Pankracy  Dołączył: 23 Maj 2012
Kenko Pz-AF 1.5X TELEPLUS SHQ oraz hsm i śrubokręt
Postanowiłem rozpocząć nowy temat o współpracy telekonwertera kenko jak w temacie oraz obiektywów z hsm sigmy. Impulsem do zakupu telekonwertera była oczywiście chęć przedłużenia ogniskowej mojej sigmy 70-200 2.8 hsm. Wybór padł na kenko z racji dostępności oraz rozsądnej ceny. Telekonwerter przetestował em z sigma 70-200 oraz 17-50. W każdym przypadku działa af oraz os, jeśli obiektyw go posiada. Prędkość autofocusa nieco spada, jego celność również, ale da się z tym żyć, nie ma tragedii. Co do jakości obrazka to również jest naprawdę dobrze, jak ustrzele jakieś ciekawsze kadry to wrzuce na forum. Jedzie jeszcze do mnie sigma 50-500 hsm os i nie omieszkam jej również podłączyć do TC, zobaczymy co z tego wyjdzie. Reasumując jestem zadowolony z relacji wspolpraca , jakość zdjęć, cena jeśli chodzi o ten telekonwerter i śmiało go poleceń do amatorskiego pstrykania. Przy sigmie 70-200 +TC mamy 300mm i dużo łatwiej zapolować na ptactwo. Prawie zapomniałem, oczywiście starsze obiektywy ze śrubokrętem również dobrze sobie radzą w połączeniu z tym TC.
 
PeBe  Dołączył: 12 Lis 2013
X1,5
Wiesz może czy będzie pracował z obiektywami Pentaxa (60-250/4)?
Gdzie kupiłeś?
 
Pankracy  Dołączył: 23 Maj 2012
Udało mi się kupić u nas w kraju od kolegi, który przesiadł się na sigmę 300-800mm. TC kosztował mnie niecałe 300zł i działał wcześniej z da* 50-135, da*200mm, a także da*300mm, więc z 60-250 również będzie działał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach