dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
alkos napisał/a:
wiecej niz 2400

Chwalą się, że tyle.
Czego nie rozumiem?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dickkett napisał/a:
Chwalą się, że tyle.
Czego nie rozumiem?


Marketingu? :-P

JESLI NAWET czujnik CCD ma 4800 fotokomorek na cal - a ktos przekopal dokumentacje i stwierdzil, ze nie ma wiecej jak 2400* - to dochodza jeszcze elementy zmniejszajace "wydajnosc przenoszenia" informacji - uklad luster, lekko brudna szyba, wygieta klisza...


* w rzecywistoci moze miec i 15000, ale tylko w jednym "kierunku" - przesuwu elementu skanujacego - bo to zalezy od dokladnosci mechaniki....
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
dickkett napisał/a:
Chwalą się, że tyle.
Czego nie rozumiem?

dickkett, podales link do 4490, ktory jest znacznie lepszy!

Moj jest tu: http://www.epson.pl/produ.../info/index.htm

Czyli jaki wniosek? Nie ma sensu skanowac wiecej niz w 3200dpi?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie ma sensu więcej niż 3200 dpi
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Ja na swoim 2450 zawsze skanuje na 2400, a i tak wydaje mi sie, ze to za duzo....

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Cholera, mialo byc - "Nie ma sensu skanowac wiecej niz w 2400dpi?"
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Nie ma sensu skanowac wiecej niz w 3200dpi?


Nie na tym skanerze.

Odsylam do watku: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=85 , gdzie podawalem tabelke, w ktorej stoi:

|Epson_Perfection_4870_Photo_______|3.2|_3.3|_3.9|2.90|_2.0|_7.1|_1.9|_0.3__|1700x1600|

To ostatnie to zmierzona rozdzielczosc.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
|Epson_Perfection_4870_Photo_______|3.2|_3.3|_3.9|2.90|_2.0|_7.1|_1.9|_0.3__|1700x1600|

To ostatnie to zmierzona rozdzielczosc.

Biorac pod uwage te dane, ktore dotycza skanera polke wyzej niz moj, wyglada na to, ze moje skany sa mocno (i niepotrzebnie) interpolowane... :-?
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Cytat
dickkett, podales link do 4490

Fakt. :oops:Źle przeczytałem Twój post.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zapominacie o jeszce jednej sprawie - jezeli nawet jest interpolacja to byc moze realizowana na poziomie sprzetowym i daje lepsze wyniki niz w Ps...
Pamietam ze kiedys klocilem sie z alkosem ....i poddalem probie skan slajdu..... wyszlo mi ze jednak zeskanowane przy 4000 jest lepsze niz teoretyczna rozdzialka wedlug alkosa + interpolcja w PS......
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
jezeli nawet jest interpolacja to byc moze realizowana na poziomie sprzetowym i daje lepsze wyniki niz w Ps...


Algorytmy beda podobne, tylko sprzetowo bedzie szybciej. Co niby mialoby byc lepszego w interpolujacym czipie w stosunku do interpolujacego skryptu? Kwestia implementacji, ot co.

(mam nadzieje ze nie pochrzanilem terminow... ;-) )

(jakos sobie nie moge przypomniec, zebys wystawial porownania.... np. 2000dpi powiekszone w szopie do 4000 i surowe 4000.... a poza tym ty masz v700 cfaniaczku ;-) )
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos, ja tez to widzialem - interpolowane ze skanera bylo zauwazalnie lepsze (ilosc szczegolow).
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, - to troche jak z tymi programami do powiekszania ......jeden to chyba nawet 500$ kosztuje a efekty sa znakomite......
o to musisz podpytac marka wyszomirskiego bo chyba uzywal......
wiec jezeli w czipie zaimplementuja taki program (lepszy jakis) to efekty beda lepsze....
co do zamieszczania - to zamieszczalem - poszukam moze jeszce mam
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
alkos, ja tez to widzialem - interpolowane ze skanera bylo zauwazalnie lepsze (ilosc szczegolow).


No wiec moje info idzie w diably. A moze sam sprobujesz na swoim - w koncu fafniaciatko ma mega wypasiony model...

[ Dodano: 2007-05-10, 12:44 ]
Cytat
wiec jezeli w czipie zaimplementuja taki program (lepszy jakis) to efekty beda lepsze....
co do zamieszczania - to zamieszczalem - poszukam moze jeszce mam


Ja mam jeszcze to: http://stefanski.one.pl/~alkos/varia/skanery.zip

4780 vs. minolta 5400 przy 5400dpi oba... Pomniejsz sobie, dowolnym algorytmem, do 2400 i porownaj. Nie mam teraz czasu tego sciagac, bo za 10 minut wychodze na samolot ;-) , ale zaloze sie ze bedzie roznica...
 

garp  Dołączył: 16 Lut 2007
dan, zdjęcia naprawdę się podobają, gratulacje :-B
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
alkos napisał/a:


Ja mam jeszcze to: http://stefanski.one.pl/~alkos/varia/skanery.zip


Alkos na kazym z tych zdjec w dolnym lewym rogu sa zarysowania. Jak one powstaly ? przy wyciaganiu filmu z koreksu?
mi sie to czesto zdarza, temuteż pytam.

pzdr.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
darius_Er napisał/a:
przy wyciaganiu filmu z koreksu?

Co to za koreks? Moją szpulkę poprosu ściągam z osi i rezkręcam - film wyciągasz odkręcając zwoje uważając tylko żeby się nie skleił - żadnego tarcia.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
darius_Er napisał/a:
Alkos na kazym z tych zdjec w dolnym lewym rogu sa zarysowania. Jak one powstaly ? przy wyciaganiu filmu z koreksu?


Nie, to raczej jakies paprochy :-)
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
rychu napisał/a:
Co to za koreks?


to niesmiertelny krokus. zrobie jak mowisz, bede odkrecal zwoje po wczesniejszym sciagnieciu tarczy gornej.

alkos napisał/a:
Nie, to raczej jakies paprochy


skoro tak mowisz to tak jest :)

a co do koreksu, to juz sie przyzwyczailem. najbardizej lubie wolanie polypana w 3 kwadranse, bo nie trzeba nim trzepac i sie za rekaw nie wylewa :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
darius_Er napisał/a:
rychu napisał/a:
Co to za koreks?


to niesmiertelny krokus. zrobie jak mowisz, bede odkrecal zwoje po wczesniejszym sciagnieciu tarczy gornej.



jak się sklei i poprzesuwa na mokro to nic mu się nie dzieje!..
nie ma sensu nic wykręcać,po prostu wyjmujesz i gotowe.
im prościej tym lepiej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach