cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
hmm :-)
czy można w takim razie zaklepywać rzeczy na alledrogo, żeby nikt mi nie licytował? 8-)

/no mam coś takiego do kupienia... mam :)/

 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Taka była kiedyś umowa - jak ktoś ogłosił, że jest zainteresowany aukcją, to miało mu być dane ją dokończyć. Ale czy to dalej obowiązuje?
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Jednak nie można zapominać o MZ-5n (ostatecznie MZ-3) - klasyczny wygląd, klasyczne sterowanie (a nie pipsztolce lewo-prawo ;-) ). Jednego co nie ma w stosunku do MZ-6, to P-TTL.

Nie jedyne, nie jedyne. Dorzucic nalezy wlasne funkcje (PF), reczne wybieranie czasow dluzszych niz 2 s (1 s w MZ-3) i wspomaganie AF w razie czego z wbudowanej lampy (nie lubie tego, ale lepszy rydz niz nic ;-) ). Za to w porownaniu do MZ-5n/MZ-3 ma gorszy wizjer (mniejsze powiekszenie, gorszy kontrast (bo lusterka nie pryzmat) i nie HP (czyli trzeba mocno przytulac do niego oko zeby widziec caly obraz i wskazania) i brak pomiaru CW na zyczenie ze szklami AF. Trudny wybor. Gdybym mogl to bym kupil czarnego MZ-3, ale to mozna tylko z Japonii sprowadzac, a tak kupilem nowke MZ-6 za bardzo niska cene i z 2-letnia polska gwarancja :mrgreen:
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sylwiusz napisał/a:
a tak kupilem nowke MZ-6 za bardzo niska cene i z 2-letnia polska gwarancja
Ja tez, ja tez ;-) Ale i tak wole MZ-5n ;-) Kiedys w MZ-6 wlaczylem sobie na probe auto-picture i sie przestraszylem jak mi sam zaczal swiecic i migac w ciemnosci ;-)

dz.
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
szpajchel napisał/a:
Crudo, MZ-6 to taki brunet przetykany siwizną ~30..(...) Co więcej, zagwarantuje Ci niezwykłe, romantyczne wieczory spędzone na... fotografii, jako, że ma podświetlane pokrętła i górny wyświetlacz.
To mówię ja szpajchel, brunet przetykany siwizną...


Tak, dyskretne światło wieczorową porą bywa bardzo gustowne :-)

Już sama nie wiem, na ktorego bruneta się zdecydować :-D

[ Dodano: 2007-05-16, 18:21 ]
MarWoj napisał/a:
Crudo,przyłączam się do chóru polecaczy eMZetki szóstej:(...).Po dokręceniu użytecznego gripa z bateriami albo akumulatorami R 6,trzyma się jaszcze lepiej.(...)


Lubie trzymać "coś" konkretnego w dłoniach :-D
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Crudo napisał/a:
Lubie trzymać "coś" konkretnego w dłoniach

Może tomecki zrobi ankietę dla Crudo :mrgreen: Ja głosuję za MZ-5n.
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
Crudo napisał/a:
Lubie trzymać "coś" konkretnego w dłoniach :-D

No to MZ-ki odpadaja. Lepiej cos starszego ale od razu bardzo konkretnego, czyli Z1 albo Z1P :mrgreen:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bardzo konkretny to jest SFXn - będę miał ze mną PPD.
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
“pan tu panie Pogorzelski/żorzyk, duby smalone pleciesz — a ja gorę…” :-D

[ Dodano: 2007-05-16, 18:56 ]
sylwiusz napisał/a:
Crudo napisał/a:
Lubie trzymać "coś" konkretnego w dłoniach :-D

No to MZ-ki odpadaja. Lepiej cos starszego ale od razu bardzo konkretnego, czyli Z1 albo Z1P :mrgreen:


Nie nadążam szukać w necie Waszych propozycji :-P

[ Dodano: 2007-05-16, 18:57 ]
zorzyk napisał/a:
Bardzo konkretny to jest SFXn - będę miał ze mną PPD.


...no, ale mnie nie będzie :-(
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
sylwiusz, o tak - Z1p to jest to!

Crudo, mówię Ci - przy nim MZetki są takie, hmm..., delikatne.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Z1p był ostatnio na aledrogo za 800pln chyba
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z1p - kiedyś to była moja maszyna marzeń, ale na szczescie nie udało mi się go kupić (za 1300), dzięki temu nie miałem oporów przed DeeSem.
 

Crudo  Dołączyła: 09 Kwi 2007
...ale mi namieszaliście :oops:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
mygosia napisał/a:
sylwiusz, o tak - Z1p to jest to!


Zgadzam sie - Z1p z gripem robi na mnie ogromne wrazenie... tym wieksze gdy uswiadomie sobie, ze ten korpus niedlugo bedzie pelnoletni bo pochodzi z poczatku lat 90tych ubieglego wieku...

No i czarny MZ-3 - klaaaasyka.... Oba do pomacania u Spinnera na PPD:-)

A co do MZ-5n vs MZ-6 zdeeeecydowanie po latach bladzenia musze przyznac,z e wygrywa MZ-5n.


Pzdr
Spinner
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
Crudo napisał/a:
...ale mi namieszaliście :oops:

Crudo,faktycznie koledzy zaczęli utrudniać decyzje kolejnymi pomysłami.Co do Z1p: to świetne urzadzenie(semi profi),o doskonałej ergonomii.Gdy sie go weżmie do ręki,aparat "wkleja" sie w dłoń.Po dokreceniu gripa-ekstaza.Ale AF to ma gorszy niz MZ 6(pojedyńczy czujnik)-dotyczy to gorszego oświetlenia i mało kontrastowych motywów.I jeszcze jedno; body+standardowy zoom+grip=1 kg.Jest co trzymac :mrgreen: i nosic. Acha,AF Z1p w dobrych warynkach jest bez zarzutu: szybki i pewny.Jeśli ktos nie bawi sie w reportaż sportowy,to ten aparat jest w "dechę".Mimo wszystko polecam jednak MZ 6(na poczatek).
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
MarWoj napisał/a:
szybki i pewny


szybszy niż DLu.

MarWoj napisał/a:
Jest co trzymac :mrgreen: i nosic.


Taka reklama była z niezbyt inteligentnym tekstem, ale tutuaj pasuje:

"To się czuje, co się ma" ;-)

Mówię Ci crudo - masz chyba podobne preferencje do moich - tylko Z1p. ;-)
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
mygosia napisał/a:
szybszy niż DLu.


MZ-50 ma 3x szybszy AF niz DL ;/
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
milo napisał/a:
MZ-50 ma 3x szybszy AF niz DL

na pocieszenie powiem Ci milo, ze ostatnio mialem z reku d40 z kitem - ło matko :shock: deel przy d40 to demon autofocusa :!: :lol:
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
l_uka, nie wierze, przeciez d40 to najlepsze body pod sloncem.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Z1p - kiedyś to była moja maszyna marzeń, ale na szczescie nie udało mi się go kupić (za 1300), dzięki temu nie miałem oporów przed DeeSem.

No ale z1p jest o niebo lepszym aparatem od jedynie 6M DS.....wiec akurat porownanie dosc dziwne, spokojnie taki z1p z najleposzymi stalkami daje ci rozdzielczosc ala 21M aparat przy 4000dpi w 300dpi bez zadnej interpolacji, dzis 6M to jaskinia zupelna jest.... :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach