zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alek, tylko że DS-a nie muszę skanować :mrgreen:
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
z1p z najleposzymi stalkami daje ci rozdzielczosc ala 21M aparat przy 4000dpi w 300dpi bez zadnej interpolacji

no i co z tego, skoro szczegoly zje ziarno? sie podniecasz niepotrzebnie, ot co :evilsmile:
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
ja chcę z1p... /bardzo!/
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Alek, tylko że DS-a nie muszę skanować :mrgreen:

Ale tez pokaz z cyfry jest zaden..... :mrgreen: Mam czasem 6M aparat to wiem, sporo trzeb ainterpolowac zeby uzyskac wieksze zdjecia, a to nie wrozy niczemu dobremu. Dzis b wysokiej klasy optyka spokojnie wyprzedza 10M APS wiec 6M to zupelnie juz..Coz, kazdy kupuje co chce, mnie osobiscie 6M po nic przy uprawianiu fotogrtafi przyrodniczej, nawet moglbym miec 16M z APS i uzyteczne szumy do 400 ASA max niz 6M z dosc dobrymi 1600. Oczywiscie foce zawsze RAWy
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Alek, to jest kompromis (świadomego) amatora - gdybym miał obróbkę negatywów na stałym, niezłym poziomie i dobre skany za ludzkie pieniądze, to pewnie bym z cyfra poczekał. To co mogłem uzyskiwać z mojego skanerka, to szumy (kaszka) większe niż DS ma przy 1600 ASA na pewno. A jakby sprawdzić, to kto wie, czy deesowe 3200 nie jest porównywalne ze skanem :mrgreen:

 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Alek napisał/a:
z1p z najleposzymi stalkami daje ci rozdzielczosc ala 21M aparat przy 4000dpi w 300dpi bez zadnej interpolacji

no i co z tego, skoro szczegoly zje ziarno? się podniecasz niepotrzebnie, ot co :evilsmile:

Widziales odbitke a nie 100 cropy z b dobrego skanera na A3+, z tonalnoscia warstw ze slajdow Provia i GX z topowego szkla maloobrazkowego?Oj chyba nie...Poza tym nawet jesli sie pojawi minimalne ziarno to z odl 20-30cm jest pomijalne a i tak jak juz by bylo, to jest to lepszy efekt niz widoczna interpolacja na zdjeciu z 6M np.
PS Poza tym mam swoj opracowany sposob na uzyskaiwanie A3+ praktycznie bez ziarna stosujac wstepne usuwanie ziarna w NI pro bez praktycznie straty szczegolow.... :mrgreen:
No i przejscia tonalne, kolory z cyfry sa jednak duzo bardziej "sztuczne", widac to z uwagi na to ze jednemu pixelowi nie jest przypisane np 3 kolory ale 1 a reszta jest interpolowama , sztucznie liczona, czego nie ma na analogu. Oczywiscie sa inne zalety cyfry, mozliwosc zmian czulosci, podglad zdjecia od razu idt a ja uwielbiam slajdy z uiwagi na pokaz i t cyfra ma sie nijak przy wciaz mozliwosci zrobiena odbitek. Kupilem swobie niedawno rzutnik Rolleia i bardzo fajnie sie oglada. Zdjecia sa ogromen, widok niemal rzeczywisty jest. Rzutniki multimedialne sa kijowe wciaz, rozdz 1300x800 to masz ledwo 1M a obraz jest efektem obriobki calosci, ale elektronicznej, kiepski kontrast, koory nie te. Jednak rzutnik analogowy "rzuca" obraz optycznie, wiec to inny swiat jest. Jakbys raz zobaczyl, jak wyglada pokaz slajdow to bys wiedzial, o czy pisze. Mam nadizeje ze uczestniczyles w niejednym.. Super wychodzi np zima z rozswietlonym lodem czy zachody slonca.

[ Dodano: 2007-05-17, 15:01 ]
cotti napisał/a:
ja chcę z1p... /bardzo!/

Slusznie, ja foce z1 i ostatnio odebralem sobie Velvie 100 z niego z FA 35/50mm, b dobry pomiar, piekne kolory. Moim zdaniem warto wciaz kupic taki aparat, cyfra cyfra ale sa chwile kiedy analog (zwlaszcza do krajobrazow na slajdach) jest o niebo lepszy. A jak zrobisz sobie slajda to i do ogladania i do odbitek jest b dobry. Ja osobiscie na wycieczki, wakacje itd niemal zawzze biore slajdy, lustrzanki cyfrowej jakos nie biore...., moze dzoiwny jestem, ale wole sobie obejrzec mnej tych zdjec niz 1000 ktore zalegaja w RAW w kompie i zeby uzyskac sensowny pokaz na kompie jeszcze trzeba sie bawic w PS zeby to jako tako wygldalao, a tak biore nozyczki, ciach ciach i kazde zdjkecie (ch*** od jakosci kadro, to jasne) sie nadaje no chyba ze zepsuty jest pomiar swiatlo co w zasadzie nie ma miejsca nigdy.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Kupilem swobie niedawno rzutnik Rolleia i bardzo fajnie się oglada. Zdjecia sa ogromen, widok niemal rzeczywisty jest.
Czy da się tak zrobić, że ludzie na zdjęciach są praktycznie takiej samej wielkości, jak w rzeczywistości?
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
Alek, Twoje zdanie przeważyło :-) teraz wiem, że chcę z1-p, a na ppd wreszcie odważę się wziąć więcej slajdów :)
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
ogolnie zgadzam sie z Alkiem ze slajdom na razie nic nie dorowna - zdjecia ogladniete na rzutniku pozostaj na dlugo w pamieci...
ale z drugiej stronu Alku nie mozna tak totalnie negowac cyfry tu liczy sie wygoda!
idziesz w plener i robisz np. 100 fotek nie liczac sie z przekladaniem filmu i ograniczeniami 36 klatek a naprawde jak nie robisz powiekszen na pol sciany to i 6mpix ci starczy - wzdjeciach glownie chodzi o pomysl, kadr, fajne ujecie czy jak to kto nazywa techniczna doskonalosc to dla mnie co najwyzej drugo rzedna sprawa
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
zorzyk napisał/a:
Alek, to jest kompromis (świadomego) amatora - gdybym miał obróbkę negatywów na stałym, niezłym poziomie i dobre skany za ludzkie pieniądze, to pewnie bym z cyfra poczekał. To co mogłem uzyskiwać z mojego skanerka, to szumy (kaszka) większe niż DS ma przy 1600 ASA na pewno. A jakby sprawdzić, to kto wie, czy deesowe 3200 nie jest porównywalne ze skanem :mrgreen:

Kwestia skanera i nie negatywow ale slajdow, rozncia znaczaca jest i tu mnasz racje. Wlasnie zakupile Fuji Reale i bede ja strzelal niebawem wiec sie zobaczy ale pewnie Provia czy GX sa lepsze jednak, no i plus mozliwosc ogladania.... :mrgreen:
PS Co do szumow jest jezacze jedna prawda, porownaie na 100 cropach nie ma odniesienia do np odbitki A4 czy wiekszej nawet. Wg moich proporcji na 21" pro CRT Sony G520, ja daje okolo 46% i mniuej zdjeica , czyli znacznie wiecej niz wielkosc wydruku a i znacznie mniej niz 100% cropa , to jak nie ma ziarna na ekranie, nie ma na zdjeciu, jak jest spore, jest na zdjeciu itd ale...jak dam np 60% i widac ziarno, nie mowiac o 100, to owszem komp pokazuje, ale ....niekoniecznie bedize widac na odbitce,stad wlasnei te 100% cropy sa b mylace co do koncowej sprawy jaka jest zdjecie, wydruk.
PS Byc moze bede na PDML, to pogadamy, nie zapisywalem sie wczesniej, bo neiwiedzialem kiedy skoncze doktorat itd wiec nie chcialem sie wczesniej zapisywac. Tak czy owak nie ma co roztrzasac, najwazniejsze ze focenie bawi a na jakim nosniku, to juz kwestia wlasnych preferencji, i kazdy z nich ma swoje zalety i wady. Dzis wciaz CD sa b popularne, audio-dvd i SACD juz mniej a mlodziez i tak woli wudac 1000zl na jakis badziew mp3 niz kupic za tyle z drugiej reki zestaw wzmacniacz-cd player i dolozyc do dobrych kolumn z kablami (ie tymi od lampki.. :lol: ) A prawdziwy audiofil b lubi ...analogowa plyte , co nawet zatrzeszczy czasem ale barwa i glebia dxwieku z para wzmak lampowy jest zupelnie inny niz CD nie mowiac o skopresowaych plikach mp3...

[ Dodano: 2007-05-17, 15:38 ]
Jarek Dabrowski napisał/a:
Alek napisał/a:
Kupilem swobie niedawno rzutnik Rolleia i bardzo fajnie się oglada. Zdjecia sa ogromen, widok niemal rzeczywisty jest.
Czy da się tak zrobić, że ludzie na zdjęciach są praktycznie takiej samej wielkości, jak w rzeczywistości?

Jak zrobisz potret itd to nawet wieksze sa.... :mrgreen:
Ja np na swoim slubie poprosilem kolege zeby ....robil slajdy.....i b fajnie wyszly, wszystko zrobilm ob 50mm i na Kodaku VS. Calkiem inaczej sie oglada niz np album, przynajmniej ja wole 100x bardziej.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Poza tym mam swoj opracowany sposob na uzyskaiwanie A3+ praktycznie bez ziarna stosujac wstepne usuwanie ziarna w NI pro bez praktycznie straty szczegolow....
Mógłbyś się podzielic tym patentem?
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
cotti napisał/a:
Alek, Twoje zdanie przeważyło :-) teraz wiem, że chcę z1-p, a na ppd wreszcie odważę się wziąć więcej slajdów :)

Chyba bede to porozmawiamy przy :-B tez wezme swiezego GXa wiec wypale na z1
 
Adampio  Dołączył: 28 Maj 2006
Grendel napisał/a:
MZ-50 to fajna maszyna pod warunkiem, że lubisz pracować na priorytecie przysłony

Ooo, a niby dlaczego? :shock:
Ja z zasady pracuje w priotytecie czasu (z obawy przed poruszeniem) a pare lat MZ-50-tka cykalem
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
Crudo, gdybyś jednak chciała kupić "tylko" aparat ;-) to będę sprzedawał swojego MZ-50 - klisza nie jest na studencką kieszeń :/. Samo body, w bdb. stanie, wersja z datownikiem ;]. Gdybyś była zainteresowana to po powrocie z ppd możemy ponegocjować :-) .

P.S.
Dlaczego tak mocnego silnika nie włożyli do cyfrówek? Z kitem DA 18-55 szybkośc AF zabija... w porównaniu do DS'a.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
a jak głośny jest ten silniczek? w porównaniu do deesa?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
PiotruśP napisał/a:
Dlaczego tak mocnego silnika nie włożyli do cyfrówek? Z kitem DA 18-55 szybkośc AF zabija... w porównaniu do DS'a.
Bo pewnie w analogówkach zasilanie było potrzebne tylko do napędzania AF( przewijanie filmu pomijam). W DSLR jest jeszcze matryca i dość dużo elektroniki.
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
cotti, silniczek jest 2-3 razy głośniejszy, ale i AF jest 2-3 razy szybszy. DS robi takie charakterystyczne przystanki w szukaniu ostrości... MZ'ka też ma takie przystanki, ale znacznie krótsze. Szybkość autofokusa w MZ-50 można "zobrazować" w ten sposób: wzzziu pi pi :-) - gdzie "pi pi" jest charakterystycznym dźwiękiem potwierdzającym ustawienie ostrości ;].

argawen, tak tak, domyślam się. Być może swoje robi również rodzaj zasilania - baterie CR2.
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
PiotruśP, no właśnie tak, jak myślałam... uwielbiam godzinami siedzieć i ustawiać ostrość w analogu... takie bziu! jest! biuuuu! jest! bzi! jest!

a deel: bziuuuuuuuuuuuu uuu uuu? nie ma?? ?:)

/no może troszeńkę przesadziłam, ustawia, ale wolniej/
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
W Z1p, to jest, cytuję:

bzyt bzyt

Koniec cytatu ;-)
 

PiotruśP  Dołączył: 09 Sty 2007
cotti napisał/a:
bziuuuuuuuuuuuu uuu uuu? nie ma?? ?:)
Ja wtedy często mam ochotę pójść zrobić sobie herbaty z nadzieją, że jak wrócę to w końcu aparat ustawi tę chole...ą ostrość - tylko troszku przesadziłem ;].

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach