Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Blogspot - kto przy tym grzebie?
Jest tak - mam ci ja małą galeryjkę na Blogspocie. I mam takie pytanie - czy zdjęcia do tego typu przedsięwzięć muszą mieć jakieś szczególne parametry?
Już mówię, o co chodzi - mam tam sporo fotek czarno białych, z dużą ilością czerni. I czasem jest tak, że po załadowaniu nowego zdjęcia widzę, że tam gdzie powinno być "czarno" lub tam, gdzie powinno być normalne przejście tonalne, Blogspot wstawia jakieś nienormalne, szaro-bure, olbrzymie pola z kwadratowymi kafelkami, jakby ktoś przegiął z kompresją.

Walczyłem z tym co i raz jakoś od stycznia (różne rozdzielczości wstawianych zdjęć, różna kompresja), ale efekt był mizerny. Aż tu nagle, jakieś 2 miechy temu - cud! - wszystko się naprawiło, i tam gdzie na zdjęciu miało być czarno, było czarno (zmiana dotyczyła całej galerii).

Do dzisiaj - znowu wstawiałem fotkę i wyszła jakaś kompletna kaszana. I kompletnie zgłupiałem... Ma ktoś tak?

Dla jasności - fotki wypuszczam z LR'a, 800 px na dłuższym boku, jakość 80%.
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
Mi też się tak zdarza. Jak wrzucam zdjęcia przez picasę a nie blogspota to jest lepiej.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Dokładnie tego nie analizowałem, ale pierwsze zdjęcia które wstawiłem na blogspota były tak zmasakrowane, że od razu zacząłem podstawiać zdjęcia z photobucketa.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
OK, thx.
Znaczy - "nie OK", ale chociaż wiem, że podobna kaszana zdarza się innym i nie jest to błąd techniczny po mojej stronie :-/
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Mertz, trzeba przełączyć w ustawieniach bo blogspot masakruje zdjęcia. Przy ikonie profilu klikasz przycisk "wyświetl profil" - przechodzi Ci do google+. Następnie z lewej strony masz coś takiego jak Profil najedź myszką i znajdź ustawienia.

Po otwarciu tego menu masz: sekcje zdjęcia i tam zaklikaj:
Przesyłaj moje zdjęcia w pełnym rozmiarze.

i odklikaj w sekcji Autokorekta
Automatycznie poprawiaj nowe zdjęcia.

Powinno pomóc, nie zmienisz tego jak nie masz google+.
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Ale czy to na pewno działa teżna Blogspot? Czy tylko na to co do profilu w google+
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
nemo, blogspot jest podłączony do konta googla+ jako jedna z usług firmy Google. Te ustawienia mają wpływ na wszystkie zdjęcia dodawane do konta - zobacz sobie na wielkość nawet - obecnie masz 15 gb na wszystko czyli gmail, picassę, blogspota itp. (jest to do sprawdzenia własnie w ustawieniach profilu) ważne jest, żeby konto blogger było połączone z google+ bo w ustawieniach blogspota nie uświadczysz możliwości zmiany jakości zdjęć - przegrzebałem wszystkie opcje i nic takiego nie namierzyłem.
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Kurna, o tyle mnie nie ucieszyłeś, że staram się ograniczać obecność w googlu ( i nie tylko) do niezbędnego minimum, a tutaj trza się gdzieś dalej do-rejestrować :(
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Mertz, no niestety - tak sobie google ściąga użytkowników na swoje usługi. Albo masz wszystko albo masz ograniczoną funkcjonalność. Rozwiązaniem jest własna strona na hostingu wykupionym gdzie sam decydujesz o wszystkim.
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
Przemas napisał/a:
Mertz, trzeba przełączyć w ustawieniach bo blogspot masakruje zdjęcia. Przy ikonie profilu klikasz przycisk "wyświetl profil" - przechodzi Ci do google+. Następnie z lewej strony masz coś takiego jak Profil najedź myszką i znajdź ustawienia.

Po otwarciu tego menu masz: sekcje zdjęcia i tam zaklikaj:
Przesyłaj moje zdjęcia w pełnym rozmiarze.

i odklikaj w sekcji Autokorekta
Automatycznie poprawiaj nowe zdjęcia.


bez kitu autokorekta hehe :)

mimo wszystko blogspot nie pokazuje oryginalnego pliku i tak coś jest tam nagrzebane.
Link w stopce jest do blogspotu właśnie.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
nemo napisał/a:
że od razu zacząłem podstawiać zdjęcia z photobucketa.
A Photobucket już nie kompresuje zdjęć? Głównie dlatego z niego zrezygnowałem...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
jaad75 napisał/a:
A Photobucket już nie kompresuje zdjęć?
a widziałeś jak blogspot kompresuje?
 

mizu  Dołączył: 13 Lip 2013
nemo napisał/a:
jaad75 napisał/a:
A Photobucket już nie kompresuje zdjęć?
a widziałeś jak blogspot kompresuje?


Wystarczy wyłączyć wspomnianą autokorektę i już takiej tragedii nie ma.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
nemo napisał/a:
a widziałeś jak blogspot kompresuje?
Nie... :-) Wystarczy mi jak Photobucket kompresował... :-P Ale dawno nie sprawdzałem, więc nie wiem, może coś się poprawiło...
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
No jak dla mnie w porównaniu do blogspota to było niebo a ziemia :-)
 

Eljot  Dołączył: 04 Lip 2013
A ja z blogspotem nie mam żadnego kłopotu. Znajomy od 4 lat jest jego użytkownikiem i też "nie uskarżał się"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach