Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
??
Napisz mu PW, że już jesteś. Nie wiem dokładnie o co chodzi.
 
mille  Dołączył: 27 Sty 2010
Z Metzem 50 bez zmian, tj. -1 EV i OK. W sigmach zostawiłem taką samą korekcję. Może zauważę stability for general performance :mrgreen:
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Alek napisał/a:
??
Napisz mu PW, że już jesteś. Nie wiem dokładnie o co chodzi.

Ok, dzięki. Właśnie napisałem.
Dawno tu nie byłem.
Pozdrawiam,
Alek
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Arkadiusz napisał/a:
daśko napisał/a:
Aktualizowałeś kury, czy kurnik ?


Koguta!

Zgadza się. Lepiej trafia.
 
MT 01  Dołączył: 21 Gru 2011
espresso napisał/a:
Penteusz napisał/a:
jestem w depresji i mogę się na coś targnąć
byle nie na pentaxowym pasku :-P

Szczegolnie na tym wygladajacym, jak z innego systemu....

Enzo napisał/a:
Zgadza się. Lepiej trafia.
:evilsmile:
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Nie moge wgrać nowego firmware, robie tak jak w instrukcji. Po włozeniu karty z 1.14 , wciśnięciu menu i jednoczesnym wlączeniu aparatu na wyświetlaczu pokazuje mi aktualny firmware czyli 1.13. Wyglada że aparat nie moze przeczytać karty.Czy robie coś żle?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wypakowałeś plik *.bin z archiwum? Wgrałeś go bezpośrednio na kartę a nie do podkatalogu?
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Dzięki plwk, miałeś racje.
 

matis  Dołączył: 04 Wrz 2009
mille napisał/a:
Z Metzem 50 bez zmian, tj. -1 EV i OK. W sigmach zostawiłem taką samą korekcję. Może zauważę stability for general performance :mrgreen:


u mnie taka sama sytuacja chociaz ja dopiero K-5 mam od kilku dni i jeszcze nie ogarniam pracy z lampa :-? w GX-20 było lepiej :-/
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Wgrałem, różnic nie widzę, chociaż....
Ze "stability for general performance" jest lepiej. Jakby ręka mniej mi się trzęsła. Ale to może z powodu zażycia 50 ml nalewki z pigwy i 50 ml malinówki. :-D
Nie mam kurnika, więc metodą Enzo nie sprawdzę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada, :-B :-B :-B
 
Andrzej_k-5  Dołączył: 18 Sty 2011
W swojej k-5 i obiektywie pentax-f 1,4 zauważyłem poprawę w celności AF, ustawia ostrość bardziej zdecydowanie i teraz nie obserwuję "doostrzania". Nadzieja wróciła. Niedługo dłuższa sesja i będę miał pewność czy nowy soft zdecydowanie pomógł czy tylko trochę.

Poprzednio celność AF w mojej k-5 w połączeniu z tym obiektywem wynosiła 40-50%.

teraz na "gorąco" po wgraniu nowego softu trafia za każdym razem w słabym świetle żarowym.
 

Filiplondon  Dołączył: 27 Lut 2012
Uff! Dobrze ze nie tylko ja widze poprawe AF! Juz myslalem ze autosugestja:)
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Andrzej_k-5 napisał/a:
W swojej k-5 i obiektywie pentax-f 1,4 zauważyłem poprawę w celności AF, ustawia ostrość bardziej zdecydowanie i teraz nie obserwuję "doostrzania". Nadzieja wróciła. Niedługo dłuższa sesja i będę miał pewność czy nowy soft zdecydowanie pomógł czy tylko trochę.

Poprzednio celność AF w mojej k-5 w połączeniu z tym obiektywem wynosiła 40-50%.

teraz na "gorąco" po wgraniu nowego softu trafia za każdym razem w słabym świetle żarowym.


z taka wczesniejsza celnoscia juz dawno bym cos próbował z tym zrobić. . jakas kalibracja np
 
Andrzej_k-5  Dołączył: 18 Sty 2011
Żadna kalibracja nie pomogłaby, jak sądzę. Celność była niska i przypadkowa, raz przed innym razem za obiektem. Pełna loteria. Może nie bolało mnie tak bardzo to wszystko, bo głównie pracuje na szkłach manualnych. przyzwyczaiłem się:) Pewnie dlatego, że tak źle działał AF.

W poprzednim k-20D, nawet nie wiedziałem że istnieje takie pojęcie jak źle działający AF. Po zakupie k-5 poznałem dośc dokładnie te zagadnienia. Więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Z obiektywem 50 F1,7 jest chyba poprawa w sztucznym świetle, minimalna ale chyba jest. Przy krótkich odległościach ostrzy jakoś inaczej ale pewniej.
 

jannad  Dołączył: 22 Kwi 2006
Przy małej gwiazdeczce DA 16-50 też uważa że w trudniejszych warunkach AF działa lepiej. Znaczy się pewniej, nie doostrza tak. Szybciej nie koniecznie. Soft wgrany wczoraj. Trzeba jeszcze potestować. Oby to nie było Placebo.

Sąsiadka z za płota ma kury, w nocy zacznę testować. Rano się zdziwi jak zobaczy jakie pięknie wyostrzone one. :mrgreen:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
nastepnym razem umowmy sie ze jak wyjdzie nowe fw to wszyscy piszmy ze AF sie pogorszyl.. ciekawe czy wowczas kazdy to zauwazy..
 

jannad  Dołączył: 22 Kwi 2006
Ojta, ojtam. Lepiej sobie wmówić i być szczęśliwym. Choć przez chwilę, choć przez chwilę.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jak już wcześniej pisałem to AF polepszył się jeżeli idzie o celność. Natomiast zmian szybkości nie zauważyłem. No, może wydawać się, że szybciej, bo trafia za pierwszym razem a nie doostrza. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach