Pemigan  Dołączył: 24 Cze 2006
A ja mam pytanie co do skanowania. Dan napisal, ze skanuje na szara papke, wstepnie wiem co i jak, ale jest jakies how to, na co zwraqcac uwage czym sie kierowac? Wiecej info na temat skanowania ?
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Pemigan napisał/a:
Dan napisal, ze skanuje na szara papke, wstepnie wiem co i jak, ale jest jakies how to, na co zwraqcac uwage czym się kierowac?
Do cz-b nie ma nic lepszego niz surowe skanowanie w Vueskanie, a potem krzywe, levels i co ci tam jeszcze do glowy wpadnie w wybranym programie graficznym. O kolorze sie nie wypowiadam, bo to mnie przerasta - za duzo decyzji naraz trzeba podjac ;-)

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
O kolorze się nie wypowiadam, bo to mnie przerasta - za duzo decyzji naraz trzeba podjac ;-)

dz.


kolor to na automacie bywa b.dobrze zazwyczaj a jak jest źle to do DNG i w ACR'e sobie kolorki robisz:)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla, wiesz o tym, ze DNG z Vuescana od TIFF-a rozni sie tylko rozmiarem pliku i naglowkiem pozwalajacym na czytanie pliku przez soft Adobe jako RAW?

Ja tam maske zdejmuje w Vuescanie i wstepnie reguluje kontrast (zeby mi plik nie wyjezdzal poza zakres tonalny). Pozniej mieszam sobie w TIFF-ie korzystajac z suwakow Lajtruma (polubilem go bardzo).
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
guerilla, wiesz o tym, ze DNG z Vuescana od TIFF-a rozni się tylko rozmiarem pliku i naglowkiem pozwalajacym na czytanie pliku przez soft Adobe jako RAW?

Ja tam maske zdejmuje w Vuescanie i wstepnie reguluje kontrast (zeby mi plik nie wyjezdzal poza zakres tonalny). Pozniej mieszam sobie w TIFF-ie korzystajac z suwakow Lajtruma (polubilem go bardzo).


a własnie mi lightroom nie podchodzi. brzydki jest interface jak z jakiejś strony flaszowej i wolno chodzi że hej!

ja wiem że DNG różni się tylko tym, ale tylko robi mi tu różnicę przy kolorze, a itak daje przy kolorkach scan with save więc mam to samo co ty tylko do ACR'a:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach