fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Fenol, o produkcji własnego papieru rozmawiałem z Fotonyfem już w 2008. Tylko, że wówczas całkiem sporo było jeszcze dostępne w sklepach...


Oj, nie wiem, czy nie trzeba będzie wrócić do tematu...
:-)
 
Bogdan  Dołączył: 07 Lip 2008
Posiadam jeszcze oryginalny Fotonbrom 9x14cm.
100szt 610zł. Były to lata 80-te bo na opakowaniu jest data wyw. do 890427.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Jest jeszcze rosyjski papier Sławicz, jest, podobno wcale niczego sobie "chińczyk". Nie będzie tak źle ;-) Niedawno mieli parę paczek w Fotonegatywie

 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Z tym papierem jest jeden problem ... jakosc . Dotarlo do mnie jakos przed miesiacem 500 NOWYCH kartek Unibrom'a 160 w gradacji soft , nornal i contrast czyli 2 , 3 i 4 . Tak sie jednak sklada , ze w kazdej paczce jest Normal - bez wzgledu na to co jes napisane na opakowaniu . Cena w cenie Fomy FB ... tak ze tego .
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
A na Apugu tak go chwalili ;-)
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Na poważnie zaczynam rozważać możliwość przygotowania najlepszych plików do naświetlenia na klisze i "odbijaniem" ich jak klisz z wielkiego formatu. Stykowo.
A jaki jest koszt na 8x10" ?
Cytat
wypadają materiały typowo amatorskie, pozostają profi z adekwatnymi cenami.
Za 5-6 lat na rynku będą dostępne wyłącznie slajdy amatorskie. Niedługo zacznie się :cry: nad stratą filmu "Fuji Velvia 50"
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
M.W napisał/a:
Za 5-6 lat na rynku będą dostępne wyłącznie slajdy amatorskie

Na rynku już nie ma slajdów amatorskich. Sensia czy Provia do 30 zł można zaakceptować, wtedy film wychodzi ok. 100 zł z ramkowaniem.
Chyba z sentymentu trzymam w lodówce ostatniego Mohikanina - rolkę Velvia 50 zdając sobie sprawę, że to będzie ostatni mój kontakt z kolorową transparentną kliszą.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
M.W napisał/a:
A jaki jest koszt na 8x10" ?
Koszt naświetlenia 1 metra kw. kliszy (plik do naświetlenia przygotowujesz sam. Tu masz szczegółowo co i jak: http://infrastructure.pho...dbitka-z-pliku/ ) nie przekracza 100 złotych. Niektóre naświetlarnie doliczają 25% za wysoką rozdzielczość. Na metrze kwadratowym zmieścisz jakieś 8-10 klisz 8/10", więc koszt jednej wyniesie 10-12 złotych. Doliczając 25% powinien się zamknąć w 12-15 złotych za kliszkę.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
Sensia czy Provia do 30 zł można zaakceptować, wtedy film wychodzi ok. 100 zł z ramkowaniem.

Sensia to amatorski slajd. Provia 135 to obecnie 40-45zł (velvia 50, 50-60zł), Provia 120 24-27zł.

Cytat
Na rynku już nie ma slajdów amatorskich.

A AGFA CT Precisa 100, Rollei Digibase CR200, chyba zastąpiony (a może to jest to samo co Digibase) ? :
Cytat

Slajd kolorowy ROLLEI przeznaczony do obróbki w klasycznym procesie E-6. Materiał o czułości ISO 200, do światła dziennego typ 135, 36-klatkowy. Charakteryzuje się dobrą ostrością, stabilnością obrazu, wysokim nasyceniem kolorów. Posiada dobre właściwości reprodukcyjne. Film na wytrzymałym syntetycznym podłożu (PET).
(Charakterystyka identyczna z filmem Agfa Chrome 200)

Produkcja :

Produced by Agfa-Gevaert N.V.
B-2640 Mortsel • Made in Belgium


Wittner Chrome 200D :
Cytat


Barwny film diapozytywowy - slajd 35 mm - czułość 200 ASA dla światła dziennego oraz 50 ASA dla światła żarowego przy użyciu filtru Wratten 80A lub odpowiednika. Obróbka w procesie E6, można także wywoływać go w procesie C41 otrzymując zafałszowane, nierealistyczne barwy. Film powstał na bazie filmu Agfa Avipot Chrome 200 Luftbild. Z tego powodu za wadę filmu nie uznajemy odchyłki od koloru, gęstości lub czułości filmu.
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Paffcio napisał/a:
Aaa, nie tak dawno facet (siakiś prezes albo co) z Googla (o ile dobrze pamiętam) powiedział: "jak chcecie mieć swoje cyfrowe zdjęcia na dłużej, to je drukujcie"


Święta prawda! Można przerzucać pliki z jednego dysku na drugi coraz to nowocześniejszy, ale to tylko kwestia czasu, kiedy technika cyfrowa zawiedzie (albo zadziała ludzka nieuwaga) i pliki przepadną. Dopóki nie ma zwykłych odbitek, zdjęć po prostu nie ma.

Fenol napisał/a:
Niedługo będzie trzeba zejść do podziemia i zacząć produkcję własnej emulsji


A włoscy pasjonaci oldboje walczą z historią: http://www.filmferrania.it (widzieliście już to?). Nawet chciałem zamówić u nich trzy rolki filmu, ale cena okazała się szaleńczo zaporowa. Wraz z materiałem doliczyli obowiązkową cegiełkę na projekt :) Ale bardzo im kibicuję.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Emir napisał/a:
A włoscy pasjonaci oldboje walczą z historią: http://www.filmferrania.it (widzieliście już to?). Nawet chciałem zamówić u nich trzy rolki filmu, ale cena okazała się szaleńczo zaporowa. Wraz z materiałem doliczyli obowiązkową cegiełkę na projekt :) Ale bardzo im kibicuję.
Mnie to nie powstrzymało, dorzuciłem się do fabryki :-)
 

Emir  Dołączył: 17 Lis 2007
Kytutr napisał/a:
Mnie to nie powstrzymało, dorzuciłem się do fabryki


A jakie masz wrażenia z używania filmów Ferrania?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Emir napisał/a:
A jakie masz wrażenia z używania filmów Ferrania?
Na razie żadnych, albowiem jeszcze ich nie wyprodukowano. Czekam cierpliwie. Jak do mnie dotrą, to uroczyście zrobię jedną rolkę i podzielę się wrażeniami na forum.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach