogiem dobrego ,lecz muszę wysłać aparat z obiektywem do kalibracji , a nie chciałbym aby po wgraniu nowego programowania ,coś się popsuło , jak to czasami lubi się zrobić.
 

Afer  Dołączył: 24 Sty 2014
Co prawda mam 'eske' ale to nie ma znaczenia.
Wgrałem i wszystko jest u mnie OK.
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
ok ,dzięki za info zaraz zaktualizuje .
 

arob  Dołączył: 01 Gru 2009
sajmon1100 napisał/a:
wgrywałem również firmware do K30 i powiem szczerze że sie troche spociłem.W readme txt jest napisane że po "now loading" powinno wyswietlić sie "complete" .U mnie przez 4 sekundy migało now loading,nastepnie zrobil sie ciemny ekran i cisza .Po 4 minutach ciemności już miałem wizje wysyłki zepsutego aparatu.Wyłączyłem klawiszem na off , następnie na ON i aparat ożył :shock:

u mnie dokładnie tak samo było

czy po wgraniu nowego softu powinno się zresetować wszystkie ustawienia czy to nie ma znaczenia ?
 
j@m@l  Dołączył: 05 Lip 2010
zadałem to pytanie przypadkiem w innym wątku taka dostałem odpowiedź

Cytat
plwk napisał/a:
j@m@l napisał/a:
Czy te resety po wgraniu nowego softu są konieczne ?

Praktyka mówi, że tak.


ja resetuje ,zobaczymy czy coś to zmieni .
 

Andrzej 58  Dołączył: 01 Maj 2014
Czy ktoś już doświadczył ver. 1.03 dla K-3? Fabrycznie mam 1.00 i zastanawiam się czy warto zmieniać?
Pytanie drugie, gdzie teraz jest szansa na firmware dla K-200D bo support Ricoh jest tylko od połowy 2011? :-/
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Andrzej 58 napisał/a:
Czy ktoś już doświadczył ver. 1.03 dla K-3? Fabrycznie mam 1.00 i zastanawiam się czy warto zmieniać?

Skoro producent opracował nowe firmware - warto zainstalować. Poza amianami, do których firma się przyznaje (i które mogę ciebie nie dotyczyć - na przykład obsługa jakiegoś nowego szkła, którego nie masz), bardzo czesto firmware poprawia w nowej wersji jakieś drobne błędy.

Andrzej 58 napisał/a:

Pytanie drugie, gdzie teraz jest szansa na firmware dla K-200D bo support Ricoh jest tylko od połowy 2011? :-/


Tu masz firmware do K-200D w wersji 1.01 z kwietnia 2010 - chyba ostatnie, jakie wypuszczono.

EDYTA - poprawiłem link, przez chwilę przekierowywał na plik dla K-20D...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach