Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
[K100D] Problem z naświetlaniem
Włączam aparat robię zdjęcie i jest czarne, drugie, trzecie też. Za czwartym, piątym robi się normalne. Po wyłączeniu aparatu i po dłuższej przerwie to samo. Co to może być ? I gdzie to naprawić ?
 

Krzysiek K.  Dołączył: 11 Paź 2006
Właśnie mojego K100D oddałem do naprawy z innym problemem (zżera mi baterie), ale przy okazji pan pytał czy nie zauważyłem niedoświetlenia niektórych klatek. A dałem do www.serwisfoto24.pl
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zbyszek W. napisał/a:
Włączam aparat robię zdjęcie i jest czarne, drugie, trzecie też. Za czwartym, piątym robi się normalne.

Czy tak jest z każdym obiektywem? Zdjęcia całkowicie czarne, czy bardzo mocno niedoświetlone?
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
plwk. Zdjęcia są czarne ale niektóre bardzo mocno niedoświetlone i tak jest z każdym obiektywem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pewnie jest to ta sama usterka co, w o wiele nowszych, K-30 i K-50, czyli uszkodzony tzw. solenoid.
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
plwk. Tak myślałem. I co z tym zrobić? Serwis, wymiana, naprawa i gdzie? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Najtaniej samemu lub u jakiegoś kolegi, który już to robił. Najpierw trzeba, oczywiście, pozyskać dawcę.
 
Zbyszek W.  Dołączył: 04 Cze 2008
Dziękuję, zauważyłem że źle podałem model Pentaxa, nawala mi K50 a nie K100, myślę że to nie robi różnicy. Czyli solenoid do wymiany.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach