ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
potraff napisał/a:
Jakaś dziwna ta zima na Nosalu

"Górskie szlaki Pentaxiarzy" - źle zrozumiałem temat ??
Ostatnie lata pozwalały jedynie na takie krótkie wędrówki. Niestety kręgosłup się odzywa zbyt często.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
kazio, nadal nie widzisz?
Robert, mało, i marne szanse, że będzie więcej :-/
Jakaranda, bo to są widokówki :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
ZbyszekD, wszystko ok. potraff tak tęskni za białym śniegiem (wczoraj w radiu mówili, że w Sosnowcu jest czarny) :mrgreen:
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
plwk napisał/a:
Jak na czerwiec to nie za bardzo.

Aż sprawdziłem czy nie pomyliłem daty, ale jest OK
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
ZbyszekD, nie no ok. Rychu ma rację - ja żartuje. Wszyscy teraz pokazują białe zdjęcia, a Ty zieleń, więc tak zażartowałem :-)
Co do Nosala, może większość tatromaniaków go olewa, na mnie wywarł swego czasu fajne wrażenie.

rychu racja :mrgreen:

ps. W weekend pierwszy raz zamierzam odwiedzić góry Sowie.
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
Mam nadzieję, że może już w tym roku będzie normalnie. Mam przyjaciół w Białym Dunajcu gdzie zawsze się zatrzymuję i stamtąd robię wypady w góry. Tęsknie za tymi wyjazdami zwłaszcza teraz z nowym aparatem ( pentax KP). Tak do 8 godzin w wędrówkach jeszcze wytrzymuję. Potem czasami odzywa się kręgosłup. W moich okolicach też są piękne tereny. Czekam na śnieg i "fotograficzną" pogodę. Pozdrawiam.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Co do Nosala, może większość tatromaniaków go olewa, na mnie wywarł swego czasu fajne wrażenie.

Bo to świetny rejon spacerowy z dreszczykiem dla mieszczuchów. Jeszcze teraz po wiatrołomach świetny widokowo. I jak to bywa na łatwo dostępnych i atrakcyjnych szlakach, trzeba unikać wysokiego sezonu i łykendow, a odwdzięczy się sporymi wrażeniami.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
potraff napisał/a:
Co do Nosala, może większość tatromaniaków go olewa,

Zawsze pobyt w Zakopanem - u zaprzyjaźnionej rodziny - rozpoczynam wędrówką na trasie: Nosal (od wejścia na potokiem) i zejście do Doliny Olczysko. Dalej do jej wylotu, kaplica na Jaszczurówce i powrót na Antałówkę gdzie przebywamy. Nosal potrafi być niebezpieczny po opadach. Robi się wówczas bardzo śliski. Jest też ponoć miejscem często wybieranym przez tych, którzy chcą szybciej opuścić ten ziemski świat. Ułatwiają to jego pionowe urwiska od południa. :-(
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
powalos, zgadza się. Super na aklimatyzację, czy w razie niepogody. Olczyska polana i panorama z Kopieńca Wielkiego.
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
Spacer w adidasach to norma:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Pamiętam jak jakoś między 5 a 6 rano wbiegałem na Nosala z aparatem i statywem w plecaku by zdążyć na wschód zostawiając z tyłu pannę tylko po to, by na górze wyszło, że nie ogarnąłem kierunków i na Nosalu to co najwyżej zachód słońca.. ale złapałem przynajmniej timelapsa jak szczyty po zachodniej stronie zaczynają się palić porannym pomarańczem. I tak warto było ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
ZbyszekD, o butach nie będę dyskutował 😁
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Marooned, zawsze warto.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ZbyszekD, ostatni link chyba z nieudostępnionego albumu.
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
plwk napisał/a:
ostatni link chyba z nieudostępnionego albumu

Dziękuję poprawiłem.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
ZbyszekD napisał/a:
Spacer w adidasach to norma
To są chyba fajne podejściówki ;) w Tatry najlepsze.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Robert, Zgadza się, prawie ;) A buciki spoko :)
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Prawie? :->
Łazisz gdzieś? Bo coś zdjęć nie widzę Twoich.
 

ZbyszekD  Dołączył: 10 Gru 2020
Buty na zdjęciu rzeczywiście fajne, teraz je lepiej zobaczyłem. Nie dobrałem fotki do treści.
Na tym kolejnym zdjęciu buty też właściwe, nie ma się czego czepić. To dobrze.

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Robert, Odpoczywam od gór, aparatu.
Czekam kiedy będę mógł chodzić tak jak lubię, gdzie... i kiedy . np jak poniżej ;)

R0003603 by Grzesiek Trojak, on Flickr

" Prawie" bo w Wysokie, na skałę pewnie wolałbym coś wyższego, bardzo subiektywne ;)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach